Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 ... 13
  Drukuj  
Autor Wątek: Tła dekoracyjne  (Przeczytany 158580 razy)
GP
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 279


« : Sierpień 26, 2003, 08:02:52 »

Jest ich wiele i są różnego rodzaju.
Sam zrobiłem ze styropianu (pomysł z internetu) poprzez wypalanie, szpachlowanie i malowanie farbami akrylowymi. Jest to tło zewnętrzne w kolorze szarości i czerni, miało imitować skałę wulkaniczną. Domownicy i znajomi obrzydzają mi go i coraz mniej mi się podoba. Mówią, że fototapeta imitująca skały będzie chyba ładniejsza. Może zmienić kolor na bardziej ciepły? (niebieski, albo zielony?, ale będzie to kolor fantazyjny)
Jakie Wy macie tła i jakie pomysły i co radzicie mi zmienić?
Pozdrawiam, Grzegorz
Zapisane

375 l. 6x36 W, CO2, 20xRasbora Klinowa, 4x Neon Inessa, 6x Barwieniec Czarny, 6xDanio pręgowane, 3xKirys Spiżowy, 2x Kosiarka, 2x Glonojad, 2x Molinezja
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #1 : Sierpień 26, 2003, 17:26:55 »

ja swoje tło zewnętrzne zrobiłem ze styropianu, ale naklejanego na płytę pilśniową. wycinałem z grubego na 4cm arkusza różne stożki, mniej lub bardziej foremne.. pomalowałem farbami akrylowymi w odcieniach szarości, brązu z niewielkim dodatkiem czerni.
Zapisane

gg:1384140
ados22
Nowy
*
Wiadomości: 24



« Odpowiedz #2 : Wrzesień 05, 2004, 18:31:03 »

A steropian jaki? Zwykły biały? :?:
Zapisane

Już Malawi
120x40x50
dobieram obsadę
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 05, 2004, 20:44:22 »

No styropian biały, poprostu później sie go maluje farbkami.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
ados22
Nowy
*
Wiadomości: 24



« Odpowiedz #4 : Wrzesień 12, 2004, 20:42:45 »

Tzn biały, taki z kulek różnej wielkości, czy może jednolity, jak do robienia spławików?
Zapisane

Już Malawi
120x40x50
dobieram obsadę
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #5 : Wrzesień 14, 2004, 11:58:57 »

Dadaje się każdy styropian , Kwestia tylko w tym jak łatwo nam sie będzie go obrabiało, no i oczywiście którą z wielu metod wybierzemy Smiley tu juz pole do popisu ma wyobraźnia i fantazja. Smiley


P.S.
ja spławików nie wykonuję ze styropianu tylko z: pruchna topili, balsy, trzciny, pałki wodnej wąsko i szerokolistnej - najtaniej , niezawodnie w miarę naturalnie.
Zapisane

112,25
Skaman
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90


WWW
« Odpowiedz #6 : Październik 15, 2004, 21:03:40 »

witam po dłuższej przerwie Smiley
chyba się powtórzę ale moim zdaniem ciekawym pomysłem na tło jest wyklejenie szyby akwarium "lawą wulkaniczną" czyli kolorowym pumeksem. można przy okazji takiego wyklejania budować trwałe groty, tarasy, donice na rosliny, a nawet wklejać korzenie... kształt zależy tylko od wyobraźni "budującego". jedyny minus to to że zmniejszamy ciut przestrzeń wewnątrz zbiornika. fragment takiej wyklejanki można zobaczyć na fotkach tutaj http://akwarium.cdi.pl/pliki/forum/skaman/skaman.html
pozdrawiam Smiley
Zapisane
storch31
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #7 : Listopad 20, 2004, 22:12:36 »

Efektownie to wygląda ,skąd bierzesz ten pumeks,w jaki sposób go obrabiasz ?ładne palety.
pozdro
Piter
Zapisane
przechyl
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 164

http://www.akwa-zoo.intelishop.pl/


WWW
« Odpowiedz #8 : Grudzień 06, 2004, 18:10:31 »

Witam.a ja dam pomysl tani i prosty na tlo zewnetrzne.Wszyscy znaja pianki montazowe wiec trzeba ja tylko na jakas twarda tektore wypsikac,ale ostroznie zeby  zbyt nie peczniala cienka warstwa.POtem ja juz wyschnie mozna pomalowac farbami.Mozna tez takie tlo zronic do wewnatrz zbiornika alemusi dluzej polezec az sie uwolnia zwiazki toksyczne,pomalowac akrylem wodoszczelnym i gotowe.Osobiscie takie tla posiadam ja jak i moi znajomi>Pozdrawiam
Zapisane

prowadze mala hodowle pielegnic
MANIEK
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 136



« Odpowiedz #9 : Styczeń 28, 2005, 21:56:07 »

a mozecie mi napisac jakimi farbami pomalowac tło by nie szkodzilo rybkom i bym mógł je włozyc do akwy?
pozdrawiam!!  Smiley
Zapisane

240- paletkarium:)
dep77
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 115



« Odpowiedz #10 : Luty 20, 2005, 12:41:55 »

moje tlo zrobilem z gipsu ktory rozrobilem z woda, nastepnie uformowalem mase gipsowa na plycie pilsniowej i na koncu pomalowalem. Naprawde super efekt
Zapisane
Eugeniusz
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #11 : Luty 22, 2005, 21:08:34 »

dep77 a masz może fotke efektu końcowego?
Zapisane
dep77
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 115



« Odpowiedz #12 : Luty 26, 2005, 22:32:26 »

niestety nie mam, ale polecam naprawde warto. Gips zabarwilem bejca o kolorze ciemnego orzecha jak jeszcze byl mokry. Kazdemu sie podoba, jedyny minus jaki zrobilem to ze przykleilem to no dosyc grubej plycie i troche to wazy
Zapisane
Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #13 : Październik 03, 2005, 19:46:21 »

mam pytanie czy masa solna nie zaszkodzi ryba  :?: i czy sie nie rospusci w wodzi??
Zapisane
Darek1232
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 51



« Odpowiedz #14 : Styczeń 29, 2006, 22:07:55 »

Witam, ja zrobiłem tło zewnętrzne w taki sposób: kupiłem kilka arkuszy twardego styropiany o grubości 2 cm, wycinałem różne, różniaste kształty (imitacja skał), następnie te kawałki naklejałem klejem silikonowym na duży arkusz styropianu, pościnałem krawędzie wyciętych skałek (efekt 3D Cheesy  ), następnie całość delikatnie pędzelkiem mosmarowałem nitro (ostrożnie bo można wypalić dziurę na wylot), aby powstała porowata powierzchnia i pomalowałem najpierw na siwo, a następnie na czarno, efekt pierwsza klasa, koszt około 25 zł
Zapisane

240 l. Malawi
filtry- zew. Tetra EX 700, wew Aqua Szut Senior Plus 1000
grzałka- Tetra HT 200
oświetlenie 2 x 30 W
Strony: [1] 2 3 ... 13
  Drukuj  
 
Skocz do: