Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: bezpieczeństwo  (Przeczytany 2563 razy)
czatom
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 119


« : Luty 20, 2005, 14:36:47 »

mam zamiar załózyć świetlówkę T8 przymmocowna do obudowy za pomoca uchwytów do świetlówki i oczywiście beda oprawy bryzgoszczelne. Świetlówka bedzie około 7 cm od lustra wody czy nie ma niebezpieczeństwa ?
Zapisane

akwarium 112 litrów ph7 oświetlenie 1x18W Leuci Color 1x18W Philips TLD950 1X18 Philips TLD 965 Filtr zewnetrzny kubełkowy Aqueel FZK
filtr kaskadowy 2 skalary 6 kirsyków spiżowych 6 otosków 4 krewetki filtrujące
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #1 : Luty 20, 2005, 18:05:50 »

Cytat: czatom
Świetlówka bedzie około 7 cm od lustra wody czy nie ma niebezpieczeństwa ?


Tak daleko  :wink:  
Moje są około 4 cm od lustra wody i wszystko jest ok. Chyba że maz na myśli jakieś szczególne niebezpieczeństwo ?
Zapisane


385 l - dyskowce
czatom
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 119


« Odpowiedz #2 : Luty 20, 2005, 18:23:14 »

na myśli miałem jedynie to czy chlapniecie wody na rure świetlówki nie spowoduje tego ze peknie pozostałe swie świetlówki mam chronione obudową a chce załozyć trzecią jedynie samą rurę z oprawami bryzgoszczelnymi z kołnierzem gumowym a świetlówka ma być umocowana na uchwytach z tworzywa sztucznego. Zastanawiam sie jedynie czy je wkleić do obudowy chodzi mi o estetyke czy raczej przykręcić. A jeśli wkleić to jakim klejem
Zapisane

akwarium 112 litrów ph7 oświetlenie 1x18W Leuci Color 1x18W Philips TLD950 1X18 Philips TLD 965 Filtr zewnetrzny kubełkowy Aqueel FZK
filtr kaskadowy 2 skalary 6 kirsyków spiżowych 6 otosków 4 krewetki filtrujące
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #3 : Luty 21, 2005, 00:37:36 »

Mam 5 rur 150cm długości i jeszcze nigdy świetlówka nie pękła, mimo że ryby nie patrzą nie chlapią  :wink: . Świetlówki owszem nagrzewają się ale nie aż tak mocno żeby pękać pod wpływem wody.
Co sposobu montażu najbezpieczniejsze będzie przykręcenie oprawek, z klejami to róznie bywa.
Zapisane


385 l - dyskowce
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: