Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Tanganika wiki « nudy...:) czyli moje muszlowce
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
Autor Wątek: nudy...:) czyli moje muszlowce  (Przeczytany 13721 razy)
Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #45 : Lipiec 05, 2006, 19:45:10 »

Dzięki mam już ten link  Wink Ale pokarmy mrożone np. ochotka to moge/mam dawać codziennie ? To np. rano i wieczorem płatkowane a po południu mrożone i zmieniac mrożone na np. suszoną ochotką (np.) czy też dawać suszone na przemian z płatkowanymi. Nie chce popełnic błedu bo bardzo duzo mi się to zdażało Angry

Przypominam pytania o filtr i o kwarantanne  Wink

Dzięki
Zapisane
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #46 : Lipiec 06, 2006, 06:54:10 »

ihmo przy zakładaniu nowego baniaczka kwarantanna nie jest konieczna. i tak cała obsada będzie pływac razem. ja używam kwarantanny jedynie przy wprowadzeniu nowej rybki/rośliny do pływających już rybek.
 co do filtra... w opisie moich baniaczków jest i ta informacja   Wink  kaskada aquaclaer 100 oraz wspomagana mechanicznie przez hagen mini.
ja pokarm podaję raz dziennie w drobnych porcjach. ale jak jednego dnia płatki A, to drugiego B, a trzeciego mrożonka, to czwartego tabletka...

btw. nie przesadzaj z ochotką, jest ciężkostrawna i mocno kaloryczna.
Zapisane

gg:1384140
Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #47 : Lipiec 14, 2006, 02:51:00 »

Witam ! Mam znowu pytanie. Czy moge dać wkład od filtra(gąbka) od akwa aktualnego z tymi samymi "bakteriamy" czyli nie myc go dać do nowego akwa Tanganiki?? Aha i co myslicie i piachu ze strumienia z lasu ?? Czy jak zostanie b.dobrze wygotowany i wypłukany kilkanaście razy to czy może być stosowany w akwa ??

Dzieki
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #48 : Sierpień 11, 2006, 11:46:23 »

Witam ! Mam znowu pytanie. Czy moge dać wkład od filtra(gąbka) od akwa aktualnego z tymi samymi "bakteriamy" czyli nie myc go dać do nowego akwa Tanganiki?? Aha i co myslicie i piachu ze strumienia z lasu ?? Czy jak zostanie b.dobrze wygotowany i wypłukany kilkanaście razy to czy może być stosowany w akwa ??

Przeniesienie pracującego filtra do nowego akwa to może być dobry sposób na przyspieszenie jego dojrzewania.

Piach ze strumienia po przegotowaniu powinien być ok, tylko pewnie za drobny do roślin.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Strony: 1 2 3 [4]
  Drukuj  
 
Skocz do: