Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 54
  Drukuj  
Autor Wątek: mrs 25l - kosteczka...  (Przeczytany 267821 razy)
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #750 : Grudzień 02, 2013, 10:08:31 »

Bojek spokojnie, w mchach fajnie wyglądają. Aczkolwiek ciągle nie mogę się otrząsnąć z zaskoczenia, że kostkę z zielskiem postawiłeś Wink

Moje akwarium przeżywa lekką traumę, już ostatnio nie miałem czasu na dbanie o nie, a od kiedy córa mi się urodziła ze 2 tygodnie temu, to już w ogóle tylko karmię. Ryby nawet dobrze wyglądają, ale chyba karmienie 1x dziennie i brak podmian ich nie pobudza do tarła, a cuttteri są już spokojnie w rozmiarze rozrodczym. Nawet hydroponika jakoś niemrawo rośnie.

Plany morskiego porzuciłeś?
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #751 : Grudzień 02, 2013, 10:30:23 »

Bojek spokojnie, w mchach fajnie wyglądają. Aczkolwiek ciągle nie mogę się otrząsnąć z zaskoczenia, że kostkę z zielskiem postawiłeś Wink
Jakie tam zielsko.
Woda, korzenie, kamienie i troche mchu Wink

Moje akwarium przeżywa lekką traumę, już ostatnio nie miałem czasu na dbanie o nie, a od kiedy córa mi się urodziła ze 2 tygodnie temu, to już w ogóle tylko karmię. Ryby nawet dobrze wyglądają, ale chyba karmienie 1x dziennie i brak podmian ich nie pobudza do tarła, a cuttteri są już spokojnie w rozmiarze rozrodczym. Nawet hydroponika jakoś niemrawo rośnie.
Tak się właśnie zastanawiałem ostatnio czy ojcem już jesteś, bo na forum nie zaglądasz i jak widać zgadywałem dobrze.
Przede wszystkim gratulacje!!

Odnośnie baniaka, to jest to właśnie największy problem z tego typu zbiornikami.
3 lata temu, podczas ostatniego remontu mieszkania byłem już dogadany z fachowcami odnośnie dostosowania "kawałka" podłogi pod duży baniak. Miał być podłączony odplyw i dolewka - taki w połowie automat. Zaniechałem tego ze względu na koszty, a teraz żałuje i przede wszystkim to powstrzymuje mnie przed postawieniem dużego szkła.
Przy 270l najbardziej drażniła mnie podmiana wody - chyba leniwy się zrobiłem.
W przyszłości, stawiając duże akwarium zrobie już wszystko jak trzeba,  bo pomijając oszczędność czasu w pielgnacji takiego szkła, jest to cholernie wygodne.
Pewnie gdybyś miał wszystko zautomatyzowane, zbiornik byłby taki jakbyś chciał.
A tak to czas...czas...czas...

Plany morskiego porzuciłeś?
Chwilowo z pewnością.
Z uwagi na ciągle małe doświadczenie w tej sprawie i duże zapotrzebowanie energetyczne, a także potrzebe dużej uwagi przy eksploatacji takiego szkła. Wg mnie zbiornik powinien być jak najmniej absorbujący.
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #752 : Grudzień 02, 2013, 11:06:03 »

Jakie tam zielsko.
Woda, korzenie, kamienie i troche mchu Wink
Od czegoś trzeba zacząć Smiley Ani się obejrzysz, jak będziesz miał duży zbiornik w stylu Vento Wink

Cytuj
Przede wszystkim gratulacje!!
Dzięki Smiley Ada jest świetna, aczkolwiek popalić daje...

Cytuj
Przy 270l najbardziej drażniła mnie podmiana wody - chyba leniwy się zrobiłem.
Wiem coś o tym. Ja sobie kranik pod zlewem zrobiłem, więc tylko podłączam wąż i samo leci, spuszczam przez pompę też prosto do zlewu. Ale i tak nie mogę się zmobilizować do tego. Do tego jakiś dziwny syf mi się na powierzchni robi, biały, grudkowaty, całkiem inny od tego co zawsze mi pływało w baniaku. Z czasem jak się woda starzeje, to go ubywa, po podmianie przybywa. Ale pielęgnice CA wolą jednak świeżą wodę.

Cytuj
W przyszłości, stawiając duże akwarium zrobie już wszystko jak trzeba,  bo pomijając oszczędność czasu w pielgnacji takiego szkła, jest to cholernie wygodne.
Dokładnie, lepiej poczekać dłużej i porządnie wszystko zorganizować. Bo inaczej to z początku się człowiekowi chce, a potem początkowa euforia opada i ciężko się do czegokolwiek zabrać.

Cytuj
Wg mnie zbiornik powinien być jak najmniej absorbujący.
Święte słowa Smiley ja z jednej strony chciałbym mieć coś ładnego z zielskiem, ciekawe ryby i w ogóle bajerancki kawałek natury, ale z drugiej strony jest czas, kasa na sprzęt i prąd i inne przyziemne sprawy. Dlatego zaczynam kombinować, jak zrobić coś ładnego, taniego, bezobsługowego a już niekoniecznie oryginalnego. Ale nic do łba mi nie przychodzi.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #753 : Grudzień 02, 2013, 11:26:43 »

Od czegoś trzeba zacząć Smiley Ani się obejrzysz, jak będziesz miał duży zbiornik w stylu Vento Wink
Nie ma szans Wink
HT nie jest dla mnie Wink

Dzięki Smiley Ada jest świetna, aczkolwiek popalić daje...
To z pewnością. Ale radości sporo też pewnie jest Wink

Wiem coś o tym. Ja sobie kranik pod zlewem zrobiłem, więc tylko podłączam wąż i samo leci, spuszczam przez pompę też prosto do zlewu. Ale i tak nie mogę się zmobilizować do tego. Do tego jakiś dziwny syf mi się na powierzchni robi, biały, grudkowaty, całkiem inny od tego co zawsze mi pływało w baniaku. Z czasem jak się woda starzeje, to go ubywa, po podmianie przybywa. Ale pielęgnice CA wolą jednak świeżą wodę.
Ten sposób jest fajny, ale za każdym razem musisz wyjmować i podłączać wąż, podobnie jest ze spuszczaniem wody. Ja planowałem wszystko ukryć w podłogę. Zawór od dolewki i spuszczania wody miał być w szafce.
No, ale pozostawał jeszcze jeden żelazny argument mojej żony. „Co zrobisz z tym wszystkim gdy znudzi Ci się akwarium”? No i teraz triumfuje, bo 270l nie ma Wink
Ten syf co to go masz na powierzchni wody to chyba najprościej będzie zlikwidować  za pomocą kaskady. 

Dokładnie, lepiej poczekać dłużej i porządnie wszystko zorganizować. Bo inaczej to z początku się człowiekowi chce, a potem początkowa euforia opada i ciężko się do czegokolwiek zabrać.
O to właśnie chodzi.

Święte słowa Smiley ja z jednej strony chciałbym mieć coś ładnego z zielskiem, ciekawe ryby i w ogóle bajerancki kawałek natury, ale z drugiej strony jest czas, kasa na sprzęt i prąd i inne przyziemne sprawy. Dlatego zaczynam kombinować, jak zrobić coś ładnego, taniego, bezobsługowego a już niekoniecznie oryginalnego. Ale nic do łba mi nie przychodzi.
Wiesz, ja zacząłem liczyć ile będzie kosztowało utrzymanie 100l morskiego to już mi emocje opadły. Koszty startowe nie robiły na mnie w sumie jakiegoś wrażenia, bo to jest oczywiste, ale stale kręcące się 100W oświetlenia + filtracja + ogrzewanie – no sporo to kosztuje, a ja z natury raczej oszczędny jestem.
Pozostała jeszcze kwestia zautomatyzowania tego – bo chciałbym mieć np. filtr ro w szafce – nie mówiąc już o odpieniaczu.
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #754 : Grudzień 02, 2013, 12:53:51 »

To z pewnością. Ale radości sporo też pewnie jest Wink

Jak się tu nie cieszyć z takiej Smiley


Cytuj
Ten syf co to go masz na powierzchni wody to chyba najprościej będzie zlikwidować  za pomocą kaskady.  

Siatką idzie go wyłapać, ale to walka z wiatrakami. Jakiś skimer muszę wyprodukować, ale przy przeprowadzce wywaliłem wszelkie stare pompki i filterki i teraz nie mam z czego robić wynalazków Wink

Cytuj
Wiesz, ja zacząłem liczyć ile będzie kosztowało utrzymanie 100l morskiego to już mi emocje opadły. Koszty startowe nie robiły na mnie w sumie jakiegoś wrażenia, bo to jest oczywiste, ale stale kręcące się 100W oświetlenia + filtracja + ogrzewanie – no sporo to kosztuje, a ja z natury raczej oszczędny jestem.

Ja nawet oszczędny nie jestem, ale nie lubię słuchać marudzenia kobiecego Wink Więc chwilowo mój zbiornik zjada jedynie ze 30kilka W na filtry i 15 na oświetlenie. Chciałbym jakieś zielsko, albo chociaż hydroponikę i mangrowce doświetlić, ale... (patrz pierwsze zdanie akapitu Wink

Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #755 : Grudzień 02, 2013, 16:16:26 »

Nie było mnie trochę i widzę, że dzieje się.
Mało brakowało, a zszedłbym na zawał. Mrs z krewetkami w kosteczce.
Świat oszalał Cheesy

Ducze, gratuluję córeczki. Teraz to życie diametralnie Ci się chłopie zmieni, wiem z autopsji  Wink
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #756 : Grudzień 02, 2013, 20:30:52 »

Jak się tu nie cieszyć z takiej Smiley
Śliczną masz córkę, Ducze.
Raz jeszcze gratulacje.
I z ciekawości, jak sobie radzisz ze świadomością, że takie wyprawy jak Bajkał bezpowrotnie się skończyły? Wszak masz się teraz komu poświęcać Wink

Siatką idzie go wyłapać, ale to walka z wiatrakami. Jakiś skimer muszę wyprodukować, ale przy przeprowadzce wywaliłem wszelkie stare pompki i filterki i teraz nie mam z czego robić wynalazków Wink
Chińska kaskada za pare zł z allegro ze skimmerem i po kłopocie, ale to jeszcze trzeba znaleźć czas by ją kupić Wink

Ja nawet oszczędny nie jestem, ale nie lubię słuchać marudzenia kobiecego Wink Więc chwilowo mój zbiornik zjada jedynie ze 30kilka W na filtry i 15 na oświetlenie. Chciałbym jakieś zielsko, albo chociaż hydroponikę i mangrowce doświetlić, ale... (patrz pierwsze zdanie akapitu Wink
O tak, kobiety potrafią na swoim postawić Wink
Ja na ten przykład zaraz po sprzedaniu 270l miałem zagospodarowane wolne miejsce po zbiorniku Wink
Rozumiem Ducze, że w tej chwili żadnych zmian w baniaku nie planujesz?

Nie było mnie trochę i widzę, że dzieje się.
Mało brakowało, a zszedłbym na zawał. Mrs z krewetkami w kosteczce.
Świat oszalał Cheesy
Śmiejcie się, śmiejcie.
Ja tam dalej utrzymuje, ż to tylko wode z korzeniem i mchem Wink
Żadne krewetkarium i tego się trzymamy Smiley

Co z Twoim baniakiem?
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #757 : Grudzień 03, 2013, 08:25:53 »

Co z Twoim baniakiem?
Polski biotop, odpalony parę tygodni temu.
Trocie niestety wyskoczyły, pozostało stadko Okoni.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #758 : Grudzień 03, 2013, 08:33:45 »

Młoda będzie teraz realizować niezrealizowane marzenia ojca Smiley Ja teraz żadnych zmian nie planuję, nie mam czasu, kasy, ani nawet żadnej wizji. Znaczy wizję to w sumie mam, ale muszę coś bezobsługowego wymyślić.

emperor dokładnie, świat się kończy Wink mrs jeszcze walczy, ale i tak skończy z HT roślinnym z krewetkami Wink
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #759 : Grudzień 03, 2013, 08:59:31 »

Trocie niestety wyskoczyły, pozostało stadko Okoni.
Ziemki sprzedane?

Młoda będzie teraz realizować niezrealizowane marzenia ojca Smiley Ja teraz żadnych zmian nie planuję, nie mam czasu, kasy, ani nawet żadnej wizji. Znaczy wizję to w sumie mam, ale muszę coś bezobsługowego wymyślić.
Wink
Poczekaj, poczekaj...za chwilę będzie stało stado kawalerów pod drzwiami i tyle wyjdzie z niezrealizowanych marzeń ojca Wink

emperor dokładnie, świat się kończy Wink mrs jeszcze walczy, ale i tak skończy z HT roślinnym z krewetkami Wink
Nic z tych rzeczy. Kiedyś stanie większy baniak i będzie to albo BW albo coś kamiennego Smiley
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #760 : Grudzień 03, 2013, 09:23:46 »

Ziemki sprzedane, wszystkie zostały w moim mieście.
Czasami mogę je pooglądać, trafiły w dobre ręce.
Mrs chwaściarzem  Cheesy

Ducze, Ty może niczego zmieniać nie chcesz, ale nie sądzę by Twoja córa  to zrozumiała. Mój mały ma 29 m-cy, nie planowałem zmian, ale dzieci tak mają, świat rodziców mają w głębokim poważaniu  Smiley
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #761 : Grudzień 03, 2013, 09:37:28 »

Ale o zmianach to ja pisałem w temacie akwarium Wink To że życie mi przemeblowuje to już widzę Smiley Np nigdy dotychczas nie robiłem sobie godzinnych spacerów po mieszkaniu o 2 w nocy Wink

Dobrze mrs, że się bronisz, ale rośliniaki sąprzecież fajne  Grin

Ja zaczynam kombinować z chłodnowodnym LT. Ziemia, światła więcej niż mam, ale nie za wiele, głowica z gąbką, ziemia pod żwir, jakieś proste zielsko co to rośnie umiarkowanie, ale wymagań nie ma, do tego jakieś kardynałki z wielkopłetwami i powinno samo się kręcić Smiley Do tego w końcu przykryję akwarium, bo dolewanie odparowanej wody mnie już niemożebnie wkur... Wink
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #762 : Grudzień 03, 2013, 11:05:23 »

Ziemki sprzedane, wszystkie zostały w moim mieście.
Czasami mogę je pooglądać, trafiły w dobre ręce.
Mrs chwaściarzem  Cheesy
A dlaczego akurat polski biotop?
No i gdzie jakaś fota?

Dobrze mrs, że się bronisz, ale rośliniaki sąprzecież fajne  Grin
No, spoko ale żaden ze mnie chwaściarz ani roślinniarz Wink

Ja zaczynam kombinować z chłodnowodnym LT. Ziemia, światła więcej niż mam, ale nie za wiele, głowica z gąbką, ziemia pod żwir, jakieś proste zielsko co to rośnie umiarkowanie, ale wymagań nie ma, do tego jakieś kardynałki z wielkopłetwami i powinno samo się kręcić Smiley Do tego w końcu przykryję akwarium, bo dolewanie odparowanej wody mnie już niemożebnie wkur... Wink
Też coś z polskim biotopem odpalisz?
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #763 : Grudzień 03, 2013, 11:48:14 »

Aż tak zimno to nie mam, zwłaszcza że teraz podniosłem w salonie temp do jakichś 22 stopni, więc w sumie to większości ryb by pasowało. Ale pielęgnice jednak mnie nie przekonały. Kardynałki będą lepsze Wink
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #764 : Grudzień 03, 2013, 12:44:20 »

Aż tak zimno to nie mam, zwłaszcza że teraz podniosłem w salonie temp do jakichś 22 stopni, więc w sumie to większości ryb by pasowało. Ale pielęgnice jednak mnie nie przekonały. Kardynałki będą lepsze Wink
Kąsacze byłyby jeszcze lepsze Wink
Zapisane

Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 54
  Drukuj  
 
Skocz do: