Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « Prosze o rade - Bojowniki
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Prosze o rade - Bojowniki  (Przeczytany 5683 razy)
MaciekM
Nowy
*
Wiadomości: 7


« : Styczeń 05, 2004, 17:56:15 »

Witam wszystkich...jestem bardzo poczatkujacym akwarysta ale czuje ze bardzo mi sie to zajecie spodoba. Ostatnio kupilem mozna powiedziec w cudzyslowiu corce....a tak naprawde chyba sonie akwarium 55L i za rada sprzedawcy wpuscilem jednego bojownika i 3 samice...oczywisce dobral mi tez filtr wewnetrzny gabkowy z natleniaczem zupelnie innej marki niz tutaj opisujecie...bodajrze TC500.
Dotego grzalka z termostatem, kilka roslin..... Oczywisce wykupilem wszystkie testery, odrzywki itd.  :oops:  Smiley  jak to poczatkujacy akwarysta i wpuscilem po 10 dniach dojowniki...niestety od samego poczatku samiec chowal sie i siedzial na dnie..po dwuch dniach troche sie orzywil a po nastepnych dwuch lezel na dnie z obgryzionym ogonem. Samice do tej pory czuja sie bardzo dobrze...chociaz wola jesc szklarki niz suchy pokarm. Prosze powiedzcie czy to byl dobry pomysl bo dokupilem 10 neonkow i dwa glonojady...jeden czarny w biale kropki bardzo ruchliwy. Prosze o rade czy moge chodowac te ryby z bojownikami i czy mmam dokupic jeszcze samca bojownika czy lepiej samice oddac i kupic mnie agresywne ryby. Oczywisce juz widze ze chyba zmienie akwarium na 100 lub 120.... tylko nie wiem jaki najlepiej filtr dobrac ..ten co mam jest dosyc glosny i nie wiem czy az tak wydajny i dobry...
Z gory dziekuje za odpowiedz  Cheesy
Maciek
Zapisane
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #1 : Styczeń 05, 2004, 18:28:20 »

Zdarza sie i to nawet często że samica jest agresywna względem samca. Radze samiczek sie pozbyć lub zostawic jedną. Bojowniki wymagają akwarium gęsto zarośniętego koniecznie z roslinami pływającymi lub płożącymi sie po powierzchni wody. 50l. to prawde mówiąc mało róznorodna obsada moga w niej być neonki (10-15 sztuk) ale same. Jeżeli chcesz założyć większe akwarium to proponuje około 150-200l. czym większe tym łatwiej sie nim opiekowac bo warunki sa stabilniejsze a i dobór ryb łatwiejszy. Do takiego akwarium proponuje filtr wewnętrzny AquaEl fan-3 plus tej samej marki ale fan-1. Sa to wydajne i ciche filterki a najwazniejsze sa tanie trójeczka to koszt około 55-60zł. a jedyneczka 20-35zł.
Życze pogłębienia choroby jaką jest akwarystyka Wink
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
MaciekM
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #2 : Styczeń 06, 2004, 16:14:06 »

Dziekuje za odpowiedz... chyba wymienie ten filltr bo dzisiaj w nocy po miesiacu dzialania mi wysiadl i przestal pompowac powietrze...co skoczylo sie tragicznie dla jedego neonka....

Mam prosbe czy mozecie mi pomoc i podpowiedziec czy takie dobranie samica bojownika, neonki i glonojady to dobre rozwiazanie???
mam tez problem z karmieniem neonkow....mam wrazenie ze caly pkoarm jaki im daje a jest to TetraMini granulat nie dhe zabardzo opadac a jak zacznie opadac to jest wchlaniany przez filtr... Czy moze cos zle robie karmiac te Ryby Huh

Maciek
gg 2974660
Zapisane
Sławek
Nowy
*
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #3 : Styczeń 07, 2004, 09:04:17 »

Zawsze na czas karmienia wyłączam filtr na 5-10 min.
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #4 : Styczeń 07, 2004, 09:08:08 »

Gatunki masz dobrane dobrze, chyba ze glonojad to glonojad syjamski, bo syjamski gdy jest dorosły moze być agresywny wobec innych rybek tzn może je jeść :/. Syjamski wygląda jak podłużna srebrna rybka z czarnym paskiem wzdłuż ciała, to tak w skrócie. A co do karmienia to
1. wyłacz filtr na czas karmienia, bo pokarm właśnei mozę być wchłonięty przez filtr a pozatym rybki więcej straca energi na jego gonienie niż otrzymają ze spożycia
2. Jeśli neonki nie chętnie będą jeść granulek to kup im jakieś płatki.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Dory
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #5 : Styczeń 07, 2004, 11:40:19 »

Moja córka dostała w prezencie bojownika którego można hodować w salaterce. Tak zaczęła się moja przygoda z akwarytyką. Pierwsze co zrobiłam to kupiłam akwarium 30l z grzałką i filtrem. Nie mam zielonego pojęcia co robić dalej, chciałabym dokupić jeszcze jedną lub dwie rybki. Bardzo proszę o porady każda będzie dla mnie cenna.
Zapisane

Akwanowicjusz
MaciekM
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #6 : Styczeń 07, 2004, 13:08:50 »

Wszystkim dziekuje za dobre rady...
 Cheesy   Ajezeli chodzi o glonojada to nie jest to syjamski....
jest caly czarny w kropeczki biale....z pieknym ogonem i duza pletwa grzbietowa....Czy ktos wie co to za marka glonojada Huh?

Pozdrawiam
Maciek
Zapisane
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #7 : Styczeń 07, 2004, 13:23:01 »

Dory do bojownika duuuużo roślin parke prętników glonojadka na dno i gotowe. Smiley

Maćku najprawdopodniej masz zbrojnika niebieskiego vel wąsacza kolczastego. Spróbuj rybki karmić mrożonkami i zywymi robakami to zawsze jest chętnie jedzone.
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #8 : Styczeń 07, 2004, 15:37:55 »

Dory: poszukaj tu na forum ( w tej lub w innych dziedzinach) informacji na swój problem, bo ten temat był ostatnio bardzo mocno i czesto poruszany Smiley.
Tak se myśle że może by warto zrobić osobny dział w menu Wodnego Świata pod tytułem "rybka w akwarium lub bojownik w salaterce " Wink i tam opisać wszystkei porady co do tych przypadków Smiley
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
MaciekM
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #9 : Styczeń 07, 2004, 16:40:34 »

Dziekuje serdecznie za wszystkie porady....

Pozdr
Maciek
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: