Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kwasek cytrynowy a glony  (Przeczytany 10433 razy)
Radziasss
Zainteresowany
**
Wiadomości: 178


WWW
« : Kwiecień 12, 2010, 23:16:43 »

Od jakiegoś czasu walczę z krasnorostami, wyczytałem gdzieś o metodzie zanurzenia roślin w roztworze kwasku cytrynowego w celu pozbycia się glonów. Postanowiłem spróbować i muszę powiedzieć, że wyniki są godne polecenia tego sposobu. Stosowałem to na anubiasie według następującego przepisu: 2 łyżeczki kwasku cytrynowego (miałem w proszku, firmy Gelwe  Wink ) na szklankę (ok 200ml) wody. Roślinę moczyłem przez godzinę. Można trochę dłużej (testowałem na innych) - do półtorej godziny spokojnie (przy takim roztworze).

Załączam zdjęcia: (kliknij, aby powiększyć)

Tutaj zaraz po kąpieli (widać czarne placki - krasnorosty):


30h po kąpieli (widać już poprawę):


Tydzień po kąpieli (po krasnorostach prawie brak śladu):
Zapisane

zapraszam na moją stronę: www.akwa-swiat.cba.pl
Thedevil
Marzy mi się dzień...
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 601



« Odpowiedz #1 : Kwiecień 13, 2010, 06:39:53 »

Wygląda to bardzo interesująco,ale.. powiedz mi dlaczego Twój Anubias jest posadzony w podłożu? Wink
Zapisane

... w którym samochód pozostawi nie większy ślad jak łódź płynąca po oceanie...

Moja Nowa Kosta IWAGUMI http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/moje-nowe-pierwsze-akwa-30l/
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 13, 2010, 07:10:08 »

Ja tam dalej je widzę. Pourywaj te liście co mają najwięcej glonów a nowe powinny odbić w to miejsce
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Radziasss
Zainteresowany
**
Wiadomości: 178


WWW
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 13, 2010, 07:30:15 »

Ja tam dalej je widzę. Pourywaj te liście co mają najwięcej glonów a nowe powinny odbić w to miejsce
Oj no dobra, jeszcze trochę jest Smiley ale to co zostało to mi nie wygląda na krasnorosty. Te jakoś bardziej w zieleń wpadają. No ale mimo wszystko poprawę widać. Za parę dni wrzucę też jakieś zdjęcie, mam nadzieję, że będzie wyglądał jeszcze lepiej. Jak wyrzucę część tych starych liści, to szybciej wypuści świeże?

Wygląda to bardzo interesująco,ale.. powiedz mi dlaczego Twój Anubias jest posadzony w podłożu? Wink
On jest posadzony na korzeniu, który jest zakopany w podłożu Wink nie pytaj czemu tak - kiedyś mi to do głowy przyszło i tak rośnie Cheesy zapewne mialem w tym jakiś cel
Zapisane

zapraszam na moją stronę: www.akwa-swiat.cba.pl
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #4 : Kwiecień 13, 2010, 17:31:35 »

Cytuj
Oj no dobra, jeszcze trochę jest  ale to co zostało to mi nie wygląda na krasnorosty. Te jakoś bardziej w zieleń wpadają. No ale mimo wszystko poprawę widać. Za parę dni wrzucę też jakieś zdjęcie, mam nadzieję, że będzie wyglądał jeszcze lepiej. Jak wyrzucę część tych starych liści, to szybciej wypuści świeże?
Oczywiście że chybciej bo roślina będzie mniej obciążona większą liczbą liści. Widziałem kiedyś gościa co jak chciał żeby mu szybciej rosła jakaś roślina nie pamiętam nazwy to wszystkie liście pourywał.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Radziasss
Zainteresowany
**
Wiadomości: 178


WWW
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 13, 2010, 20:17:55 »

Oczywiście że chybciej bo roślina będzie mniej obciążona większą liczbą liści. Widziałem kiedyś gościa co jak chciał żeby mu szybciej rosła jakaś roślina nie pamiętam nazwy to wszystkie liście pourywał.
Nie wiem jaki miał w tym cel, no ale jak kto lubi. Tylko chciałem się upewnić, czy aby wypuści dość szybko nowe liście.
Zapisane

zapraszam na moją stronę: www.akwa-swiat.cba.pl
dunaj-83
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241


-Waterworld- ;-D


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 21, 2010, 15:44:51 »

Radziasss pytanie techniczne do Ciebie bo zawsze mnie to zastanawiało, podczas takiej kąpieli zanurzasz cała roślinę wraz z korzeniami czy korzeni nie zanurzasz ?
Zapisane
Radziasss
Zainteresowany
**
Wiadomości: 178


WWW
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 21, 2010, 20:01:29 »

Radziasss pytanie techniczne do Ciebie bo zawsze mnie to zastanawiało, podczas takiej kąpieli zanurzasz cała roślinę wraz z korzeniami czy korzeni nie zanurzasz ?

Małe anubiasy zanurzyłem w całości, a duży wrzuciłem "do góry nogami" do pojemnika z roztworem (bo cały nie chciał mi się zmieścić, a nie miałem już więcej kwasku żeby rozrobić więcej) i część korzeni wystawała ponad wodę, ale raczej większość z nich była zanurzonych.
Zapisane

zapraszam na moją stronę: www.akwa-swiat.cba.pl
dunaj-83
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241


-Waterworld- ;-D


« Odpowiedz #8 : Kwiecień 21, 2010, 22:18:42 »

czyli rozumiem że nie szkodzi to roślinom a raczej ich korzeniom bo o to głównie mi chodzi ?
Zapisane
Radziasss
Zainteresowany
**
Wiadomości: 178


WWW
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 21, 2010, 22:24:29 »

nie, ani korzeniom ani roślinom nie zaszkodziło
Zapisane

zapraszam na moją stronę: www.akwa-swiat.cba.pl
dunaj-83
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 241


-Waterworld- ;-D


« Odpowiedz #10 : Kwiecień 21, 2010, 22:27:17 »

ok dzięki za odp to chcialem wiedziec. pozdro
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: