Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Tiggi's aqua [100] zmienione na [240l]
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10
  Drukuj  
Autor Wątek: Tiggi's aqua [100] zmienione na [240l]  (Przeczytany 51118 razy)
tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« Odpowiedz #60 : Sierpień 26, 2012, 21:14:10 »

Na dzień dzisiejszy w akwarium pływają moje endlerki (ilość niepoliczona),krewetki RC, dwa glony - jeden 3 cm drugi ok 6. bojownik i kirys.
Odziedziczona obsada to  glonek ok 15 cm albinos welonowy, 4 kardynałki, 2 rasbory klinowe, 7 neonów, 3 miedziki, krewetki chyba babaulti, 4 otoski.

Poczekamy na zarośnięcie akwarium. I zobaczymy co zrobić z obsadą... Na razie pomysłów brak.
Zapisane
tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« Odpowiedz #61 : Sierpień 30, 2012, 12:33:43 »

Stworek:




Akwarium po wczorajszej dosadzce:


Lewa strona:





Prawa strona:



Zapisane
tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« Odpowiedz #62 : Wrzesień 21, 2012, 11:39:44 »

Widok z przodu:


Lewa:



Prawa:





Myślę o tym, by zamienić rośliny miejscami - o na tym zdjęciu.
Po lewej stronie tego zdjęcia, tam w głębi, rośnie nadwódka czy jak ona się tam nazywa - ostatnio przesadziłam ją bo rosła z prawej strony akwarium. A przed nią roślina o takim samym kolorze i prawie takim samym kształcie liści. I to się zlewa w jedno co mnie strasznie drażni.
Myślę o tym, by tą roślinę przed nadwódką zamienić miejscami z tą rośliną po prawej stronie zdjęcia - tą z ciemnymi liśćmi.
Co o tym myślicie?
Zapisane
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #63 : Wrzesień 21, 2012, 12:10:36 »

To co masz po prawej stronie - tzw potocznie Zwartka (chyba).
Ostatnio wywaliłem to z mojego akwarium.
Urosła za duża - liście miały prawie metr długości - a nie chciało mi się co tydzień pchac łap do środka żeby wyrywać nowe liście - każdy nastepny nowy był coraz większy.
Ja mam akwarium 300 litrów (120cm długości) a Ty tylko 100 litrów - za pół roku ta roślina bedzie miała liście dwa razy dłuższe niż twoje akwarium.
Oprócz tego że będzie zasłaniać światło to optycznie będzie wrażenie że zbiornik jest mniejszy.

Nadwódka po lewiej stronie jest OK - choć jak dasz ją na prawą stronę to ładnie zakryje filtr.
A w jej miejsce po lewo może jakąś kryptokorynę brown - będzie zróżnicowanie kolorów.
Nie rośnie zbyt szybko - u mnie dopiero po roku ma liście długości około 30cm


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2012, 12:15:18 wysłane przez pietach » Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« Odpowiedz #64 : Wrzesień 21, 2012, 12:18:33 »

To akwarium to 240l. 100l prawie zlikwidowane Wink
Zapisane
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #65 : Wrzesień 21, 2012, 12:34:44 »

Opsss...
120x40x50 ?
Ale to zmienia tylko to ze dłużej zajmie tej roślinie rozrośnięcie się do sporych rozmiarów.
Przy odrobinie cierpliwości (wyrywanie nowych liści) bedzie całkiem dobrze wyglądać.
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« Odpowiedz #66 : Wrzesień 21, 2012, 12:40:01 »

Na razie czekam aż zarośnie ściana tylna tak, by nie widać było tła Wink

U mnie wątpię czy rozroście się ta roślina do takich rozmiarów jak mówisz, bo kiepskie światło mam...

Całkiem niedługo dołączą skalary do zbiornika. Danio pójdzie albo do oddania albo do 100l. Myślę nad resztą ryb... Czy same skalary czy może stadko razbor klinowych? A może tęczanki neonowe?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2012, 12:41:53 wysłane przez tiggi » Zapisane
tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« Odpowiedz #67 : Listopad 22, 2012, 16:36:00 »

Takie tam, komórkowo:






Chyba zaczyna mi się podobać....
Jeszcze żeby pistia mi się tak nie panoszyła  :-?

No i pojawił się problem z glonami - nitki które osiedliły się na deszczowni głównie i na 3 liściach, no i zielone kropki na przedniej i tylnej szybie - na tylnej były cały czas ale teraz wlazły na przednią.... W takim zagęszczeniu że powinnam dwa razy w tygodniu przecierać szybę żeby cokolwiek widzieć...
Zapisane
nikodem0
Zainteresowany
**
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #68 : Listopad 22, 2012, 18:07:09 »

akwarium  ładnie sie prezentuje; ) , nurzańca dałbym bardziej  na tył zbiornika  i dosadził więcej roślinek. Jakiego użyłeś podłoża?
Zapisane
tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« Odpowiedz #69 : Listopad 22, 2012, 18:34:29 »

Użyłam Wink zwykłego kwarcowego żwiru. Nie podoba mi się jego gramatura ale cóż, na razie musi tak być...  Sad

Nurzańca specjalnie tak posadziłam, bo bardzo lubię patrzeć jak ryby pływają między liśćmi... Ale może go cofnę.

Roślin nie ma gdzie już sadzić...  Roll Eyes
Zapisane
nikodem0
Zainteresowany
**
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #70 : Listopad 22, 2012, 19:20:06 »

chodziło mi oto , że jak pszesadzisz  nurzańca to w to miejsce możesz wsadzić jakąś roślinke . Używasz  jakich kolwiek nawozów?
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #71 : Listopad 22, 2012, 20:18:08 »

...nurzańca dałbym bardziej  na tył zbiornika  i dosadził więcej roślinek.
 
Mistrzostwo świata.
Żelazny komentarz "dosadź więcej roślinek".
Zielono jak na łące w środku lata, ale bez żeleznego "dosadź więcej roślinek" się nie obędze.
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #72 : Listopad 23, 2012, 03:55:54 »

Użyłam Wink zwykłego kwarcowego żwiru. Nie podoba mi się jego gramatura ale cóż, na razie musi tak być...  Sad

Bazaltowego! Twoje podłoże to dość gruboziarnisty żwir bazaltowy. Faktycznie granulacja trochę razi. Zawsze możesz go przysypać drobniejszym. Bez Twojej fizycznej  ingerencji w podłoże (przesadzanie i dosadzanie roślin) drobniejsze podłoże powinno utrzymać się na wierzchu dość długo.
Zapisane

tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« Odpowiedz #73 : Listopad 23, 2012, 13:11:01 »

Hah. Faktycznie - bazaltowy  Embarrassed Grin

nie używam żadnych nawozów. Nic a nic.
Podmiana 50l raz na tydzień - półtora.
Zapisane
tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« Odpowiedz #74 : Kwiecień 13, 2013, 09:32:45 »

Troszkę się pozmieniało :






I nowy nabytek :
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10
  Drukuj  
 
Skocz do: