Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « brzanka zachowuje sie jakgdyby była lżejsza od wody
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: brzanka zachowuje sie jakgdyby była lżejsza od wody  (Przeczytany 1040 razy)
gc
Nowy
*
Wiadomości: 1


« : Kwiecień 09, 2010, 23:37:56 »

Temat brzmi groteskowo ale tak to mniej więcej wygląda. Kupilem dzisiaj nowe brzanki do akwarium i jedna z nich po chwili zaczęła plywac w pozycji pionowej, bardzo szybko machając pletwami. Wyrażnie walczy z siłą wyporu. Kiedy odpoczywa wsówa sie w szczeline miedzy kamieniem a szybą i tam zaczepia sie na jakiś czas. Probuje jeść ale nie idzie jej to najlepiej. Co może byc przyczyna awarii? Warunki w akwarium sa odpowiedznie dla gatunku. Dziekuje za wsystkie informacje chociaz nie sądzę żęby udało sie ją odratować.
Zapisane
Rozalka
Nowy
*
Wiadomości: 43


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 19, 2010, 20:07:54 »

Od razu zaznaczam, że nie znam przyczyny takiego zachowania, (zbyt mała wiedza niestety), ale na pocieszenie mogę powiedzieć, że kiedyś obserwowałam podobne zachowanie u jednej z moich brzanek, trwało to chyba cały dzień, a potem jej przeszło i pływała jakby nigdy nic :Dw dodatku żyje sobie spokojnie do dziś, chociaż już nie u mnie, bo oddałam ją w dobre ręcę, kiedy zmieniłam obsadę, a ona została sama, bo ją koleżanki odumarły były Wink
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 19, 2010, 21:43:21 »

Może ma problemy z pęcherzem pławnym??
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: