Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: PAwiookie - jak tu je rozmnozyc...  (Przeczytany 2287 razy)
ade1992
Nowy
*
Wiadomości: 1


« : Kwiecień 02, 2010, 20:17:24 »

Witam
Mam problem odnosnie moich rybek-pwaiookich.Jakies 10 mies temu rybki zlozyly ikre( po raz pierwszy i ostatni raz jak dotad) po 2 dniach zniknela .Prawdopodobnie zjadly ja rodzice , ale mniejsza o to.Niedawno zauwazylem ze moje rybki robia zaloty w stosunku do siebie , ale nic z tego nie wynika.Na 100% to samiec i samica i mam tylko 2 sztuki w akwarium wraz z sumem i gibicepsem.Moze mi ktos doradzic co mam uczynic aby rybki znow zlozyly ikre?
Zapisane
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 27, 2010, 14:35:20 »

Oj, złożyć to mogą złożyć, ale jeśli para nie będzie dobrana to mogą być kłopoty i ze złożeniem, a potem wychowaniem. Lepiej jak sie ryby same dobiorą z grupy hodowanych ryb. No i... musisz sie upewnić czy nie masz dwóch samic - tu rozmawiamy z użytkonikami w temacie obok jak to sie zdarza czasem u pielęgnic że dwie samice składają ikre...  a u pawiookich tak sie też zdarza. Pewność co do płci możesz uzyskać jedynie obesrwując tarło - samiec ma inne pokładełko i samica inne. Jeśli to są dwie samice, to złożona ikra będzie szybko znikać, lub zgnije, spleśnieje.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: