Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « Biały nalot na przedniej szybie w akwarium
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6
  Drukuj  
Autor Wątek: Biały nalot na przedniej szybie w akwarium  (Przeczytany 38618 razy)
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #15 : Wrzesień 14, 2010, 21:49:38 »

To opowiedz jak to zrobiłeś ? Bo chrzan jest stosowany od bardzo wielu lat w akwarystyce, i jeszcze takiego tekstu na jego temat nie czytałem. Tylko pochlebne opinie.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #16 : Wrzesień 15, 2010, 05:47:44 »

No wiec wyczytalem to w akwarystycznej ksiazce kucharskie. Poszedlem na dwor i wyrwalem maly korzonek chrzanu, oczyscilem go, pisalo by nie obierac skorki wiec dla bezpieczenstwa go sobie wyparzylem i wrzucilem do akwa. Po 3 godzinach patrze wszystkie ryby dziwnie sie zachowuja, piskorki lapia powietrze, razbory jakos tak dziwnie wygladalo, gurami sie schowalo itd. "otworzylem pokrywe" i jak poczulem chrzan to wiedzialem co jest nie tak i od razu podmienialem 70%wody, potem jeszcze przez 2 podmiany bylo czuc ten chrzan. Aaa... rosliny wygladaly jeszcze jak "poparzone", zniszczone, pozwijane.
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
neuron
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 36



« Odpowiedz #17 : Wrzesień 15, 2010, 12:26:31 »

Ja też odradzam chrzan w sporych dawkach. Co prawda hodowcy palet dodają go do miksów w celu zmniejszenia pasożytów w przewodzie pokarmowym tych że ryb. A ja chciałem zapytać, gdyż po dodaniu tabletki vitabin do akwarium i przyklejeniu ich na szybę. Pojawia mi się biały pyłek na powierzchni wody. Miał ktoś tak z tym pokarmem w postaci tabletek firmy Vitabin?
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #18 : Wrzesień 15, 2010, 12:36:05 »

No wiec wyczytalem to w akwarystycznej ksiazce kucharskie. Poszedlem na dwor i wyrwalem maly korzonek chrzanu, oczyscilem go, pisalo by nie obierac skorki wiec dla bezpieczenstwa go sobie wyparzylem i wrzucilem do akwa. Po 3 godzinach patrze wszystkie ryby dziwnie sie zachowuja, piskorki lapia powietrze, razbory jakos tak dziwnie wygladalo, gurami sie schowalo itd. "otworzylem pokrywe" i jak poczulem chrzan to wiedzialem co jest nie tak i od razu podmienialem 70%wody, potem jeszcze przez 2 podmiany bylo czuc ten chrzan. Aaa... rosliny wygladaly jeszcze jak "poparzone", zniszczone, pozwijane.

Jak wrzuciłeś parzony chrzan to nie ma co się dziwić. Chrzan jest bardzo mocny, ma dużo związków, więc nie należy go traktować moim zdaniem temperaturą, bo wszystko zaczyna uwalniać i robi ci się ćwikła w akwarium... Smiley
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #19 : Wrzesień 15, 2010, 15:10:40 »

No wiec wyczytalem to w akwarystycznej ksiazce kucharskie. Poszedlem na dwor i wyrwalem maly korzonek chrzanu, oczyscilem go, pisalo by nie obierac skorki wiec dla bezpieczenstwa go sobie wyparzylem i wrzucilem do akwa. Po 3 godzinach patrze wszystkie ryby dziwnie sie zachowuja, piskorki lapia powietrze, razbory jakos tak dziwnie wygladalo, gurami sie schowalo itd. "otworzylem pokrywe" i jak poczulem chrzan to wiedzialem co jest nie tak i od razu podmienialem 70%wody, potem jeszcze przez 2 podmiany bylo czuc ten chrzan. Aaa... rosliny wygladaly jeszcze jak "poparzone", zniszczone, pozwijane.

Jak wrzuciłeś parzony chrzan to nie ma co się dziwić. Chrzan jest bardzo mocny, ma dużo związków, więc nie należy go traktować moim zdaniem temperaturą, bo wszystko zaczyna uwalniać i robi ci się ćwikła w akwarium... Smiley


Aaa... dzieki bloniu  Smiley Tylko czy nie wprowadze jakis pasozytow chorob itd. jak go wrzuce do akwa bez wyparzenia? I czy jak go potraktuje  Grin szczoteczka to tez nie zacznie uwalniac tych swoich mocnych wlasciwosci?
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #20 : Wrzesień 15, 2010, 19:19:48 »

Chemii do wody lać jednak nie chcę, z tym chrzanem z tego co piszecie to też strach.
Baniak jest zaciemniony 2 dzień.
Objawy jak narazie ustapiły ale, tak jak pisałem wcześniej, nie wiem co będzie gdy zapale światło.
Zapisane

Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #21 : Wrzesień 15, 2010, 19:57:36 »

mrs z tym chrzanem moze tak jak pisze bloniu zle zrobilem wiec nie wiem mozesz sprobowac tylko ja sie przestraszylem i troche boje sie znowu wrzucic chrzan do akwa, ja to wtedy wrzucilem w sobote rano wiec do wieczora zdazylem potem wode podmienic i mialem to pod kontrolom bo jakos przeczuwalem ze cos moze sie stac i czekalem na sobote, tez mozesz czekac na wolny dzien i kotrolowac to...
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #22 : Wrzesień 15, 2010, 20:04:05 »

Ja też odradzam chrzan w sporych dawkach. Co prawda hodowcy palet dodają go do miksów w celu zmniejszenia pasożytów w przewodzie pokarmowym tych że ryb. A ja chciałem zapytać, gdyż po dodaniu tabletki vitabin do akwarium i przyklejeniu ich na szybę. Pojawia mi się biały pyłek na powierzchni wody. Miał ktoś tak z tym pokarmem w postaci tabletek firmy Vitabin?

Niedawno do tego doszedłem, że po pokarmach suchych Tropicala w niedługim czasie pojawia się taki biały pyłek, a  w kilka godzin po karmieniu to już jest szlam. Coś się chyba w fabryce Tropicala przesypało albo stare żarcie tylko przedatowane
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #23 : Wrzesień 15, 2010, 20:45:13 »

mrs z tym chrzanem moze tak jak pisze bloniu zle zrobilem wiec nie wiem mozesz sprobowac tylko ja sie przestraszylem i troche boje sie znowu wrzucic chrzan do akwa, ja to wtedy wrzucilem w sobote rano wiec do wieczora zdazylem potem wode podmienic i mialem to pod kontrolom bo jakos przeczuwalem ze cos moze sie stac i czekalem na sobote, tez mozesz czekac na wolny dzien i kotrolowac to...
Podbienić w takim przypadku choćby 50% wody na poczekaniu byłoby sporym problemem.

Niedawno do tego doszedłem, że po pokarmach suchych Tropicala w niedługim czasie pojawia się taki biały pyłek, a  w kilka godzin po karmieniu to już jest szlam. Coś się chyba w fabryce Tropicala przesypało albo stare żarcie tylko przedatowane
To, że z Tropicala zrobił się syf to już raczej wiadomo.
W sieci na ten temat informacji jest pełno a ja niestety potwierdzam te opinie.
Tropical zamieniłem na tetre i sere. Od wczoraj podaje tylko i wyłącznie mrożonki (ochotka, wodzień) i przy karmieniu raz dziennie.
Jutro włącze światło, zobaczymy co będzie.
Może to tylko pierwotniaki.
Tropicalowi już ufać nie będe.

Pozdrawiam.
Zapisane

Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #24 : Wrzesień 15, 2010, 21:09:27 »

Ja podmienilem 70% wody z 250L i to na poczekaniu.

Fakt tropicalowi tez juz nie bede ufal tylko co ja zrobie z tym zarciem co mam  Undecided mi to starczy na dwa lata przynajmniej.
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #25 : Wrzesień 16, 2010, 04:24:32 »

Marcin tak jak pisał bloniu skoro go sparzyłeś to nic dziwnego że miałeś kiszonkę w baniaku. Korzeń chrzanu wkłada się surowy trzeba go tylko umyć z ziemi nic więcej, w akwarium trzeba go lekko przykryć podłożem, oczywiście po 2 - 3 miesiącach trzeba go wymienić bo zgnije. Niektórzy sadzą chrzan w akwarium i nawet ładnie rośnie.

A jakie pasożyty lub choroby wprowadzisz z ziemi do akwarium ? Gdyby to była roślina akwariowa to bez kwarantanny mógłbyś przenieść choroby i pasożyty. Poza tym chrzan od kilkudziesięciu lat jest stosowany w akwarystyce właśnie do zapobiegania niektórym chorobom. Nie widziałem tej przedniej szyby mrsa ale jeżeli to jakiś rodzaj pleśni to chrzan powinien pomóc.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #26 : Wrzesień 16, 2010, 08:21:11 »

Zaprawdę powiadam Wam chrzanu się nie bójcie. Smiley
mrs spróbuj z chrzanem, bo to najbezpieczniejsze co możesz dać.
Ja nie używałem, ale wiem, że to patent stary jak świat, w zasadzie babciny Cheesy
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #27 : Wrzesień 16, 2010, 19:02:04 »

Ja sprobuje i jutro moze tez wrzuce chrzan.
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #28 : Wrzesień 16, 2010, 20:14:01 »

Włączyłem dzis światło po prawie 3 dnich mroku.
Na początku super ale po godzinie szyba znów zaczeła robić się biała.
Ja podmienilem 70% wody z 250L i to na poczekaniu.

Wylać woda z baniaka i wlać nową to nie problem.
Problemem jest "odstanie" 70% wody z 240l tak by chloru w niej nie było. Problemem jest też doprowadzenie wody do odpowiednich parametrów tak by nie rozbić wszystkiego tego na co pracowało sie wcześniej (PH, KH, GH).

Nie widziałem tej przedniej szyby mrsa ale jeżeli to jakiś rodzaj pleśni to chrzan powinien pomóc.

Fakt, od tego powinienem zacząć.
http://yfrog.com/nfdsc05824zj
http://yfrog.com/b5dsc05825jj
Doradźcie panowie bo mam już dosyć tego czegoś.

A z tym chrzanem to ile tego do 240l dać?
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #29 : Wrzesień 16, 2010, 20:53:29 »

mrsie głowy uciąć nie dam ale na zdjęciach wygląda to na płazińce, mogłeś je przywlec do akwarium z wodą w której były ryby, jeżeli wlałeś wodę z worka wraz z rybami do baniaka to w ten sposób mogłeś je sobie zaszczepić. Oczywiście jeżeli to wypławki bo na 100 % pewny nie jestem, masz linka z opisem i zwalczaniem.
http://akwa-mania.mud.pl/archiwum/a6/a6,2.html

Co do chrzanu to wystarczy jeden, świeży tylko obmyty w chłodnej wodzie, ze skórą taki około 20 cm korzeń, tak jak pisałem wyżej należy go lekko przykryć podłożem i po 2 -3 miesiącach wymienić na nowy. No chyba że zacznie wcześniej się psuć, najlepiej sprawdzać go co jakiś czas. Nie wiem czy to pomoże na dolegliwość która dotknęła Twój baniak jednak na pewno zapobiegnie w dużej mierze  infekcjom grzybiczym i pleśniowym.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6
  Drukuj  
 
Skocz do: