Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Światło w akwarium - zrób to sam porady
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 43
  Drukuj  
Autor Wątek: Światło w akwarium - zrób to sam porady  (Przeczytany 269116 razy)
rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #225 : Luty 25, 2011, 19:30:50 »

andrij 80x35x45 to 112l nie 126l, chociaz nie ma to tak wielkiego znaczenia w tej dyskusji... tylko jako sprostowanie:)
Zapisane

Damian12
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #226 : Luty 25, 2011, 19:52:06 »

Witam mam pokrywę DIY do akwarium 25l wym. akwa. dł.40cm szer. 25cm. Chciałbym założyć świetlówkę liniową , w akwarium rosą :Cryptocoryne walkerii ,Cryptocoryne wendtii green, Microsorium nie pamiętam pełnej nazwy ,Anubias --,,-- , Ludwigia peruviana .

CO mam kupić oprócz :

oprawek bryzgoszczelnych
świetlówki (jaką kupić?)
statecznika  (jakby jakieś tańsze rozwiązanie by się znalazło był bym wdzięczny)



« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2011, 20:52:07 wysłane przez Damian12 » Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #227 : Luty 25, 2011, 21:36:09 »

andrij 80x35x45 to 112l nie 126l, chociaz nie ma to tak wielkiego znaczenia w tej dyskusji... tylko jako sprostowanie:)

Nie wiadomo ile razy bym to liczył mi zawsze wyjdzie 126l. Prosta matematyka 80x35x45=126000 126000/1000=126l

Odnośnie tematu:
Czyli wystarczy mi, że dokupię 2x14W T5 do 2x18W T8 istniejących?
A jak ma się do tego kwestia zasilacza?
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2011, 21:38:14 wysłane przez Andrij » Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #228 : Luty 26, 2011, 00:36:51 »

W tym przypadku jest tu raczej mowa o stateczniku a nie  zasilaczu. Tak jak pisałem w gotowych belkach jest już takowy więc wystarczyło by całośc podłączyc pod jedną kostkę lub zrobic sobie osobne zasilanie np. dwoma sterownikami (zapalane by były o innej porze dnia).

Witam mam pokrywę DIY do akwarium 25l wym. akwa. dł.40cm szer. 25cm. Chciałbym założyć świetlówkę liniową , w akwarium rosą :Cryptocoryne walkerii ,Cryptocoryne wendtii green, Microsorium nie pamiętam pełnej nazwy ,Anubias --,,-- , Ludwigia peruviana .

CO mam kupić oprócz :

oprawek bryzgoszczelnych
świetlówki (jaką kupić?)
statecznika  (jakby jakieś tańsze rozwiązanie by się znalazło był bym wdzięczny)


Świetlówka jaką chcesz dac może to byc np. Philips o barwie 6500K lub Aquarelle bądź Grolux Sylvanii

Do tych trzech punktów co dodałeś to jeszcze kabel zasilający z wtyczką ewentualnie z wyłącznikiem przelotowym.
Co do alternatywy statecznika to w przypadku 8W najtańszą metodą jest wylkorzystanie elektroniki ze starej żarówki kompaktowej np. 11W

« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2011, 00:55:41 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #229 : Luty 26, 2011, 11:03:10 »

andrij 80x35x45 to 112l nie 126l, chociaz nie ma to tak wielkiego znaczenia w tej dyskusji... tylko jako sprostowanie:)

Nie wiadomo ile razy bym to liczył mi zawsze wyjdzie 126l. Prosta matematyka 80x35x45=126000 126000/1000=126l

przepraszam masz racje:) mam 112 o podobnych wymiarach, tylko h=40, nie 45cm
Zapisane

Damian12
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #230 : Luty 26, 2011, 12:36:00 »

Witam mam pokrywę DIY do akwarium 25l wym. akwa. dł.40cm szer. 25cm. Chciałbym założyć świetlówkę liniową , w akwarium rosą :Cryptocoryne walkerii ,Cryptocoryne wendtii green, Microsorium nie pamiętam pełnej nazwy ,Anubias --,,-- , Ludwigia peruviana .

CO mam kupić oprócz :

oprawek bryzgoszczelnych
świetlówki (jaką kupić?)
statecznika  (jakby jakieś tańsze rozwiązanie by się znalazło był bym wdzięczny)



NIC NIE MOGĘ DOSTAĆ W MIEŚCIE sprzedawczyni proponowała mi lampę do podświetlania mebli ,jak powiedziałem im o oprawkach bryzgoszczelnych to nie wiedzieli co to jest i robili wielkie oczy
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #231 : Luty 26, 2011, 12:44:05 »

W tym przypadku jest tu raczej mowa o stateczniku a nie  zasilaczu. Tak jak pisałem w gotowych belkach jest już takowy więc wystarczyło by całośc podłączyc pod jedną kostkę lub zrobic sobie osobne zasilanie np. dwoma sterownikami (zapalane by były o innej porze dnia).

Fakt czasem mylę zasilacz ze statecznikiem. Na czym polega to zasilenie pod jedną kostkę - tą kostkę trzeba kupić?
Ile wyszłaby mnie ta impreza czyli 2x 14W T5 i całe połączenie i okablowanie. Nie wiem czy uda mi się wcisnąć te 4 świetlówki pod pokrywę  Tongue
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #232 : Luty 26, 2011, 20:57:31 »

Witam mam pokrywę DIY do akwarium 25l wym. akwa. dł.40cm szer. 25cm. Chciałbym założyć świetlówkę liniową , w akwarium rosą :Cryptocoryne walkerii ,Cryptocoryne wendtii green, Microsorium nie pamiętam pełnej nazwy ,Anubias --,,-- , Ludwigia peruviana .

CO mam kupić oprócz :

oprawek bryzgoszczelnych
świetlówki (jaką kupić?)
statecznika  (jakby jakieś tańsze rozwiązanie by się znalazło był bym wdzięczny)



NIC NIE MOGĘ DOSTAĆ W MIEŚCIE sprzedawczyni proponowała mi lampę do podświetlania mebli ,jak powiedziałem im o oprawkach bryzgoszczelnych to nie wiedzieli co to jest i robili wielkie oczy



Fakt w zwykłym elektryku to raczej nie będą mieli. Może w hutowni elektrycznej lub oświetleniowej popytaj. Albo w necie skoro i tak chcesz skompletowac całośc w www.aqvqlight.pl lub zoolight.pl mają co potrzeba.

W tym przypadku jest tu raczej mowa o stateczniku a nie  zasilaczu. Tak jak pisałem w gotowych belkach jest już takowy więc wystarczyło by całośc podłączyc pod jedną kostkę lub zrobic sobie osobne zasilanie np. dwoma sterownikami (zapalane by były o innej porze dnia).


Fakt czasem mylę zasilacz ze statecznikiem. Na czym polega to zasilenie pod jedną kostkę - tą kostkę trzeba kupić?
Ile wyszłaby mnie ta impreza czyli 2x 14W T5 i całe połączenie i okablowanie. Nie wiem czy uda mi się wcisnąć te 4 świetlówki pod pokrywę  Tongue


Zobacz sobie te beleczki to było by coś takiego
http://www.skapiec.pl/site/cat/710/comp/1248937
Jak chcesz 2x 14 to dwie takie beleczki.
Co do kostki to jest coś takiego
http://sklep.avt.pl/p/pl/486767/kostka+elektryczna+x12+r15mm+450vac50a+f6-16mm2+pa66.html
oczywiście zdjęcie dałem tylko poglądowo w markecie budowlanym taka kosztuje 2 zł.
Podłączasz wszystkie kabelki kolorami do siebie pod jedno weście np. z dwóch belek brązowe ze sobą a niebieskie pod drugą dziurkę, a z drugiej strony przykręcasz dwa kable też kolorami niebieski do niebieskich a brązowy do brązowych i tyle jak włączysz wtyczkę to zaświecą się obydwie.
Nie wiem jak wygląda okablowanie w Twojej pokrywie, możliwe że jest tam taka kostka to wystarczy się podpiąc pod nią właśnie odpowiednio kolorami kabli i tyle ale wtedy po włączeniu zapali sie wszystko i nie będziesz mógł tym sterowac osobno więc nie wiem jak tam dokładnie chcesz to miec podpięte
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2011, 21:03:53 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #233 : Luty 27, 2011, 00:15:25 »

Dobra przejadę się na zakupy i się zobaczy, ale mogę liczyć na to, że do 100 zł się zmieszczę?
Mam przesłać zdjęcie pokrywy od dołu?
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

Jojtek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 58


« Odpowiedz #234 : Luty 27, 2011, 15:23:41 »

Jaki będzie koszt oświetlenia 2x24?
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #235 : Marzec 01, 2011, 14:27:25 »

Około 120zł
http://allegro.pl/swietlowka-hagen-power-glo-24w-t5-promocja-i1464210194.html
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

pi3cho
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #236 : Marzec 11, 2011, 18:42:16 »

Mam głupie pytanie:)
Potrzebuje oprawek bryzgoszczelnych do świetlówek T5. Jakie będą lepsze te z przewodem np.(http://www.sklep.czfa.pl/oprawka-bryzgoszczelna-%C5%9Bwietl%C3%B3wek-przewodem-105cm-p-1576.html) czy wciskane (http://allegro.pl/oprawki-t5-4-szt-i1497985084.html#gallery). I jeszcze jedno: w przypadku oprawek wciskanych jasne jest, że przy 2 świetlówkach potrzebuje 4 oprawek, a w jakiej formie sprzedawane są oprawki z przewodem? Jeśli dobrze rozumiem 2 powinny być z przewodem a dwie bez, więc czy w sprzedaży są zestawy typu oprawka z przewodem+oprawka bez przewodu czy tez oddzielnie się je kupuje?
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #237 : Marzec 11, 2011, 23:16:16 »

Jedne i drugie kupowane są na sztuki. Co do przydatności to zależy do czego chcesz je zastsowac. Wciskane bez przewodu montowane są najczęściej do belek lub korytka w oryginalnej pokrywie mają w sobie mocowanie ale nie mają przewodu, który trzeba podłączyc osobno. Te drugie są z przewodem występyją też wersje 150 cm i 160 cm długości przewodu. Montowane są tylko do świetlówki a następnie świetlówka w takich oprawkach jest montowana do pokrywy za pomocą uchwytu w kształcie blaszki lub plastikowej. Co do montarzu to wszystkie 4 przy dwóch świetlówkach muszą byc z przewodem. w przypadku podłączenia do statecznika elektronicznego istotne są długości przewodów rozrysowane jest to najczęściej na stateczniku jedna para jest krótka a druga dłuższa.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2011, 22:04:56 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
peyooo
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 61


« Odpowiedz #238 : Marzec 12, 2011, 14:49:34 »

w przypadku podłączenia do statecznika elektronicznego istotne są długości przewodów rozrysowane jest to najczęściej na stateczniku jedna para jest krótka a druga dłuższa.

Możesz wyjaśnić tą teorię na temat istoty długości przewodów?
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #239 : Marzec 12, 2011, 17:33:22 »

Przy zasilaniu świetlówek długość, grubość oraz rodzaj przewodu ma bardzo istotne znaczenie dla jej pracy. Źle dobrana długość lub typ przewodu może być przyczyną nie odpalenia świetlówki lub uszkodzić sam statecznik. Nie jestem elektronikiem więc tego dokładnie Ci nie wytłumacze tak jak napisałem jest to narysowane na obudowie (dla poszczególnych stateczników są różne długości określone przez producenta) i dla bezpieczeństwa układu trzeba się tego trzymac. A stateczniki elektroniczne nie należą do tanich więc nie próbował bym jakiegoś innego rozwiązania na Twoim miejscu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2011, 17:35:06 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 43
  Drukuj  
 
Skocz do: