Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Nieproseni goście.  (Przeczytany 15171 razy)
przemok96
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431



« : Lipiec 23, 2010, 11:03:33 »

Siemka, mam taki problem od kilku lat co rok do mojego oczka przywędruje jakiś zaskroniec. Rekordowy miał 2m. Mam dość bawienia się w łowce i wnerwia mnie to że piękne, odhodowane  okazy rybek zostają zjedzone  Wściekły Niekiedy przypałęta sie jakaś jaszczurka, ale tylko żeby się napić a nie zjada ryby jak zaskrońce.
Moje pytanie: czy jest jakaś rzecz co odstrasza zaskrońce??
Zapisane

stasiek50
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #1 : Lipiec 23, 2010, 11:58:20 »

Nie wiem jak masz teren?Zabudowany,przy lesie...itp.Zaskrońce z reguły unikają terenów zabudowanych przy lasach ze względu na obecność kun i tchórzy.Poza tym własny kot też broni swego rewiru.Jak jest już w wodzie to jedynie siatka na ryby i po kłopocie.
Zapisane
przemok96
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431



« Odpowiedz #2 : Lipiec 23, 2010, 13:55:10 »

Teren jest zabudowany. Siatka na ryby?? Chyba podbierak. Człowieku jak chce złapać zaskrońca to muszę sie namęczyć. Najpierw go wytropić, później jak ucieknie to czekać aż sie pojawi.
Zapomniałem dodać, że oczko jest wyłożone kamieniami.
Ostatnio jeden dostał od mojej mamy miotłą i już go nie ma Grin
Zapisane

asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #3 : Lipiec 23, 2010, 13:59:03 »

Zabezpiecz oko siatką (tak jak się to robi przeciwko kotom) i po kłopocie
Zapisane

przemok96
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431



« Odpowiedz #4 : Lipiec 25, 2010, 15:49:35 »

Już próbowałem. Cały płot tak ogrodziłem i dalej są.
Zapisane

asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #5 : Lipiec 25, 2010, 15:52:45 »

Już próbowałem. Cały płot tak ogrodziłem i dalej są.

Zabezpiecz samo oko, bedzie łatwiej uniknąć jakiś niedociągnięc typu dziura czy szpara, pamiętaj że zaskrońce są u nas pod ochroną i nie należy im nic robić
Zapisane

przemok96
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431



« Odpowiedz #6 : Lipiec 25, 2010, 16:15:15 »

Wiem, jak jakiegoś złapałem to wywoziłem na łąki daleko..
Zapisane

jurempus
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #7 : Luty 07, 2011, 00:31:24 »

Powiem tak zaskrońce to są płochliwe zwierzęta.Może być tak że w twoim zbiorniku czują się bezpieczniej.A dlatego przychodzą że w lesie lub na łące coś je płoszy.Ale ja bym się tym nie przejmował.Też mam jednego zaskrońca a oczku wodnym i mi to nie przeszkadza.No chyba że boisz się węży to coś innego albo masz małe dzieci które lubą czasem pochlapać się wodą wtedy zaskroniec może przypadkowo ugryź ale to nie jest niebezpieczne dla człowieka.Troche boli i przestanie no ale tak jak mówie jak się boisz węży i wogóle to kup mate zakrywającą oczko bo zaskrońce najprawdopodobniej przychodzą w nocy (w tedy sa aktywne).Kilka dni będziesz zakrywał oczko i się stracą na jakiś czas
Zapisane
moroboro
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #8 : Maj 01, 2011, 13:16:35 »

A ja bym się z zaskrońca cieszył. Kiedyś do mojego oczka przypełzł jakiś z rodziny dusicieli chyba: był cały oliwkowo-zielony ok. 1,5 metra. Napił się wody i więcej go już nie widziałem. Musiał komuś uciec, pewnie nie przetrwał zimy.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: