Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « Biały nalot na przedniej szybie w akwarium
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6
  Drukuj  
Autor Wątek: Biały nalot na przedniej szybie w akwarium  (Przeczytany 38723 razy)
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #60 : Wrzesień 28, 2010, 22:42:12 »

mrs jeszcze przyszło mi do łba że mogą to być zielenice właściwe z rzędu toczkowców i rodziny Phacotaceae. Na wyszukiwarce graficznej popatrz, ale w sumie to tylko domysł.
Nie myślałeś o jakichś glonojadach ? Gdyby to zjadały, to chociaż było by wiadomo że ta forma życia to glony.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2010, 22:50:15 wysłane przez Drago » Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #61 : Wrzesień 29, 2010, 19:46:46 »

mrs jeszcze przyszło mi do łba że mogą to być zielenice właściwe z rzędu toczkowców i rodziny Phacotaceae. Na wyszukiwarce graficznej popatrz, ale w sumie to tylko domysł.
Nie myślałeś o jakichś glonojadach ? Gdyby to zjadały, to chociaż było by wiadomo że ta forma życia to glony.
Patrzyłem.
W galerii „to coś” ma kolor zielony, u mnie zdecydowanie nie, choć efekt pokrycia szyby jest w zasadzie taki sam wiec trop jakoby miałyby to być glony, jest dobry.
Mam 2 mlode zbrojniki niebieski i szybe olewają.

Zapomniałem jeszcze o jednej rzeczy.
Wyczyściłem dziś kubeł.
Zeolit wymieniłem na ceramike.
W kuble nie było nic dziwnego.
Był po prostu bardzo brudny.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2010, 19:51:05 wysłane przez mrs » Zapisane

Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #62 : Wrzesień 29, 2010, 20:14:37 »

Ja ten nalot tez mam jak juz pisalem na poczatku i mam 3 mlode zbrojniki i jednego juz duzego, szczegolnie maluchy lubia siedziec na szybach ale tego czegos zjesc nie umia, U mnie ma to kolor bialo-szary (taki matowy bialy kurcze nie wiem jak to dokladnie opisac a na zdjeciu tego widac tez nie bedzie). Ja mam to tylko w ogolniaku w zadnym innym akwa tego nie mam. Moze to jest od tych pokarmow...
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #63 : Wrzesień 29, 2010, 20:57:37 »

Moze to jest od tych pokarmow...
Ale tropicala już nie podaje.
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #64 : Wrzesień 30, 2010, 04:04:41 »

Pisząc o glonojadach miałem na myśli otosy, farlowelle, albo sturisome, to wyspecjalizowane glonojady i ciekaw jestem czy by to ruszyły. A niebieskie to w sumie wszystkożercy glony jedzą zazwyczaj młode jak nie mają co innego.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #65 : Wrzesień 30, 2010, 17:32:16 »

Wlasnie ja mam calkiem male zbrojniki ktore nie maja nawet 4 cm, pokarmow nie sypie drugi dzien bo robie glodowke i one nic z tym nie robia.
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #66 : Wrzesień 30, 2010, 18:54:37 »

No tak Marcin tylko to niewiele mówi różne gatunki glonojadów specjalizują się w pobieraniu różnych glonów o czym niewielu ma świadomość. Zbrojki niebieskie usuwają tak zwane zielenice, dlatego ciekaw jestem czy któryś z rodzajów które wymieniłem by to ruszyły .Jeżeli tak by się stało to chociaż było by wiadomo że to glony, a tak nadal nic nie wiemy, ciekaw też jestem jak ślimary by na to zareagowały.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #67 : Wrzesień 30, 2010, 19:48:00 »

Pisząc o glonojadach miałem na myśli otosy, farlowelle, albo sturisome, to wyspecjalizowane glonojady i ciekaw jestem czy by to ruszyły. A niebieskie to w sumie wszystkożercy glony jedzą zazwyczaj młode jak nie mają co innego.
Przestałem jakiś czas temu dokarmiać zbrojniki niebieskie żeby sprawdzić czy będą jadły "to coś" z szyby.
Nie chca tego a są młode.
O otosach pomyśle - ciężko je ostatnio dostać.

W miejscu w którym pracuje jest laboratorium chemiczne - zagadam przy okazji z szefową i zapytam czy mają mikroskop i czy byłaby tak miła i mogła sprawdzić wode.

Po czyszczeniu filtra i ostatniej (wczorajszej) podmianie wody syfu na szybie nie przybywa.
Tzn. to co było jest dalej ale nic nowego się nie pojawia.
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #68 : Październik 01, 2010, 07:30:24 »

A może podłącz tą drugą świetlówkę, może - jeśli to są glony to może zaczną rosnąć glony zailone, a te które teraz masz na szybie zginą z głodu. Z zielenicami to juz sobie dasz radę.
pozdrawiam badrass
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #69 : Październik 01, 2010, 20:19:23 »

Kompletny restart ze zmianą biotopu.
Problem w tej chwili więc nie istnieje.
Akwarium zostanie dokładnie wymyte.
Dziś spoglądając ostatni raz na szkło tego syfu było już mniej.
Nie przekonam się już czy ustapiłoby całkiem ale myślę, że częstsze podmiany + wyczyszczenie filtra zdało egzamin.

Pozdrawiam.
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #70 : Październik 01, 2010, 22:18:34 »

Nie wiem jak dokładnie wyczyściłeś filtr kubełkowy ale powinieneś go podłączyc pod jakiś baniak aby bakterie w nim nie padły. Ja zanim odpaliłem baniak wypłukałem gąbkę ze starego 70 l praktycznie ją wymyłem w tym nowym baniaku od tego czasu mam czystą wodę.Kubełek cały czas chodził 70l. Wyczyściłem w nim teraz tylko rurki i buja się już w 240 ce
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #71 : Październik 02, 2010, 15:36:06 »

Nie wiem jak dokładnie wyczyściłeś filtr kubełkowy ale powinieneś go podłączyc pod jakiś baniak aby bakterie w nim nie padły. Ja zanim odpaliłem baniak wypłukałem gąbkę ze starego 70 l praktycznie ją wymyłem w tym nowym baniaku od tego czasu mam czystą wodę.Kubełek cały czas chodził 70l. Wyczyściłem w nim teraz tylko rurki i buja się już w 240 ce
Nie.
Chodzi o to żeby nowy baniak nie mial styczności z poprzednią wodą.
Z resztą co to za problem poczekać aż zakończy się cykl azotowy w nowym baniaku?
Zawsze można też zaszczepić filtr i sam baniak bakteriami lub poprosić znajomego by dał trochę wody z działającego szkła i zalać tą wodą filtr.
Jeśli robie restart a nie mam pewności co było przyczyną moich problemów to jaki jest sens używać wkładów które działały w poprzednim biotopie?
Wymyje je w kranówie lub kupie nowe wkłady.

Pozdrawiam.
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #72 : Październik 02, 2010, 20:19:02 »

Masz racje mogło to dziadostwo pojawic się w nowej odsłonie. Lepiej ruszyc od nowa niż od kogoś brac wodę nie wiadomo jakie dziadostwo może miec znajomy no chyba że go dobrze znasz to co innego.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #73 : Październik 02, 2010, 20:22:40 »

Ja bym nawet od znajomego nie bral wody bo po pierwsze po co robic cyrk i wozic wode w samochodzie... po drugie to wlasnie tak jak baniakmaniak pisze jeszcze jakis syf bedzie a po trzecie to masz znowu czysty baniak Tongue

mrs:
jakich wkladow uzywales? (pytam z ciekawosci bo ja nie chce zeby mi filtr przepuszczal ten syf po pokarmach a nie bede kupowal czegos co przepuszcza.)



Zapraszam na watek z moim akwa, dzisiaj zrobilem aktualizacje.
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #74 : Październik 02, 2010, 20:40:05 »

Masz rację mrs nie dawaj nic ze starego akwarium do nowego, jest duże prawdopodobieństwo że to g.... może sie rozplenić od nowa. Wkłady ja osobiście dałbym nowe, a kubeł wyparzył.
Szkoda tylko że nie zdrapałeś żyletką tego nalotu i nie zaniosłeś do laboratorium chemicznego, może byśmy sie dowiedzieli co to było i co poradzić komuś na przyszłość w razie W.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6
  Drukuj  
 
Skocz do: