Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Oczko wodne « Pielęgnice zebry w oczku wodnym
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pielęgnice zebry w oczku wodnym  (Przeczytany 66445 razy)
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #45 : Wrzesień 23, 2010, 19:34:55 »

asagoth, dzięki.

Grundman.Właśnie o to pytam - odpowiedziałeś sobie a czemu nie i co z tego wyniknęło?
Ja potrafię znaleźć argumenty na nie, a interesują mnie argumenty na tak.

Prościej nie potrafię.
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #46 : Wrzesień 24, 2010, 15:05:26 »

Cytuj
Grundman.Właśnie o to pytam - odpowiedziałeś sobie a czemu nie i co z tego wyniknęło?
Ja potrafię znaleźć argumenty na nie, a interesują mnie argumenty na tak.
Prościej nie potrafię.

Ja potrafię znaleźć argumenty na tak, ale myślę że każdy we własnym zakresie powinien sobie odpowiedzieć. Też prościej nie potrafię. Ja dla siebie znajduję wiele takich argumentów.

Cytuj
Włączając się do dyskusji "Po co i na co" chciałbym powiedzieć, że takie trzymanie ryb może owocować w nowe pod kątem akwarystycznym zachowania...


Nie tyle nowe, co naturalne, ale w rzeczy samej właśnie to napisałeś w dlaszej częśći postu  Wink
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #47 : Wrzesień 26, 2010, 20:13:29 »

To się tymi argumentami podziel, proszę Wink
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #48 : Grudzień 13, 2010, 08:35:49 »

Część z tych zeber mam właśnie na zbyciu. Od wiosny można je trzymać w oczkach wodnych  Smiley

Odmiana taka jak ta na zdjęciu.

Wszystkie z własnej hodowli, zdrowe, energiczne.

Zapisane
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #49 : Lipiec 07, 2011, 11:39:51 »

U mnie w oczku w tym roku, już od kilku tygodni pływają czerwieniaki dwuplame Smiley Najlepiej się sprawdziły w zeszłym roku z wszystkich wpuszczonych ryb, więc wybór padł na nie w oczywisty sposób.

Poszła niewielka grupka kilku sztuk. Myśle że się rozmnożą, bo trzymają się parami i bronią rewirów. Chwilowo nie dokarmiam bo mnóstwo komarów jest...


Znajomy proponuje dorzucenie kilku młodych sztuk gurami olbrzymich, dostał przypadkiem i nie za bardzo ma co z nimi zrobić. Z początku odmówiłem, bo słyszy się o tym, że gurami mogą przeziębić labirynt. Ale dał mi namiary na gościa który pod Warszawą w swoim stawie ogrodowym od kilku sezonów trzyma gurami olbrzymie i arowany(!), no i mówi że z gurami olbrzymim nie ma problemów. Po wymianie kilku meili z nim, czuje się zachęcony że to może wypalić Cheesy

Ale jestem otwarty na wszelkie opinie, więc,
Co o tym sądzicie?


Na innym forum użytkownik tak opisywał swoje doświadczenia w trzymaniu ryb w oczku:

Cytuj
Cytuj
, a na koniec września spuszczając wodę byłem przekonany, że w basenie niema już ryb, natomiast ku mojemu zdziwieniu wyłowiłem dokładnie tą samą liczbę zwierząt jak wpuściłem, co więcej, były one o co najmniej 1/3 większe niż ich rodzeństwo z akwarium, wszystkie równej wielkości i w zdecydowanie dobrej kondycji, u ryb w akwarium natomiast dało się wyraźnie rozróżnić egzemplarze "lepsze" i "gorsze"

 Lepsza kondycja ryb to jeden z atutów tej formy hodowli. Myślę, że wpływ mają tu warunki bardziej podobne do naturalnych. Oprócz kondycji w oczkach zmienia się u pielęgnic "temperament" - bardziej rozbudzone stają się ich instynkty, jakieś bardziej żywiołowe się robią, zajmują większe terytoria dla siebie itd.
Zapisane
bardawska
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #50 : Styczeń 15, 2013, 16:10:56 »

Kiedy najlepiej ulokować zebry z powrotem w oczku Huh
Zapisane

dlaczego50
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #51 : Styczeń 20, 2013, 00:08:49 »

a ja mam pytanie z drugiej strony - gdzie trzymasz je mając je poza oczkiem? Smiley
Zapisane

antykwariat jakiego nie znacie
bondziorno
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #52 : Luty 25, 2013, 13:49:03 »

zamierzam budowę oczka wodnego słyszałem że jeżeli jest dość głębokie to nie trzeba rybek na zimę przenosić w inne miejsca może wiecie na jaką głębokość trzeba wykopać takie oczko czy 1,5 metra wystarczy
Zapisane

najlepsze akwaria i domy na sprzedaż piękne
jestem_legendą
Nowy
*
Wiadomości: 4



« Odpowiedz #53 : Marzec 28, 2013, 21:56:43 »

Może być trochę mało, żeby rybek nie przenosić.
Zapisane

"Kłopoty są sitem, przez które przesiewamy naszych znajomych.piece   Ci, którzy są za duzi, żeby przejść przez to sito, są naszymi przyjaciółmi."
Grende
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #54 : Listopad 23, 2013, 14:30:14 »

uwielbiam oczka wodne a pielęgnice zebry muszą w nim wyglądac wspaniale
Zapisane
Samira
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3

Carpe diem...


« Odpowiedz #55 : Listopad 25, 2013, 11:09:35 »

No tak, ale co z rybkami w okresie zimowym? gdzie je przetrzymywać? czy zmiana otoczenia im nie zaszkodzi?
Zapisane
Mariaa87
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #56 : Grudzień 10, 2013, 07:24:00 »

No cóż zeberka potrzebuje temperatury w granicach 22–28°C więc  to chyba logiczne że tak ło ich nie zostawisz Smiley
Zapisane
Humenka
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3

Uwielbiam sport i dobrą literaturę :)


« Odpowiedz #57 : Grudzień 10, 2013, 10:52:09 »

Zimą trzeba rybki zabrać do akwarium, nie ma innego wyjścia:)
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
 
Skocz do: