Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Ameryka « AKWARIUM 200L Z PIELĘGNICZKAMI
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: AKWARIUM 200L Z PIELĘGNICZKAMI  (Przeczytany 3127 razy)
Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« : Kwiecień 05, 2010, 14:28:21 »

Moje akwarium jest opsiane dokładnie w linku http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/reno-200l-dorzecze-amazonki-nowe-fotki-z-8-08-2009/.
W związkuz  tym mam pytania o: - dobór pilęgniczek - mam kakadu i żółta oraz akarke paskowaną - jak widzicie dalsze współżycie tych gatunków? Co myślicie o takiej konfiguracji?
Czy warto dorzucić jakąś żabienice rozłożystą?
Czy warto zwiększyc moc oświetlenia?

Proszę o sugestie i porady.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2010, 14:31:26 wysłane przez Reno » Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 06, 2010, 12:29:36 »

Cytuj
W związkuz  tym mam pytania o: - dobór pilęgniczek - mam kakadu i żółta oraz akarke paskowaną - jak widzicie dalsze współżycie tych gatunków? Co myślicie o takiej konfiguracji?

Napewno najsilniejszą i najagresywniejszą jest tu kakadu, najsłabszą żółta (borella).
Musisz wiedzieć że kakadu są uznawane za jedne z najmocniej agresywnych ryb z rodziny Apistogramma, a borelki wręcz odrotnie - jako najmniej agresywne. Musisz więc obserwować co się dzieje w akwarium, i czy borelki dają sobie radę.

Cytuj
Czy warto dorzucić jakąś żabienice rozłożystą?

Ja bym pewnie dorzucił  Smiley
Zapisane
Reno
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 454


Powrót do młodości...


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 06, 2010, 15:14:09 »

jak anarazie daj sobie rade ale zobaczymy co bedzie później
Zapisane

Moje akwarium: 200L Dorzecze Amazonki
Moje GG: 911966
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 19, 2010, 09:31:09 »

Oświetlenia bym już nie zwiększał, a PH, może troche niższe (tak 6,5). Musisz obserwować, czy rybki będą sie tolerować, chociaż jak już ze sobą współżyją to nie powinno być problemów.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2010, 10:28:33 wysłane przez Hubikopter » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: