Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 50 51 [52] 53 54
  Drukuj  
Autor Wątek: mrs 25l - kosteczka...  (Przeczytany 267807 razy)
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #765 : Grudzień 03, 2013, 13:12:56 »

Ale kardynałki są prawie za darmo i mniej kłopotliwe. Naprawdę będę musiał poszukać jakiejś mało wymagającej opcji, żeby przetrwać kryzys. LT jakoś mi się trzymało z drapieżnikami, więc z drobnicą ważącą w sumie tyle co pół szczupaka, powinno się udać Smiley Tylko musiałbym skonstruować jakąś pokrywę uwzględniającą mangrowce wyrastające ze zbiornika.

Ale nie ma co gadać, bo ja to zawsze mam sporo jakichś planów i potem kicha z tego jest Smiley Miejmy nadzieję, że Ty będziesz skuteczniejszy w realizacji planów większego baniaka Smiley
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #766 : Grudzień 03, 2013, 20:22:50 »

Ale kardynałki są prawie za darmo i mniej kłopotliwe. Naprawdę będę musiał poszukać jakiejś mało wymagającej opcji, żeby przetrwać kryzys. LT jakoś mi się trzymało z drapieżnikami, więc z drobnicą ważącą w sumie tyle co pół szczupaka, powinno się udać Smiley Tylko musiałbym skonstruować jakąś pokrywę uwzględniającą mangrowce wyrastające ze zbiornika.
Pokrywa to: materiał, kilka browarów i kumpel do pomocy Wink
Gdybym mieszkał bliżej, chętnie bym Ci pomógł [szczególnie w zaopatrzeniu w browary] Wink
Mało wymagające opcje mają swój urok - przede wszystkim taki, że akwarium wymaga małej uwagi.

Ale nie ma co gadać, bo ja to zawsze mam sporo jakichś planów i potem kicha z tego jest Smiley Miejmy nadzieję, że Ty będziesz skuteczniejszy w realizacji planów większego baniaka Smiley
Będzie większe szkło na pewno, tylko muszę to zgrać z jakimś remontem.
Gdybym chciał rozbierać teraz płytki w łazience, demontować parkiet itp. to żona by mnie z mieszkania wywaliła Wink
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #767 : Czerwiec 01, 2014, 16:24:38 »

Akwarium chyba zarosło... Wink

Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #768 : Czerwiec 01, 2014, 18:54:48 »

A twierdziłeś, że nie masz talentu i cierpliwości do zielska... Tongue
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #769 : Czerwiec 01, 2014, 19:11:42 »

A twierdziłeś, że nie masz talentu i cierpliwości do zielska... Tongue
Szyderco Wink

Rozrosło się to wszystko strasznie. Aż nie mam pomysłu, co z tym zrobić.
Chyba zastosuje się do Twojej rady sprzed pół roku i przytnę wszystko na wzór jakiegoś kształtu, bo teraz bojownik nie ma gdzie pływać. No, ale krewety zadowolone Smiley
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #770 : Czerwiec 02, 2014, 20:32:50 »

Najważniejsze, że rośnie-teraz to już sama przyjemność doprowadzić to do ładu. Nożyczki (małe jakieś-najlepiej podwędzić żonie z kosmetyczki Smiley ) w rękę, w drugą mały wężyk-ciąć i na bieżąco odsysać z akwa, bo mech niestety nie wypływa na powierzchnię. Kształt możesz teraz zrobić dowolny, bo masz w czym modelować Smiley
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #771 : Czerwiec 05, 2014, 21:06:24 »

Najważniejsze, że rośnie-teraz to już sama przyjemność doprowadzić to do ładu. Nożyczki (małe jakieś-najlepiej podwędzić żonie z kosmetyczki Smiley ) w rękę, w drugą mały wężyk-ciąć i na bieżąco odsysać z akwa, bo mech niestety nie wypływa na powierzchnię. Kształt możesz teraz zrobić dowolny, bo masz w czym modelować Smiley
Dzięki za rady, Vento.
Jak znajdę czas, muszę doprowadzić to do ładu Smiley
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #772 : Listopad 24, 2014, 19:05:30 »

Panie, jakaś aktualizacja czy co?
Co za zbiornik obecnie masz, pisz,pisz.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #773 : Listopad 24, 2014, 21:33:13 »

Panie, jakaś aktualizacja czy co?
Co za zbiornik obecnie masz, pisz,pisz.
A Ty to co?
Gdzie Twoja aktualizacja? Wink

Ja nic nie zmieniałem od czasu tej kostki. Tzn. mieszka tam teraz kilka kolców zielonych co to namiętnie wyjadają nadmiar ślimaków Wink
Żona mi zajęła miejsce po starej, większej bańce. Stanęła tam komoda... ;/
Ale walczę dzielnie.
Zima się robi to i na bańke większą ochotę mam.
A jak u Ciebie?
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #774 : Listopad 25, 2014, 16:38:05 »

Myślałem, że masz już coś większego.
Co do mnie to nie ma aktualizacji z prostej przyczyny- nie ma czego aktualizować. Po tym jak kolcobrzuch wyskoczył, akwarium zostało zlikwidowane i sprzedane. Od wiosny akwarystyka w moim wydaniu to czysta teoria i szybko  to  się nie zmieni.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #775 : Listopad 26, 2014, 21:34:55 »

Myślałem, że masz już coś większego.
Wiesz co? Po kilku latach przygody z akwarystyką miałem po prostu dosyć pewnych rzeczy.
M.in. tego, że jedyne sensowne miejsce na większe akwarium to salon z ogromnym, południowym oknem wychodzącym na jedyną wolną ścianę. Od kiedy wprowadziłem się do zajmowanego obecnie mieszkania (5 lat) zawsze akwarium stało w tym miejscu i zawsze miałem ogromne kłopoty z glonami. Poza tym zawsze chciałem mieć duże akwarium, a max co mogłem tu upchnąć to te niespełna 300l - nie trzymałem tam ryb które zawsze chciałem mieć, a i tak kupę kłopotu miałem z pielęgnacją tego wszystkiego. Doszedłem do wniosku, że wycieram przysłowiowym szkłem cztery litery, sprzedałem baniak i postawiłem to maleństwo.
Jako ciekawostka: Baniaczek stoi w miejscu na które bezpośrednio nie padają promienie słoneczne i od samego początku glony w zasadzie nie występują...
Przyszłościowo (stosunkowo niedaleka przyszłość) chciałbym zamienić mieszkanko na większe i tam przewidzieć miejsce na docelowy baniak (te 200x50x50 chciałbym mieć), a pisząc "przewidzieć" mam na myśli podciągnąć pełną hydraulikę, żeby jak debil nie biegać co tydzień z wiadrami. To w sumie było fajne kiedyś, ale jak człowiek przerzuci setki wiader, ma już dosyć.

Co do mnie to nie ma aktualizacji z prostej przyczyny- nie ma czego aktualizować. Po tym jak kolcobrzuch wyskoczył, akwarium zostało zlikwidowane i sprzedane. Od wiosny akwarystyka w moim wydaniu to czysta teoria i szybko  to  się nie zmieni.
Zamierzasz wrócić w najbliższym czasie do akwarystyki?
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #776 : Listopad 26, 2014, 22:11:26 »

Zamierzasz wrócić w najbliższym czasie do akwarystyki?
Nie.
 Pochłonęły mnie inne pasje i zwyczajnie nie miałbym czasu na akwarystykę. Miejsce pod baniak 3m jest wolne więc może za parę lat.....kto wie?
Obracam się jednak   dalej w lokalnym środowisku akwarystycznym i jestem zdania ze te nędzne 200x60x60 to min.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #777 : Listopad 27, 2014, 21:48:08 »

Pochłonęły mnie inne pasje i zwyczajnie nie miałbym czasu na akwarystykę. Miejsce pod baniak 3m jest wolne więc może za parę lat.....kto wie?
Obracam się jednak   dalej w lokalnym środowisku akwarystycznym i jestem zdania ze te nędzne 200x60x60 to min.
No to zdradź przynajmniej co to za pasje.
A tak w ogóle to jesteś już w Polsce?
Zapisane

szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #778 : Listopad 28, 2014, 11:18:49 »

Emperor od razu rób głębsze tak z 80cm wtedy to dopiero możliwości aranżacji.  Good !
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #779 : Listopad 28, 2014, 15:30:08 »

Emperor od razu rób głębsze tak z 80cm wtedy to dopiero możliwości aranżacji.  Good !
Myślałem o 280x90x60, ale to odległa przyszłość. Miejsce jest, środki też, tylko czasu i serca do tego na chwilę obecna brak.
Koniec p.... o du.... maryny. Temat nie mój i nie ma co go zaśmiecać.

Mrs PW
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Strony: 1 ... 50 51 [52] 53 54
  Drukuj  
 
Skocz do: