Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « Biały nalot na przedniej szybie w akwarium
Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  
Autor Wątek: Biały nalot na przedniej szybie w akwarium  (Przeczytany 38587 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« : Wrzesień 11, 2010, 08:36:19 »

Słuchajcie, mam taki problem.
Od jakiegos czasu przednią szybe pokrywa jakiś dziwny biały nalot.
Jest to o tyle dziwne, że ów nalot pokrywa tylko przednią szybę, boczne i tylna są w porządku.
Na początku myślałem, że to pierwotniaki ale w takim przypadku nalot byłby w całym baniaku, nie tylko z przodu.
Czyszcze to podczas podmian wody i czasami jest tak, że w tym samym dniu (podmiany) znów coś wychodzi na przedniej szybie.
Wystarczy przejechać gąbką i już tego nie ma.
Dawno do kubła nie zaglądałem, może grzyb jakiś?
A może przekarmiam ryby?
Podając suchy pokarm do zbiornika często w wodzie pojawia sie pył z tego właśnie pokarmu.
Zanim filtry go wciągnął to przez jakiś czas pył sobie lata po baniaku i wygląda to tak jakby właśnie ten pył się osadzał.
Baniak jest oczywiście stabilny więc przyczyna tu raczej nie leży.

Macie pomysł jakiś?
Zapisane

Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #1 : Wrzesień 11, 2010, 08:54:07 »

Ja mam to samo, tylko mi sie to osadza tez na zabienicy rubinowej, na innych roslinach tego nie widzialem. Mi sie to pojawia jak wsypie pokarm wlasnie plywaja w akwa takie biale "smieci"-to jest z pokarmu. Jak nie sypalem pokarmu bo rybom robilem glodowke to tego nie bylo, kubelek mam czysty wiec u mnie grzyby to na pewno nie sa, moze wyczysc filterek... Ten pyl wlasnie robi mi sie niezaleznie ile wsypie zarcia tzn. czy wsypie duzo czy malo i tak jest tylko w mniejszych lub wiekszych ilosciach, platki nawet nie zdaza "sie utopic" bo ryby je zjedza. Karmie pokarmami tropicala. Nie wiem moze cos pomoglem...
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 11, 2010, 10:26:06 »

Karmie pokarmami tropicala.
Może właśnie w tym ktwi problem.
Tropical - ja też używam tych pokarmów.
Zapisane

Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #3 : Wrzesień 11, 2010, 10:44:15 »

No wlasnie sie zastanawialem tylko ze jak bym karmil jakimis tam pierwszej lepszej firmy to by mi to bardziej podpadlo ale zeby tropical? Widocznie "sie popsul" tak jak z tego co zauwazylem aquel ma gorszy sprzet, ale to inny temat...

Kurcze nie mam innego pokarmu zeby zobaczyc czy tez beda plywaly smieci. Mozna by przez kilka dni (1-2) karmic jednym i tym samym pokarmem innej firmy i zobaczyc czy to tez sie robi. Ja zauwazylem ze jak zamocze platki to od nich odplywa taka jakby maka i potem plywa to po calym akwa, po pierwsze nie podoba mi sie to a po drugie na roslinach estetycznie to nie wyglada, a mi sie to osiada na zabienicy ktora ma troche ciemniejsze listki (zielono-czerwono-brazowe) i to bardzo widac.
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #4 : Wrzesień 11, 2010, 11:01:57 »

No wlasnie sie zastanawialem tylko ze jak bym karmil jakimis tam pierwszej lepszej firmy to by mi to bardziej podpadlo ale zeby tropical? Widocznie "sie popsul" tak jak z tego co zauwazylem aquel ma gorszy sprzet, ale to inny temat...

Kurcze nie mam innego pokarmu zeby zobaczyc czy tez beda plywaly smieci. Mozna by przez kilka dni (1-2) karmic jednym i tym samym pokarmem innej firmy i zobaczyc czy to tez sie robi. Ja zauwazylem ze jak zamocze platki to od nich odplywa taka jakby maka i potem plywa to po calym akwa, po pierwsze nie podoba mi sie to a po drugie na roslinach estetycznie to nie wyglada, a mi sie to osiada na zabienicy ktora ma troche ciemniejsze listki (zielono-czerwono-brazowe) i to bardzo widac.
No, ja dziś kupie pokarm innej firmy i zobacz co będzie.
Zapisane

Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #5 : Wrzesień 11, 2010, 11:05:09 »

To pozniej mi koniecznie napisz. Teraz napewno nie kupie nowych bo nie mam pieniedzy ale i jakis misiac temu kupilem ovo-vit 600ml, Ichto 600, Bio 1200ml i velsi gran 150ml wiec mi na na dluuugo starczy.

Moze zrob jeszcze tak (z nowym pokarmem): wez w palce troche platkow, zanurz je w wodzie i patrz czy odplywa taka maka, do porownania sprobuj tez z pokarmem tropicala (u mnie wlasnie odplywa taka maka).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2010, 11:07:04 wysłane przez Marcin14 » Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #6 : Wrzesień 11, 2010, 11:19:26 »

To pozniej mi koniecznie napisz. Teraz napewno nie kupie nowych bo nie mam pieniedzy ale i jakis misiac temu kupilem ovo-vit 600ml, Ichto 600, Bio 1200ml i velsi gran 150ml wiec mi na na dluuugo starczy.

Moze zrob jeszcze tak (z nowym pokarmem): wez w palce troche platkow, zanurz je w wodzie i patrz czy odplywa taka maka, do porownania sprobuj tez z pokarmem tropicala (u mnie wlasnie odplywa taka maka).
Pokarm tropicala straszni pyli.
Kiedyś miałem jakąś sere dla pielęgnic i chyba było lepiej.
W kazdym razie kupie, sprawdze i napisze.
Pozdrawiam.
Zapisane

pawel_szp
GG 8287452
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 223



WWW
« Odpowiedz #7 : Wrzesień 13, 2010, 17:01:20 »

Od razu sprawdziłem : mi żadna mąka nie odpływa Grin akurat podałem ichtio-vit. Też używam tropicala i nie narzekam  - póki co Wink Kiedyś też maiłem taki syf i też tylko na przodzie - codziennie przejechałem czyścikiem i w końcu ustąpiło. Parametry też mam stałe.

Pozdrawiam i powodzenia xP
Zapisane

2x Pielęgniczka Ramireza -samice....
12x Neon Innesa
2x Pangio Oblonga <- potocznie znany piskorkiem Cheesy
8x Żałobniczka/Tetra czarna

AMPULARIE!!!!! WYDAM JAK NAJWIĘCEJ!!

Flora:
Echinodorus D'vall
Rogatek
Anubias nano
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #8 : Wrzesień 13, 2010, 19:23:09 »

mrs sprawdziles juz innym pokarmem? Ja dzisiaj jak wsypalem zarcie a wsypalem go wiecej zeby sie tez denne ryby pojadly to jak narazie patrzec na akwa nie moge  Lips Sealed
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 13, 2010, 21:02:37 »

mrs sprawdziles juz innym pokarmem? Ja dzisiaj jak wsypalem zarcie a wsypalem go wiecej zeby sie tez denne ryby pojadly to jak narazie patrzec na akwa nie moge  Lips Sealed
Sprawdziłem tetre i sere.
pokarm nie pyli ale po dniu od czyszczenia szyby i podmiany wody jest to samo.
Od dzisiaj do piątku przestaje świecić w baniaku, ograniczam karmienie.
Jeśli objawy ustapią to znaczy, że pierwotniaki.
Zobaczymy.
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 13, 2010, 21:06:49 »

Przednia szyba skierowana jest przodem do okna?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #11 : Wrzesień 13, 2010, 21:46:30 »

tak, do slonca Smiley ten sam problem...
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #12 : Wrzesień 14, 2010, 19:30:15 »

Przednia szyba skierowana jest przodem do okna?
Tak, Emi.
Weź jednak pod uwagę, ze:
a. szybe dzieli od okna kilka metrów,
b. wcześniej problemu nie było tzn. przy kazdej podmianie wody szybe przecierałem ale raczej w formie sztuki dla sztuki niż faktycznej potrzeby. Teraz dzień po podmianie wody szyba jest biała.

Od wczoraj światło zgaszone, przyglądałem się przed chwilą szybie i problem jakby znikł tzn. nie widzę tych białych plackow na szybie. Mam jednak wrażenie, że gdy tylko zapale światło problem znów sie pojawi.
Ostatnio były zawirowania z obsadą tzn. prawdopodobnie chore skośnopręgie które padły a w ich miejsce przyszły marońskie akary.
Myslisz Emi o jakimś glonie?
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #13 : Wrzesień 14, 2010, 20:20:40 »

mrs wrzuć korzeń chrzanu do akwarium, albo jeżeli chcesz to możesz chemicznie akryflawiną teraz healthosan.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #14 : Wrzesień 14, 2010, 21:33:24 »

Byle nie chrzan ja prawie wyslalem ryby na drugi swiat przez chrzan, odradzam.
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  
 
Skocz do: