Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « [aghamys] 200 ciemne wody Azj+54l Bocjarium+54l krewetkarium- aktualizacja str 2
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: [aghamys] 200 ciemne wody Azj+54l Bocjarium+54l krewetkarium- aktualizacja str 2  (Przeczytany 5258 razy)
aghamys
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 21



« : Kwiecień 23, 2010, 18:27:10 »

Po pierwsze Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.
Po drugie: Mój zbiornik to 200l na ziemi ogrodowej.
Akwarium jest u mnie dopiero od 27 marca 2010r.
Z racji tego, że niespodziewanie musiałam przyjąć dwa neonki inessa musiałam przyspieszyć dojrzewanie zbiornika tj. pożyczyłam wodę i filtr od kolegi, który miał akwarium od 5 lat, wypłukałam wszystkie brudy w mojej wodzie oraz wlałam bakterie sera nitrobacter.
8 kwietnia Akwarium pękło mi w środkowej części przedniej szyby i wszystko wylało mi się na podłogę (no nie wszystko, bo ok. 70l wyłapałam). Nie nadaje się już niestety do niczego Sad
Sukcesywnie - codziennie dolewałam wody i teraz nowy zbiornik jest pełny i obsada też już pływa.
*Wymiary:
100x40x50
*Oświetlenie:
Osram Cool White 30W (w przyszłości na pewno będzie zmieniona)
Juwel Day Light 30W
*filtracja Aquael Turbo 1100 i Aquael Turbo 650 (na początku był jeszcze Fluval 203, ale był tak głośny, że nie nadawał się do sypialni, więc zastosuję go kiedy indziej i gdzie indziej )
*ogrzewanie - grzałka 200W ( temperatura 26*C)
*obsada:
- 10 razbor klinowych
- 1+4 gurami mozaikowe
- 6 otosków
- 6 bocji siatkowanych
- - 5 krewetek fire red
*roślinność:
- Egeria, ale dokładnie nie wiem jaka
- Hygrophila polysperma
- Vallisneria spiralis
- Bacopa crenata
- Anubias minima Bonsai
- Limnophila sessiflora
- Rotala rotundifolia (z tyłu za korzeniem)
- Hydrocotyle leucocephala (również z tyłu)
- prawdopodobnie Hygrophila difformis lub jakaś paprotnica
- kryptokoryna
- Hemianthus micranthemoides (tak mi się przynajmniej wydaje)
- Lotos
*podłoże:
- ziemia+keramzyt
- grys bazaltowy - granulacja 1-3mm wymieszany z 4-5mm
*dekoracje:
2 korzenie z akacji (znalezione i wykarczowane przez mojego męża), a na nich chwilowo 2 kamienie, umieszczone tak, by korzenie nie wypływały;
tło: czarny brystol
Zdjęcie aktualne tj. 23 kwietnia
 
Edit 13 maj 2010.


A tu kwarantannik dla bocji z 23 kwietnia
 
Chciałabym sukcesywnie zamieszczać zdjęcia jak zbiornik będzie ewoluował, więc zapraszam do oglądania i oczywiście do komentowania Cheesy
Edit 13 maj 2010.
MYSIE BOCJARIUM
*Wymiary: 60x30x30
*Oświetlenie: lampka biurkowa 20W
*Filtracja: Aqua szut Turbo 550
*Ogrzewanie: 100W
*fauna:
- bocja syjamska (mysia) - 4 szt
- neon inessa - 1 szt (dostałam w spadku po starym akwarium, nie mam serca go oddać, bo to już staruszek więc doczekają w tym zbiorniku do końca)
*flora: mech jawajski, kilka nurzańców i jakieś inne zielsko, których nazw nie znam
*podłoże: piasek kwarcowy, *tło: karton ,
*parametrów nie mierzę
*korzeń: winorośli, akacji oraz gałązki wierzby

Zbiornik z założenia miał być kwarantannikiem/ szpitalem itp., ale pokusiłam się na bocje mysie do 200l, ale tam nie było dla nich miejsca, bo terroryzowały wszystko co się rusza  i niestety musiałam je przenieśc do 54l i stworzyłam im taki domek jak widać z kryjówkami w postaci: kamiennej groty, 2 korzeni i 2 łupin kokosa.
Na początku mysie obrały swoje rewiry i tłukły się równo, ale od 10 dni jest spokój i nawet razem śpią  
Przesympatyczne zwierzaki, ale mi trafiły się takie łobuzy, że aż strach.
To jest zbiornik przygotowany specjalnie pod nie; tak, by warunki w nim obrazowały dno, mają dużo kryjówek przygotowanych pod ich maksymalny rozmiar, podzielony na strefy (po lewej mają kryjówki 3 bocje -jedna siedzi w korzeniu jak w dziupli Cheesy ), a po prawej całą część akwarium zajmuje jedna naj-agresywniejsza- na początku akwa wyglądało inaczej, ale musiałam to zmienić, bo takie sobie strefy obrały łobuzy jedne).
Przeniosłam jednego neona ze zbiornika mojej szwagierki, która trzymała je w zbiorniku z muszlami i w katastrofalnych wręcz warunkach i mysie go nie ruszają.
Acha i jeszcze zapomniałam dodać: W akwarium ma być tak ciemno Cheesy

Krewetkarium 54l.
Na razie w trakcie tworzenia.
Zbiornik zalany. Czekam na zakończenie dojrzewania, które nastąpi już za 5 dni, wtedy dojda krewetki, na razie pływa w nim samica bojownika i zbrojnik.
Na zdjęciu widok pokoju (na samym końcu krewetkarium) Smiley

oraz Bocjarium + krewetkarium


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2010, 21:42:09 wysłane przez aghamys » Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 23, 2010, 18:47:54 »

Zapowiada się ciekawie.
Roślin planujesz więcej czy zostajesz przy tym co jest?
W tej chwili bardziej mi to podchodzi pod BW a nie wiem czy taki miałeś cel.
W każdym razie fajny pomysł na zbiornik.
Zobaczymy jak się rozwinie.

Mam też pytanie.
Co się stalo z tym 200l który pękł?
Jakieś uszkodzenie mechaniczne?
Z jakiego szkła (grubość) był zbiornik?
Czy szyba posiadała jakieś wzmocnienia?

Pozdrawiam.
Zapisane

aghamys
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 23, 2010, 19:55:24 »

Roślin planujesz więcej czy zostajesz przy tym co jest?
W tej chwili bardziej mi to podchodzi pod BW a nie wiem czy taki miałeś cel.
Roślin nie planuję więcej ponieważ oświetlenie jest słabe i to co jest mi w zupełności wystarcza (nawet szybko rosną)
Tak, w zamiarze miało być coś podobnego do BW Azji. Miałam - nie, miałem hehe- jestem kobietą  Grin
Co się stalo z tym 200l który pękł?
Jakieś uszkodzenie mechaniczne?
Z jakiego szkła (grubość) był zbiornik?
Czy szyba posiadała jakieś wzmocnienia?
Akwarium było kupione - już używane 3 lata.
Posiadało uszkodzenie na tej półeczce co opiera sie pokrywa. Nie wiedziłam, że może to mieć jakieś znaczenie, ale pęknięcie było właśnie od tego miejsca. Akwarium pękło na szybie przedniej - w połowie zbirornika.
Wydaje mi się, że szyba ma 8 mm.
Akwarium rozwaliłam do końca, a boczne ścianki użyłam do przykrycia kwarantannika.
Ogólnie mówiąc niestety ludzie, którzy sprzedali mi zbiornik zrobili to własnie dlatego że wiedzieli, że w przyszłości może pęknąć i nie mogę sobie wybaczyć, że ja tego nie wiedziałam Cry
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2010, 19:59:35 wysłane przez aghamys » Zapisane

Acayra
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 69



« Odpowiedz #3 : Kwiecień 23, 2010, 20:03:50 »

Ale świetnie i z gustem urządzone zbiorniki. Bardzo mi się podobają.

Mam tylko wrażenie, że oba filtry mają ustawiony zbyt duży przepływ (woda wydaje się nadmiernie natleniona), ale może to tak po prostu na fotkach wyszło?
Zapisane

aghamys
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #4 : Kwiecień 23, 2010, 20:15:43 »

Mam tylko wrażenie, że oba filtry mają ustawiony zbyt duży przepływ (woda wydaje się nadmiernie natleniona), ale może to tak po prostu na fotkach wyszło?
Są ustawione na duży przepływ.
A czy to źle? Pytam, bo się nie znam na tym, więc jak źle to zmniejszę Cheesy
Pozdrawiam.
Dziękuję za miłe słowa.
Jest to moje pierwsze akwarium i strasznie się starałam by było oryginalne. Przygoda z tym badziewnym akwarium mnie nie zniechęciła  Tongue
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 23, 2010, 20:23:04 »

A czy to źle? Pytam, bo się nie znam na tym, więc jak źle to zmniejszę Cheesy

nie jest to źle ale nie jest to konieczne, do napowietrzania w zupełności wystarcza delikatny ruch tafli wody,
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
loozaak
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 23, 2010, 23:20:16 »

nie zalałas sąsiadów?
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #7 : Kwiecień 24, 2010, 05:32:27 »

Przepraszam, tak już mam, że nie patrze na nick jeśli jest "zakręcony" Smiley
Co do zbiornika to niestety była to Twoja wina.
Naprężenia w takich zbiornikach są dosyć spore no i Twoje akwarium z czasem nie wytrzymało.
Najważniejsze, że nie zraziłaś się do akwarystyki bo wiele osób po takich doświadczeniach rezygnuje.

Jeśli chodzi Ci po głowie BW Azji to powinnaś troszke zabarwić wode.
Będzie to wyglądało ładniej przy takiej aranżacji.

nie zalałas sąsiadów?
Wylej 100l wody na podłogę to sie przekonasz.
Nie ma możliwości nie zalania pomieszczenia na niższym piętrze taką ilością wody.

Zapisane

aghamys
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #8 : Kwiecień 24, 2010, 08:56:02 »

Tak wiem, że to moja wina Sad
Nie zalałam sąsiadów, bo mieszkam w domku jednorodzinnym i zalałam pokój niżej Cheesy
Zapisane

SZPAKU1981
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #9 : Kwiecień 24, 2010, 09:06:33 »

Roślin można by dołożyć bo mozajki lubią gąszcz,jeżeli chodzi o ten przepływ wody to trochę proponowałbym zmniejszyć labirynty lubią spokój:)
Zapisane
aghamys
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #10 : Kwiecień 27, 2010, 11:37:49 »

Przeplyw zmniejszony Smiley
Ogólnie szpaku jeśli chodzi o gurami mozaikowe to muszę przyznać, że przed kupnem czytałałam dużo o tych rybach, że u jednych bywają płochliwe, że u innych wręcz przeciwnie- że pływają po całym zbiorniku.
Moje przebywają zazwyczaj pod korzeniami. i gdy jest spokój w pomieszczeniu to wypływają. NAjmniej czasu spędzają przy powierzchni.
Gdy przechodzi się koło akwarium to wpadają w panikę. Trzeba chodzić na paluszkach Grin
Jak je karmię to podpływają, a jak pokarm opadnie to zamieniają się w rybki denne i tak śmiesznie się układają tak jakby stały na pyszczkach.
Ogólnie fantastyczne rybki tylko trochę bojaźliwe.
I zgadzam się z tobą w pełni, że potrzebują dużo spokoju i myślę że bardzo dużej ilości roślinności (której u mnie niestety nie ma Sad.

Mrs. Ja nie zakładałam konkretnego biotopu.
Poszłam bardziej w stronę Azji, ale to nie znaczy, że chce barwić wodę (poza tym ona jest mocno herbaciana tylko na zdjęciu tego nie widać), bo zaczynam swoja przygodę z akwarystyką i nie mam na tyle doświadczenia by się w to zagłębiać Cheesy.
Gdy będę za 2 miesiące zakładać BW Amazonii w 450l to zgłoszę się do Ciebie po "receptę" na ciemną wodę.
Pozdrawiam
Zapisane

aghamys
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #11 : Maj 14, 2010, 10:56:35 »

Edytowałam zdjęcia w 1 poście.
Minęło trochę czasu od założenia.
Przybył jeden zbiorniczek, dlatego zapraszam do komentowania raz jeszcze.
Wszelka krytyka mile widziana Cheesy
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2010, 11:08:47 wysłane przez aghamys » Zapisane

subek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #12 : Maj 14, 2010, 11:19:49 »

Zdjęcia nie działają.
Zapisane
aghamys
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #13 : Maj 14, 2010, 11:27:41 »

A teraz?
Zapisane

andrzej72
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1210



« Odpowiedz #14 : Maj 14, 2010, 13:02:54 »

Działają. A baniaczki fajne i z klimatem.
Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: