Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « kostek20 112 litrów - TANGALIJKA
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: kostek20 112 litrów - TANGALIJKA  (Przeczytany 13919 razy)
amiboo
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



« Odpowiedz #30 : Listopad 12, 2010, 12:59:01 »

Gość lubi mowic zeby sie meczyc i pytac wuja googlen a nie zeby zapytać na dobrym forum i ludzi ktorzy juz troche sie zajmuja akwarystka i mieć większą pewność Smiley
Zapisane

amiboo
Neon-Innesa
Non omnis moriar
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 335


Akwarium ma cieszyć ! :)


« Odpowiedz #31 : Listopad 12, 2010, 13:32:46 »

Bardzo ładny baniaczek. Tło rewelacja Smiley

Gratulacje !
Zapisane

thunderdome
Bywalec
****
Wiadomości: 540


HARDCORE 4 LIFE!


« Odpowiedz #32 : Listopad 12, 2010, 13:32:55 »

Potrzebuje sprawdzonych metod, dlatego pytam na forum. Za twoją wypowiedz dziękuje po prostu posta chciales sobie nabić Pozdrawia.

Sam mam te 14 lat, i nie wiem jak innym ale trochę mi Cię szkoda ;/ Chcę Ci pomóc w pewnym stopniu , a Ty mówisz, że chcę sobie posty nabijać no naprawdę, jakbym chciał posty nabić to bym pisał wszędzie o wszystkim, i już bym miał ponad 200, ale po co mi to !
Po prostu ledwo wstałem i nie miałem ochoty na żadne szukanie po necie, rzeczy które możesz sam znaleźć..a to, że chcesz pomocy na forum to ok, tylko może bez takich pretensji...
Zapisane
kostek20
Zainteresowany
**
Wiadomości: 102


« Odpowiedz #33 : Listopad 12, 2010, 14:32:48 »

Kolego nie chce z tobą dyskutować ,chcesz to się udzielaj ,ale z twojego posta nic się nie dowiedziałem.I tak w twojej wypowiedzi nie ma odpowiedzi na moje pytanie ale dziękuję:). A i jak thunderdome chcesz się udzielać na forum to naucz się czytać mam 15 lat , a nie od razu wzywasz.Skoro i tak żadnej pomocy mi nie udzieliłeś  papa
Bardzo ładny baniaczek. Tło rewelacja Smiley

Gratulacje !
Dziękuje za miłą opinie:)
Zapisane
thunderdome
Bywalec
****
Wiadomości: 540


HARDCORE 4 LIFE!


« Odpowiedz #34 : Listopad 12, 2010, 14:37:43 »

Ty naucz się rozumieć niektóre posty, 14 czy 15 co to za różnica, i napisałem, że znikną same i poradziłem poszukać w google ...
Zapisane
kostek20
Zainteresowany
**
Wiadomości: 102


« Odpowiedz #35 : Listopad 12, 2010, 17:03:50 »

Akwarium funkcjonuje od sierpnia , kiedy zaczną znikać bo jak narzazie są wszędzie... Sad
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #36 : Listopad 12, 2010, 18:27:12 »

Akwarium funkcjonuje od sierpnia , kiedy zaczną znikać bo jak narzazie są wszędzie... Sad
Zwiększ napowietrzanie wody.
Piszesz, że w oświetleniu masz 3x18W, ile h/dobę świecą świetlówki?
Podmieniaj częściej wode.

W zbiornikach typu malawi/tanga pojawiające się glony to nic strasznego.
Za jakiś czas w ich miejsce przyjda piękne, zielone glony.

Pozdro.
Zapisane

kostek20
Zainteresowany
**
Wiadomości: 102


« Odpowiedz #37 : Listopad 13, 2010, 14:32:46 »

Świece około 8 h , mrs dzięki na taką odpowiedz liczyłem Wink .Zamieszczę  nowe  zdjecia jak pojawia się zielone glonki  papa.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #38 : Listopad 13, 2010, 19:21:57 »

Świece około 8 h , mrs dzięki na taką odpowiedz liczyłem Wink .Zamieszczę  nowe  zdjecia jak pojawia się zielone glonki  papa.
Zwiększaj stopniowo czas świecenia, raz na tydzień o godzine.
Sądze, że przy 10h/dobę glon zniknie.
Gdyby jednak nie, możesz pociągnąć do 12h/dobę.
Pamiętaj, że w środowisku naturalnym które starasz się odzwierciedlić, śłońce świeci długo.
8h/dobę wg mnie w tanganice to stanowczo za mało.
Moim skromnym zdaniem, przynajmniej 10h/dobę.

Pozdrawiam.
Zapisane

chodys1910
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 622


« Odpowiedz #39 : Listopad 13, 2010, 22:49:22 »

bardzo fajne klimatowe akwarium. Po usunięciu paletek sam sie teraz zastanawiam Księżniczki czy Tropheusy.
Zapisane

Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką
kostek20
Zainteresowany
**
Wiadomości: 102


« Odpowiedz #40 : Listopad 14, 2010, 00:03:31 »

Księżniczki w 450L na pewno czuły by się doskonale , przy takim litrażu mogły by żyć całe kolonie. Mógł byś zaobserwować bardzo ciekawe zachowania tych ryb , nie tylko podczas tarła.Pozdrawiam i zachęcam do księżniczek Wink
Zapisane
chodys1910
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 622


« Odpowiedz #41 : Listopad 14, 2010, 10:53:39 »

Moja dziewczyna tez mnie zachęca zeby księżniczki kupic. Powiedz mi są one podatne na choroby? bo ja mysle połączyc Tropheus bemba i Tropheusa Ikole 10zł/szt . Ale sie zastanawiam. Po paletkach powiedzialem sobie ze nie bede kupowac drogich ryb ...ale nie da sie;p
Zapisane

Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką
kostek20
Zainteresowany
**
Wiadomości: 102


« Odpowiedz #42 : Listopad 14, 2010, 12:35:46 »

Od kiedy ja w swoim akwarium trzymam (Sierpień ,tego roku) ani razu na nic nie zarachowały. Mają się świetnie, po krótkim czasie dobrała się parka i bardzo szybko miałem młode. Niestety dość szybko gdy zauważyłem małe zginęła samica , jak później się okazało samiczka zakleszczyła się o grzałkę.Problem rozwiązałem i mam nadzieje że więcej nie przydarzy taki incydent, dlatego też przestrzegam gdy będziesz miał zamiar wpuścić je do zbiornika zabezpiecz takie miejsca gdyż te rybki bardzo często wykonują nerwowe ruchy.
Zapisane
chodys1910
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 622


« Odpowiedz #43 : Listopad 14, 2010, 12:50:43 »

a po ile kupowałeś sztuke?
Zapisane

Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką
kostek20
Zainteresowany
**
Wiadomości: 102


« Odpowiedz #44 : Listopad 14, 2010, 13:20:38 »

Około 4-5zł za sztukę;)
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
 
Skocz do: