Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « subek [1100] Moje pierwsze akwarium. Pawiookie.
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 16
  Drukuj  
Autor Wątek: subek [1100] Moje pierwsze akwarium. Pawiookie.  (Przeczytany 57945 razy)
karkosik87
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 96


« Odpowiedz #180 : Styczeń 23, 2012, 11:19:04 »

Na forum jest dużo (KOLOSÓW) jak Vento Rodia Anubis-Re (jeśli kogoś pominąłem to sory) co akwarystyka to ich prawdopodobiej drugie imię!!
Zapytaj te osoby, lub zapodaj drugi post na forum o sposoby zakrycia kominów. Napewno dużo ludzi miało już ten problem i wiedzą jak się z nim uporać.
Zapisane
subek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #181 : Styczeń 23, 2012, 15:20:17 »

Jak będą mieli ochotę to sami wypowiedzą się w temacie. Chciałem zrobić z nich pnie drzew które wyrastają z dna ale jakoś nie mam jak się za to zabrać Smiley
Zapisane
karkosik87
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 96


« Odpowiedz #182 : Styczeń 23, 2012, 15:40:18 »

Podejrzewam brak czasu, i pomyslu Smiley
Tego typu rzeczy to nie prosta sprawa
Zapisane
subek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #183 : Styczeń 24, 2012, 09:53:29 »

Raczej brak czasu, pomysłu to mi nigdy nie brakowało.
Zapisane
karkosik87
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 96


« Odpowiedz #184 : Styczeń 24, 2012, 13:02:07 »

Co do rybek, nie myslal Pan nad arowana?
Zapisane
subek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #185 : Styczeń 24, 2012, 16:40:24 »

Jaki Pan? Cheesy Arowany bym do mojego słoika nie wsadził, jak będę miał kiedyś miejsce na co najmniej 5 tyś litrów to bardzo chętnie Smiley
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #186 : Styczeń 24, 2012, 16:45:18 »

Arowany bym do mojego słoika nie wsadził, jak będę miał kiedyś miejsce na co najmniej 5 tyś litrów to bardzo chętnie Smiley
Arowane dasz rade tam zmieścić. W warunkach akwariowych te ryby rzadko przekraczają 50cm.
Musiałbyś tylko dostosować obsade pod arowane.
Zapisane

subek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #187 : Styczeń 24, 2012, 18:00:30 »

Przypominałaby mi bojownika w plastikowym kubku Wink Ta ryba musi mieć miejsce żeby pokazać swoje prawdziwe oblicze.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #188 : Styczeń 24, 2012, 21:47:56 »

Przypominałaby mi bojownika w plastikowym kubku Wink Ta ryba musi mieć miejsce żeby pokazać swoje prawdziwe oblicze.
Docelowo 50cm ryba w zbiorniku 270x60x70?
Zanim ryba osiągnie te 50cm, Tobie znudzi się już ze 100 razy Smiley
W zasadzie tylko do szerokości można by się przyczepić i to w przypadku dorosłej ryby.
Z drugiej strony, gdyby kierować się zasadami w których 50cm ryba jest za mała do 3 metrowego zbiornika i przy zachowaniu odpowiednich proporcji odnieść to do najczęściej spotykanych 100l baniaków, połowe ryb trzeba by oddać Smiley

Ja tam nie namawiam Ciebie na arowane, ale moim skromnym zdaniem, Twój baniaka nadałby się dla niej jak mało który.


Zapisane

subek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #189 : Styczeń 25, 2012, 11:11:48 »

Rafał z Pawiookie ma Aro w bardzo podobnym zbiorniku do mojego i mówi, że niezła porażka, takie akwarium jest zdecydowanie za małe.

Zresztą wystarczy popatrzeć na zachowanie tej ryby w naturalnym środowisku żeby dojść do wniosku, że w ogóle się nie nadaje do akwarystyki. Poczytajcie skąd wziął się jej przydomek monkey fish Wink
Co nie zmienia faktu, że ryba naprawdę piękna i gdybym mógł zapewnić jej optymalne warunki to na pewno bym taką hodował Smiley
Zapisane
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #190 : Styczeń 25, 2012, 11:47:19 »

A co tam konkretnie u Ciebie teraz pływa? i ile onych? Wink Może gdzieś w tekście to jest ale jakoś nie widzę.

Arowan są różne gatunki i raczej mniejsze od najpopularniejszej srebrnej, ale faktycznie, mi też ta ryba nie pasuje do takich domowych baniaków. Odpowiednio urządzone akwa z częścią nadwodną o pojemności kilku tysięcy litrów jak najbardziej.
Zapisane

subek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #191 : Styczeń 25, 2012, 13:02:07 »

Mam teraz cztery Oscary, cztery Płaskie. Dużo Akar, nie mam pojęcia ile ale docelowo zostanie najładniejsza parka jak zrobię porządki. Jeden duch, mały Polypterus który ma zapobiec inwazji Akar w przyszłości, cztery zbrojniki. To tyle, jak na razie nie mam zamiaru nic więcej dopuszczać, pozbędę się Akar i będzie fajnie Smiley
Zapisane
karkosik87
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 96


« Odpowiedz #192 : Styczeń 25, 2012, 13:24:28 »

Ty masz Plecostomusy (a nie zbrojniki) niby rodzina glonojadow ale bardzo odlegla Smiley
Zapisane
karkonosz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 100


« Odpowiedz #193 : Styczeń 25, 2012, 13:38:23 »

Witam Smiley Akwarium eleganckie, a rybcie, które tam pływają to niemal obsada, jaką sam bym dał do takiego litrażu Smiley Jedynie zbrojki zamienił bym na  trzciniaki i fosylisy, ale to już moje zboczenie ;-) Jaki gatunek polypterusa posiadasz i jakiej jest wielkości?
Zapisane
subek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #194 : Styczeń 25, 2012, 14:15:08 »

Też bym je chętnie wymienił ale dobijają do 40cm i komu mam je oddać? Zapełniają całe dno zbiornika, na dwa sam się zdecydowałem, dwa dostałem z czego jeden odratowany z 60l.

A Poly to popularny Senegalus, na początku pewnie któryś Oscar go ostro pokiereszował, prawie odgryźli mu ogon:


Na zdjęciu nie widać ale miał fajne ślady po kłach. Teraz to białe mu odpadło i ogonek się zregenerował, a on sam bardzo ostrożnie i nieufnie porusza się po zbiorniku.
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 16
  Drukuj  
 
Skocz do: