Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: akwa 15l wymiary  (Przeczytany 8204 razy)
marcio7
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 73


I'm lovin' it


« Odpowiedz #15 : Wrzesień 02, 2010, 16:44:45 »

To wyjdzie najlepiej, jeśli chodzi o koszty i 25l a nie 15 Wink W przybliżeniu na silikon wydasz 20zł i na szyby tyle samo do teko spienione pcv na pokrywe i duuużo roboty. Po drodze można jeszcze oczywiście coś spaprać. Dlatego lepiej kupić gotowe.
Zapisane
szakal10
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #16 : Wrzesień 02, 2010, 16:50:03 »

bo to akwa chce walnąć na biurko i dlatego che tak małe wymiary i jak nie zrobię oświetlenia to dam lampkę biurkową  a pleksi wezmę od znajomego
Zapisane
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #17 : Wrzesień 02, 2010, 16:54:10 »

Ja silikon kupilem za 4 zl. i starczylo mi na poklejenie akwa 18L i wklejenie tylnej szyby do 54L. Pokrywe mozna zrobic ze zwyklych desek tylko odpowiednio przygotowac (ale to troche drozszy sposob) albo uciac szybe o 3 cm dluzsza i szersza niz podstawa i pokrywa jest. A szyby mialem ze starego okna. Nozyk tez kosztuje grosze wiec nie wiem w czym jest tak wielce nieoplacalny koszt a akwa sie ma z takimi wymiarami jakie Ci pasuja...
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
marcio7
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 73


I'm lovin' it


« Odpowiedz #18 : Wrzesień 02, 2010, 17:11:16 »

Według mnie klejenie nie ma sensu tak małego akwarium bo taniej wyjdzie kupić gotowe i w dodatku większe, jak sam widzisz  Wink może jednak troszkę przesadziłem z tymi 20zł. Opłacać się może jak ktoś ma gotowe szyby tak jak u ciebie ze starych okien. I tu podsunąłeś mi pomysł bo u mnie leżą 4 takie szyby z okien Cheesy
Zapisane
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #19 : Wrzesień 02, 2010, 17:40:34 »

Nie raz w rowach na uboczach leza stare szyby. Wystarczy je umyc, wyparzyc, pociac na wymiary, oszlifowac i gotowe a u szklarza kiedys sie pytalem ta za:
szyby,
sklejenie akwa 20L,
chcial jakies 20 zl. Ja bym tylko poszedl podal wymiary akwa 20L i on by mi wszystko zrobil, potem bym tylko wzial postawil to na miejscu i lal wode. W zoologu sie nie ooplaca bo zoolog musi na tym zarobic a producent akwari liczy sobie przynajmniej 1zl/L przy wiekszych akwariach cena spada ale przy akwariach o malej pojemnosci cena jest zazwyczaj wyzsza niz 1zl/L.
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
szakal10
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #20 : Wrzesień 02, 2010, 17:58:30 »

pujde do szklaza i sie zapytam
Zapisane
szakal10
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #21 : Wrzesień 06, 2010, 14:03:27 »

moge cos jeszcze walnac do tego akwa
jakom grzalek dac
Zapisane
marcio7
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 73


I'm lovin' it


« Odpowiedz #22 : Wrzesień 06, 2010, 15:23:56 »

Cytuj
moge cos jeszcze walnac do tego akwa

Chodzi ci o rybki?

Jeśli chodzi o sprzęt to wiadomo że jak dasz jakiś wielki filtr i do tego grzałke to z 15l zrobi ci się 10. Wszystko powinno być odpowiednie dla danego litrażu.
Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #23 : Wrzesień 06, 2010, 16:21:01 »

szakal10- Weź chłopie jakiś słownik ortograficzny i używaj znaków interpunkcyjnych. Tego jak piszesz czytać się nie da i czasami sens trudno złapać. Nie pisz posta pod postem. Użyj opcji zmień.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2010, 16:24:06 wysłane przez emperor » Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
michji
Cicha woda, brzegi rwie....
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 393



« Odpowiedz #24 : Wrzesień 06, 2010, 16:27:28 »

szakal10- Weź chłopie jakiś słownik ortograficzny i używaj znaków interpunkcyjnych. Tego jak piszesz czytać się nie da i czasami sens trudno złapać. Nie pisz posta pod postem. Użyj opcji zmień.

I odpisywać się nie chce...
Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #25 : Wrzesień 06, 2010, 16:39:07 »

szakal10- Weź chłopie jakiś słownik ortograficzny i używaj znaków interpunkcyjnych. Tego jak piszesz czytać się nie da i czasami sens trudno złapać. Nie pisz posta pod postem. Użyj opcji zmień.

I odpisywać się nie chce...

Odpisywać się chce, ale na konkretnie postawione pytania. Rozumiem że ktoś jest początkujący w dziedzinie akwarystyki. Brak takiej wiedzy to nic złego. Każdy z nas kiedyś zaczynał. Wiedz to jedno, a olewanie innych forumowiczów takim pisaniem to zupełnie coś innego.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: