Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13
  Drukuj  
Autor Wątek: Tła dekoracyjne  (Przeczytany 159510 razy)
radekg32
Nowy
*
Wiadomości: 36


baniak 160 l


« Odpowiedz #120 : Wrzesień 20, 2009, 13:51:23 »

nie wiem czy sie powtorze po kims,ale ja zrobilem tak: 8 kartek  formatu A4 skleilem na zakladke ze soba tworzac duzy prostokat,
pomalowalem calosc akwarelami w rozne ciapki ,mazgi,kreski -ciemnymi kolorami [czarny,duzo brązu ,troszke zieleni]
pozostawilem do wyschniecia na kilkadziesiat minut,a potem calosc pomietolilem i i zwinalem w 1 wielki kłebek[ pogieta kulka Wink
Nastepnie rozwinalem calosc i rozłożyłem .Efekt jest taki ze z tylu akwarium wyglada jak podziemne skałki Cheesy
bede mial aparat pod reka zrobie i wrzuce fotki
pozdrawiam
Zapisane
djdzej1000
Bywalec
****
Wiadomości: 414


« Odpowiedz #121 : Wrzesień 20, 2009, 14:09:24 »

Chce zobaczyć te 3D jak wyszło  Cheesy
Zapisane
radekg32
Nowy
*
Wiadomości: 36


baniak 160 l


« Odpowiedz #122 : Październik 08, 2009, 16:13:22 »

jak obiecalem to wruzucam fotki  Cool

   

foto jak foto ale efekt super z tyłu baniaka Wink
Zapisane
Wilku
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 113



WWW
« Odpowiedz #123 : Październik 25, 2009, 23:10:24 »

Miałem ostatnio okazję oglądać kilkanaście zbiorników jednego hodowcy i wystrój dwóch z nich rozłożył mnie na łopaty...
Miał tło zrobione w ten sposób:
jako "plecy" - pcv max 3mm, na to była "wypsikana" pianka montażowa - oczywiście bez toksycznych składników, są takie dostępne. Po wyschnięciu została zrobiona korekta - docięcia, dopsiknięcia i malowanie całości żywicą (ale tu głowy nie dam jaka to żywica - do ustalenia Smiley ), na mokrą żywicę wysypał żwir. Operację powtórzył chyba ze dwa razy, po każdej z nich osypując nadmiar żwiru...
Efekt był naprawdę czadowy! Tło trzyma w akwarium i z rybami wszystko ok, mają się bardzo dobrze. Tła tego typu miał dwa jedno w zalanym baniaku i jedno, które było właśnie osuszane do poprawki. W tym które schło miał porobione małe groty i półki z kamieni. W zalanym zbiorniku tło było dość ciemne, zrobione chyba ze żwiru rzecznego, bo nie wyglądało mi to na "kupny" żwir... Ciemne tło, dużo mchów, wywrotka krewetek i Neony wielkie jak stodoły Smiley Piękny zbiornik Smiley Jak dla mnie brakowało tylko miejsc z jasnym drobnym żwirem na dnie żeby wyeksponować faunę "przydenną" Smiley Trochę niezręcznie było mi wypytywać jak to zrobił od początku do końca, bo jak wszędzie każdy strzeże swych tajemnic Wink Nie wiem czy pozwoli mi cyknąć fotki, ale jak będę miał okazję to zapytam.
Kombinowałem jak można poprawić ten koncept i wpadłem na to, że możnaby spróbować uzyskać efekt warstw gleby stosując różne kolory żwiru usypując pasmami. Dodatkowo, górną część tła możnaby wyposażyć w drobne korzenie na całej szerokości, co dałoby efekt jakby był to wycinek naturalnego środowiska z samego brzegu naturalnego zbiornika wodnego. Mało tego Smiley Można przygotować miejsca pod rośliny na tle - mam tu na myśli głównie mchy, tak żeby nie pokrywały całego dna i dawały trochę cienia na dnie...

I jeszcze jeśli chodzi o tło jednolite to myślę, że naklejenie folii samoprzylepnej (128 kolorów do wyboru) na zewnątrz akwarium - koszt: 13,70m2 Smiley Naklejanie to buła z masłem.

Pozdrawiam
R.


Jak powiedziałem tak zrobiłem Smiley Już niebawem zdjęcia Smiley
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2009, 19:30:15 wysłane przez Wilku » Zapisane

Oddam nadwyżki, przyjmę coś w zamian:
1. Cryptocoryne aponogetifolia
2. Hygrophila polysperma
3. Hygrophila Corymbosa
4. Microsorium pteropus
5. Ludwigia repens
Wilku
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 113



WWW
« Odpowiedz #124 : Listopad 20, 2009, 04:29:28 »

Tutaj jest premierowa fotka Smiley

http://www.akwarium.net.pl/forum/obsady/360l-pierwsze-)/
Zapisane

Oddam nadwyżki, przyjmę coś w zamian:
1. Cryptocoryne aponogetifolia
2. Hygrophila polysperma
3. Hygrophila Corymbosa
4. Microsorium pteropus
5. Ludwigia repens
adam0988
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/ada


« Odpowiedz #125 : Grudzień 01, 2009, 19:00:49 »

ciekawe jak sie czyści takie tło zrobione ze żwirku ??
Zapisane

Wilku
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 113



WWW
« Odpowiedz #126 : Styczeń 01, 2010, 21:19:03 »

Jak się czyści?? Jak to jak się czyści? Po co mam je czyścić? Smiley O to żeby nie zarastało dbają kosiarki i krewetki są w tym najlepsze Smiley
Zapisane

Oddam nadwyżki, przyjmę coś w zamian:
1. Cryptocoryne aponogetifolia
2. Hygrophila polysperma
3. Hygrophila Corymbosa
4. Microsorium pteropus
5. Ludwigia repens
kamiltd
Nowy
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #127 : Styczeń 19, 2010, 17:35:51 »

Witam ja mam problem z tłem nie wiem co zrobić by było fadnie i dobrze dla rybek. Teraz jest czarna folia.



« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2010, 17:37:39 wysłane przez kamiltd » Zapisane
Konio-ziom
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 51


Lubie Serrrr...


« Odpowiedz #128 : Styczeń 19, 2010, 20:27:23 »

Może się powtarzam, ale mam taki pomysł na tapete, może być zewnętrzna lub wewnętrzna:
Kupić piankowe panele (w każdym prawie sklepie z artykułami budowlanymi lub tapetami) koszt to ok. od 0.50 gr
Jeśli chcemy żeby była zewnętrzna to smarujemy to klejem (zwykłym) i posypujemy piaskiem (u mnie żwirek kwarcowy o granulacji 0.1 - o.3 mm).
Proces powtarzamy aż piasku będzie dostatecznie dóżo i niebędzie spadał.
A jeśli chcemy wewnętrzne to zamiast kleju używamy czegoś co niebędzie szkodzić rybkom. Good !
 
Zapisane

25L. - 1 Bojownik, xx Krewetki Red Cherry
Cube 27l. Iwagumi
Piesek Shih Tzu
Sprzedam akwarium o pojemności 54l.
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #129 : Styczeń 19, 2010, 20:43:03 »

Arkusze z korka  gr. 3mm dobrze sie sprawdzają
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
jendrek40
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #130 : Styczeń 29, 2010, 13:22:27 »

Ja robiłem z zielonej bibuły gniotłem a potem lekko rozciągałem,albo brystol malowany farbkami potem tak jak z bibułom.Znajomy pomalował gruby styropian zieloną nitro farba wypaliła styropian wyglądało ciekawie.
Zapisane
Natalla
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #131 : Luty 14, 2010, 15:58:01 »

Witam wszystkich!!!
Mam pytanie czy do "klejenia" akwarium moge użyć kleju domowej roboty?? czy musze kupować specjalny??
Zapisane
Zozolek
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 203


Mój Zbrojniczek ;)


« Odpowiedz #132 : Luty 14, 2010, 16:08:08 »

Najlepiej klej akwarystyczny na allegro masz , a jaki to klej domowej roboty??
Zapisane

-112l - Ogólne.
-20l - Przyszłe Krewetkarium.

Pozdrawiam
black75
wieczorkami
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 253


Glonek...znikł,jak amba fatima-naprawdę nigdzie go


WWW
« Odpowiedz #133 : Luty 22, 2010, 19:01:42 »

Tak czytałem posty czytałem i myślałem z czego tu zrobić tło,gdyż fototapeta powiem wprost nie podoba mi się.Z całym szacunkiem dla tych którzy takową posiadają.


Poszedłem za radą wyczytaną kilka postów wyżej przez radekg32 i posklejałem ze sobą arkusze papieru do drukarki na zakładki,taśmą klejacą z jednej strony.
Gdy zobaczyłem ile czeka mnie "malowania" to wpadł mi do głowy pomysł  Huh  by "zatrudnić" do pomocy dzieciak(10lat,3,5 roku i 1,5)i.Jak pomyślałem tak zrobiłem.
Każdy malował jak chciał i jakim kolorem chciał,pilnowałem tylko by wszystkie mijsca były zamalowane  i pociemniałem niektóre za jasne miejsca.
Zabawy było co nie miara.Zwinołem potem to w kulkę i teraz mam tło jak sie patrzy.
Może nie na długo,bo bede myślał o tle wewnętrznym-ale jak pomyśle ile było zabawy i integracji z dziećmi to aż mi się micha cieszy,a i nie wygląda to najgorzej  Grin
Zapisane

akwen 112l
16neonków- 8gupiki - 8molinezje -5kirysków panda-1zbrojnik niebieski- 30 Helenki i Krewetki Babaulti 15 szt.

kostka 30l
6 Helenki -
Bojownik z tarłe
radekg32
Nowy
*
Wiadomości: 36


baniak 160 l


« Odpowiedz #134 : Luty 22, 2010, 23:00:42 »

Tak czytałem posty czytałem i myślałem z czego tu zrobić tło,gdyż fototapeta powiem wprost nie podoba mi się.Z całym szacunkiem dla tych którzy takową posiadają.


Poszedłem za radą wyczytaną kilka postów wyżej przez radekg32 i posklejałem ze sobą arkusze papieru do drukarki na zakładki,taśmą klejacą z jednej strony.
Gdy zobaczyłem ile czeka mnie "malowania" to wpadł mi do głowy pomysł  Huh  by "zatrudnić" do pomocy dzieciak(10lat,3,5 roku i 1,5)i.Jak pomyślałem tak zrobiłem.
Każdy malował jak chciał i jakim kolorem chciał,pilnowałem tylko by wszystkie mijsca były zamalowane  i pociemniałem niektóre za jasne miejsca.
Zabawy było co nie miara.Zwinołem potem to w kulkę i teraz mam tło jak sie patrzy.
Może nie na długo,bo bede myślał o tle wewnętrznym-ale jak pomyśle ile było zabawy i integracji z dziećmi to aż mi się micha cieszy,a i nie wygląda to najgorzej  Grin

Najlepsze jest w tym ,ze nigdy nie wyjdzie 2 razy takie samo tło ;)i tylko farbki akwarelowe bo po plakatowych zostaja smugi.....  Undecided Undecided...... Ja akurat używałem tylko 3 kolorów -czarny,niebieski i brązowy - efekt wysmienity  Grin
Kiedyś jakies 15 lat temu przy 1 akwa jako tło uzyłem kory drzewa z brzozy,była troszke pofałdowana wiec tym samym gwarantowało jeszcze lepszy efekt siwo-popielato-czarnego tła  Tongue ,ale kazdy robi to co lubi Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 13
  Drukuj  
 
Skocz do: