Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: co rozmnażac danio czy neonki  (Przeczytany 2848 razy)
wasyl98
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 11


« : Marzec 31, 2010, 15:25:45 »

Witam
mam pytanie dotyczące rozmnażania danio i neonków co  rozmnożyć co byście mi radzili? i jeszcze czy jak przenosi się rybki do innego akwa z inną temperaturą ( tarliskowe) czy nie dostaną szoku związanego ze zmianami temperatury i czy jak danio wycierały mi się 3 tygodnie temu to można je rozmnożyć bez problemu ?
Zapisane
Tola
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 233



« Odpowiedz #1 : Kwiecień 13, 2010, 07:18:02 »

Moim zdaniem danio dużo łatwiej rozmnożyć, ponieważ nie maja takich wymagań co do wody w tarlisku jak neonka. Inna sprawa jak ty zamierzasz przekładać młody narybek gdziekolwiek indziej i w czym, bo nawet z najdrobniejszej siatki na bank ci uciekną Cheesy Male kijaneczki czasem ciężko dostrzec gołym okiem a co dopiero je wyłowić^^ Ja osobiście moich maluchów nie ruszam z tarliska dotąd dopóki spokojnie nie mogę ich wyłowić siatka do innego akwa, ale pamiętaj ze w drugim akwa musisz im stworzyć podobne warunki - aby właśnie nie dostały szoku. Życzę powodzenia w hodowli Wink
Zapisane

Laston
Akwa 54l
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 41



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 21, 2010, 16:13:12 »

Moim zdaniem też danio. Ja na twoim miejscu przełożył bym dorosłe od innego akwa a nie młode.
Dopiero jak dorosną to ok. poodzenia... Good !
Zapisane

Akwa 54l
2 molki (para)
2 kiryski pstre, 2 spiżowe i 1 panda
6 neonków innesa 2 czerwone i 2 czarne (zamierzam jeszcze dokupić, żeby sie rozmnażały ;p)
I w *** ślimaków!!!!!!!!!!! (zamierzam kupić "helene" żeby je wytępić.) Cheesy

Oświetlenie 15W nie umiem znaleźć 25W chyba nie ma na moja pokryw
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 21, 2010, 16:48:26 »

Danio jest łatwiej zdecydowanie. Akwarium tarliskowe musi być z wodą z głownego i o tej samej temperaturze.
Zapisane
Elza
Nowy
*
Wiadomości: 44


« Odpowiedz #4 : Czerwiec 24, 2010, 14:11:38 »

Lepiej rozmnóż sobie danio, bo neonki mają dużo wymagań do rozmnożenia  Wink
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2010, 13:16:25 wysłane przez Elza » Zapisane
rybiastyogon
Gość
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 24, 2010, 15:14:11 »

Masz tylko jedno do wyboru (danio) bo neonka nie da się rozmnożyć za żadne skarby świata go nie rozmnożysz.

Niby czemu neonka się nie da rozmnożyć za żadne skarby świata???, owszem jest to gatunek trudny do rozmnożenia ale da się go rozmnożyć. Wink

Zerknij na google. Wink

Twoja wypowiedź nie jest prawdą   Lips Sealed

Neonek potrzebuje bardzo niskiego pH ok. 6,4 - 6,5 temmperaturaa 25 *C poziom wysokości wody ok. 15 cm. akwarium tarliskowe zaciemnone.  Grin
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2010, 08:07:09 wysłane przez rybiastyogon » Zapisane
przemok96
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431



« Odpowiedz #6 : Czerwiec 24, 2010, 15:51:27 »

Masz tylko jedno do wyboru (danio) bo neonka nie da się rozmnożyć za żadne skarby świata go nie rozmnożysz.
Jak sie postarasz i masz dużo czasu to da rade Wink
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #7 : Czerwiec 24, 2010, 20:45:20 »

Masz tylko jedno do wyboru (danio) bo neonka nie da się rozmnożyć za żadne skarby świata go nie rozmnożysz.

Nie wprowadzaj początkujących w błąd. Znam osobiście kilka osób które rozmnożyły rożne odmiany neonów, więc jest o jak najbardziej możliwe.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: