Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « 150 galonów (około 700L) by lodek
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: 150 galonów (około 700L) by lodek  (Przeczytany 8737 razy)
koper112
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 382


אַקוואַריסטיק איז מיין פערדל


« Odpowiedz #30 : Maj 10, 2010, 16:49:52 »

jak będe wiedział co to jest, to wypowiem się na temat tego ,bo jak na razie to szkło woda jakaś firanka z tyłu i badylki

                      hm nie wiem co dalej pisać

                  życze powodzenia
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #31 : Maj 10, 2010, 20:01:56 »

bo mieszka na wyspach, a tam są inne miary.

no tyle to się domyśliłem ale co w związku z tym? forum póki co jest polskie...
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
lodek
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #32 : Sierpień 29, 2010, 18:07:33 »

Po dłuższej nie obecności na forum myślę że progres budowy akwarium posunął się naprawdę sporo do przodu .... Dziękuje kilku osobom za pomoc a zarozumiałych mądrali odsyłam do innego działu.

Przeniosłem akwarium na drugą stronę kuchni przeciwlegle do okna, zawiesiłem ciemną zasłonę żeby światło słoneczne nie wpadało do akwarium.
Napowietrzanie akwarium jest praktycznie wyłączone, raz w miesiącu włączę jedną pompę na noc.
Dosypałem podłoża miejscami do 10cm tam gdzie posadzone są rośliny więcej tam gdzie ich brak jest mniej.

Temperatura wody 25-26 stopni

Wyposażenie
Oświetlenie 8x 18W T8 (30CM) (trochę słabe ale na razie jakoś wystarcza z czasem może będzie lepiej)
Nocne 120cm BLUE LED
2x grzałka Aquael 300W  (chwilowo akwarium nagrzewane przez jedną grzałkę bo jest w miarę ciepło)
Filtr kubełkowy AG140A
1 Filtr wewnętrzny Aquael 750 (na opakowaniu pisało że przeznaczony do zbiorników 300-350L)


Obsada
3x Silver Shark (Brzanka Rekinia ) młode 5-6 cm długości
2x Silver Shark (Brzanka Rekinia ) starsze osobniki 12cm i jeden większy o 3-4 cm.
3x Tetra czarna
2x Glonojad ( nie znam gatunku proszę o pomoc w rozpoznaniu, dosyć spore osobniki na oko ponad 10 cm)
1x Mieczyk
1x  Nie znany osobnik (wygląda jak wąż, węgorz ?)
1x  TRZCINIAK
Miałem zapisane na kartce papieru ale nie wiem gdzie ona jest wąż jest raczej rybą drapieżną i z tego co czytałem osiąga do 50cm długości.

Rośliny
Tutaj też nie wiem praktycznie nic gdyż dostałem wszystkie sadzonki z Polski i niestety nie potrafię ich zidentyfikować. dodam że wyglądają pięknie. Proszę o pomoc w identyfikacji.


Dwa filmy do wglądu:



Niestety nie udało mi uchwycić glonojadów i suma, postaram się wrzucić fotki jak tylko będą widoczne w akwarium.  




Zapraszam do galerii po więcej fotek.

http://akwarium.vixo.pl/

Postaram się aktualizować na bieżąco
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2010, 22:00:17 wysłane przez lodek » Zapisane
marcio7
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 73


I'm lovin' it


« Odpowiedz #33 : Sierpień 29, 2010, 21:19:19 »

Nie znany osobnik (wygląda jak wąż, węgorz ?)
Możliwe że to TRZCINIAK http://i.frazpc.pl/pliki/2002/board_graf/121777946390687681.jpg



"Jakiś sum (czarny w żółte paski)"


Podejżewam że to ten osobnik- PLATYDORAS COSTATUS
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2010, 21:35:18 wysłane przez marcio7 » Zapisane
lodek
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #34 : Sierpień 29, 2010, 22:01:06 »

Tak to ta ryba, dodam że mało ją widać strasznie skryta jest.
Zapisane
marcio7
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 73


I'm lovin' it


« Odpowiedz #35 : Sierpień 30, 2010, 09:39:43 »

Jak każde sumy to ryba nocna, ja mam 2 takie to tylko do jedzenia wyjdą, a tak to tylko w nocy buszują Wink
Zapisane
sebano79
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103



« Odpowiedz #36 : Wrzesień 02, 2010, 20:19:19 »

Troszkę szkoda, że zrezygnowałeś ze skalarów. Zabierając głos mam do powiedzenia to samo co radził ci Piterix. Low Tech to akwarium prawie bezobsługowe. Powinno mieć to dla ciebie znaczenie, gdyż jak pisałeś na początku, masz niewiele czasu. Prawidłowo założone daje dużo satysfakcji przy niskim nakładzie pracy i kosztów. Polecam ci iść w tym kierunku. Całkiem ładne akwarium roślinne można mieć nawet przy 0,23 - 0,3 W/l - kwestia doboru gatunków. I nie zrażaj się drobnymi niepowodzeniami. Z jednaj strony taki litraż to kawał roboty przy starcie/restarcie a z drugiej im zbiornik większy tym łatwiej utrzymać w nim równowagę. Odnośnie roślin to na pewno masz kryptokorynę ( osobiście bardzo je lubię) prawdopodobnie wendta - ale pewny nie jestem. Gatunków kryptokoryn jest całkiem sporo i to od małych na pierwszy plan do naprawdę dużych. Polecam ze względu na niskie wymagania. tylko pamiętaj, że nie lubią podcinania korzeni. Masz też żabienicę, niestety nazwy gatunkowej nie znam. to duże rośliny i na taki litraż możesz posadzić około 3 sztuk. Jest też nurzaniec. Jeszcze taka mała rada - jeden gatunek sadź w jednym miejscu.  Życzę powodzenia i do zobaczenia na łamach forum.
Zapisane


450l
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
 
Skocz do: