Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Razmirezy do pary  (Przeczytany 2075 razy)
merritt
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 142



« : Marzec 05, 2005, 11:01:40 »

witam po dłuższej nieobecności na forum. Jakieś dwa tygodnie temu odeszła moja samiczka ramireza. Samczyk wyblakł i zrobił się osowiały. Myślałem o tym, żeby dokupić mu młodą parkę do towarzystwa ale przeczytałem, że dwa samce do jednej samicy to nienajlepszy pomysł. Kupiłem więc dwie młode samiczki. Tyle, że zauważyłem, że one też się między sobą biją. Mam je od wczoraj ale nie da się tego nie zauważyć. Czy może były jeszcze przestraszone, że są w nowym miejscu? Raczej nie. Może lekarstwem byłoby kupienie drugiego samca? chyba nie powinien bić się z tym pierwszym bo ramirezy dobierają się na stałe w pary? Co o tym sądzicie?
Zapisane

64l. 2 bocje wspaniałe, 3 molly's, parka gurami złotych, parka ramirez, parka prętników karłowatych, zbrojnik niebiestki, 3 sumiki szkliste, 5 otosków, dwie ampularie
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #1 : Marzec 05, 2005, 16:10:25 »

o ile wiem to najlepjej kupić stadko a rybki same sie dobiorą ale nie wiem jak to jest u ramirez
zapytaj sie sprzedawcy czy mógłby ci dać na przechowanie kilka rybek oczywiście 2 z nich byś kupił  to by ci się w parki podobierały i jedną parkę byś wziął dla siebie a reszte mu oddał
ja tak zrobiłem z czerwieniakami 15 dostałem na przechowanie a 2 są moje Cheesy
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #2 : Marzec 05, 2005, 23:43:02 »

nie kupuj samca zostaw 2 samice i 1 samiec one po jakimś czasie zaczną się tolerować tak jest u mnie one sobie wybiora swoje terytira a samiec sobie wybierze 1. np miałem 1 z którą był od początku a kupiłem drugą i 3 później złożyły ikre i jakoś u mnie na stałe sie w pary nie dobrały teraz pływa od 1 do drugiej:)
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
merritt
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 142



« Odpowiedz #3 : Marzec 06, 2005, 00:02:49 »

dzięki za radę. już prawie od początku było widać, że jedna pływa po jednej a druga po drugiej stronie akwarium a więc zapewne niedługo będzie jak mówisz.
Zapisane

64l. 2 bocje wspaniałe, 3 molly's, parka gurami złotych, parka ramirez, parka prętników karłowatych, zbrojnik niebiestki, 3 sumiki szkliste, 5 otosków, dwie ampularie
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: