Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Karolina 112l - pierwsze z roślinami
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Karolina 112l - pierwsze z roślinami  (Przeczytany 2226 razy)
karolina-poznań
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 13


« : Sierpień 28, 2010, 20:57:50 »

Akwarium: 112l profilowane o typowych wymiarach

Filtr: chwilowo wewnętrzny Tetratec, od poniedziałku zewnętrzny kubełkowy JBL e900

Oświetlenie: 2x18w dołączone do pokrywy, od poniedziałku Philips Aquarelle 18w + Philips Aquasky 965 18w (obie z odbłyśnikami), w przyszłości planowana modernizacja

Grzałka: JAGER TSRH 100w

Podłoże: SERA Floradepot (ok. 1 cm), na tym żwir czarny przemieszany z brązowym o granulacji 1-3mm (4 cm na przodzie, ok. 7-8 cm z tyłu akwa)

Woda: testów na razie brak=danych brak Smiley

Nawożenie: CO2 w płynie (Easy Carbo)

Flora:
Ludwigia repens red
Alternanthera rubra
Hygrophila glabra (orzech)
Egeria densa (moczarka)
Sagittaria natans
Vallisneria asiatica
Echinodorus opacus
Anubias nana
Lilaeopsis brasilensis

Fauna: na razie brak, akwarium zalane w środę 25.08.2010, więc dopiero za jakieś 3-4 tygodnie zacznie w nim coś pływać.

Zdjęcie z 28.08.2010:


Jest to moje pierwsze akwarium, w którym są żywe rośliny. Wcześniejszych zabaw z plastikowymi (jakieś 15 lat temu) wolałabym z wiadomych względów nie wspominać Wink. Po prawej stronie pozostawiłam miejsce na drugi korzeń, na razie niestety w sklepach nie było nic o ciekawym kształcie.

Jeśli macie jakieś sugestie, porady, bądź uważacie, że coś ewidentnie wymaga krytyki - czekam i z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Karolina

Zapisane
andrej
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


« Odpowiedz #1 : Sierpień 28, 2010, 21:13:14 »

Mnie się podoba, a nawet bardzo  Cool. Dobrze, że dokładasz drugi korzonek, będzie jeszcze lepiej wyglądało Smiley
Tak patrzę i patrzę i nie wiem co to jest to niebieskie na korzeniu po lewej ?
Jak byś chciała, żeby to lepiej rosło to zrób bimbrownię ( chociaż nie wiem czy da radę w 112l  ), to może butla, niech się wypowiedzą inni bardziej doświadczeni.
A jaką obsadę planowałaś ? Coś ciekawego ? Smiley Ciekawie prezentowały by się np. 15 Razbor Hengela + Harem Bojownika + Kiryski na dno Smiley Ale to już zależy od Ciebie czy chcesz coś ciekawszego. Smiley
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2010, 21:16:12 wysłane przez andrej » Zapisane
karolina-poznań
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #2 : Sierpień 28, 2010, 21:27:36 »

Tak patrzę i patrzę i nie wiem co to jest to niebieskie na korzeniu po lewej ?
Jak byś chciała, żeby to lepiej rosło to zrób bimbrownię ( chociaż nie wiem czy da radę w 112l  ), to może butla, niech się wypowiedzą inni bardziej doświadczeni.
A jaką obsadę planowałaś ? Coś ciekawego ? Smiley Ciekawie prezentowały by się np. 15 Razbor Hengela + Harem Bojownika + Kiryski na dno Smiley Ale to już zależy od Ciebie czy chcesz coś ciekawszego. Smiley

To niebieskie na korzeniu po lewej to odbicie telewizora w przedniej szybie akwarium - więc nie groźnego Cheesy

Z bimbrownią, po tym co poczytałam na tym forum boję się startować przy tej mocy oświetlenia. Zamiast tego zobaczę jak będzie działać Easy Carbo, czyli CO2 w płynie. Na zestawy z butlą patrzyłam, niestety patrzył też małżonek i na widok ceny posłał mi spojrzenie "pełne miłości" (czyli bazyliszka) Wink


Co do planowanej obsady:
2+1 pielęgniczka kakadu
10-15x Neon innesa lub czerwony
5x kirysek spiżowy lub lamparci
5x krewetki amano

Parę tygodni na dokładne przemyślenie obsady jeszcze jest, więc nie wykluczam zmian. W dziale "obsady" założyłam w tej kwestii temat, więc będzie pewnie jakaś ewolucja po radach uzytkowników forum.

Pozdrawiam i dziękuję za pozytywną ocenę - początkujących to cieszy.

Karolina
Zapisane
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #3 : Sierpień 28, 2010, 22:49:55 »

 Śliczne akwa. Rośliny jakie zadbane i zdrowe..widać z dobrego źródła Smiley , oby się tak trzymały cały czas.
Ten "żwir czarny" w podłożu to bazalt tradycyjny? Jeśli tak to niezbyt dobrze dla planowanych przez Ciebie kirysków..może pomyśl zamiast nich o większej ilości krewetek ?  Ogólnie 5 Amano to się zgubi w tak dużym zbiorniku więc może ich z 15 sztuk i jakaś większa banda Red Cherry- będą sprzątały a dodatkowo ich małe urozmaicą dietę Twoim rybkom.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: