Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 54
  Drukuj  
Autor Wątek: mrs 25l - kosteczka...  (Przeczytany 267741 razy)
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #735 : Wrzesień 18, 2013, 08:35:39 »

No zrobię, zrobię. W sumie mam jakieś w aparacie, wieczorem spróbuję wrzucić temat.

Wszystkie ryby kupiłem od jednego gościa z Kędzierzyna. Pary Rocio i eliotów miały być dobrane, po tarłach, ale jakoś nie wyglądają najlepiej. Może im trochę za zimno, bo Rocio mimo że rządzą to blade jakieś i samiec leje samicę. Zdecydowanie najfajniejsze są cutteri, i ładne, i zadziorne, i "interaktywne" wewnątrz grupy Smiley Na pewno zostaną wszystkie (8 sztuk). Ogólnie pielęgnice fajne ryby.

W jaki litraż celujesz?
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #736 : Wrzesień 18, 2013, 10:09:29 »

No zrobię, zrobię. W sumie mam jakieś w aparacie, wieczorem spróbuję wrzucić temat.
Czekam Wink

Wszystkie ryby kupiłem od jednego gościa z Kędzierzyna. Pary Rocio i eliotów miały być dobrane, po tarłach, ale jakoś nie wyglądają najlepiej. Może im trochę za zimno, bo Rocio mimo że rządzą to blade jakieś i samiec leje samicę. Zdecydowanie najfajniejsze są cutteri, i ładne, i zadziorne, i "interaktywne" wewnątrz grupy Smiley Na pewno zostaną wszystkie (8 sztuk). Ogólnie pielęgnice fajne ryby.
A dlaczego nie chcesz ogrzewania w baniaku?
Wpakuj tam 2x200W to raz - dwa wodę nagrzejesz do tych23-24 C i grzałki niezbyt często będą się załączać. Koszt w sumie żaden (za wyjątkiem 100zł inwestycji).
Swoją drogą, jak przekonałeś kobiete, by jednak nie marudziła na tak duży litraż?

W jaki litraż celujesz?
Cóż, opcje są dwie.
1. 150x50x50 z tropheusami,
2. 80x40x40 - morszczak.
Morskie mniejsze, bo to inne koszty są.
Już koszt żywej skały może człowieka w depresje wprowadzić Wink
Jak widzisz, dwie skrajności i muszę to po prostu przemyśleć.

No i najważniejsze, żona zagospodarowała już miejsce w którym wcześniej stał zbiornik.
Muszę albo szukać innego miejsca w mieszkaniu, albo negocjować...Wink
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #737 : Wrzesień 18, 2013, 11:20:02 »

A dlaczego nie chcesz ogrzewania w baniaku?
Oszczędzam na prądzie Wink W sumie to naprawdę oszczędzam... oświetlenia tyle co kot napłakał, 1 głowica wewnątrz (ale za to 30 W, co też mnie boli).

Cytuj
Swoją drogą, jak przekonałeś kobiete, by jednak nie marudziła na tak duży litraż?
Większe mieszkanie, to nie może być mniejszy baniak Wink Chociaż w sumie jest mniejszy bo wody mam tak ze 40 cm.

Cytuj
2. 80x40x40 - morszczak.

Do tej opcji bym się skłaniał. W sumie to taki naturalny rozwój, od słodkiego do morskiego. Koszty tych 128 litrów będą pewnie większe niż 450 z trofeusami, ale za to miejsca mniej zajmuje Smiley

Ja bym sobie jakiegoś niewielkiego morszczaka postawił, ale kasy kompletnie brak i w tym względzie raczej będzie gorzej niż lepiej (w listopadzie córa mi się rodzi Smiley

No i dlatego z chęcią poobserwowałbym czyjeś zmagania z takim klimatem. Kiedyś u brata miałem morszczaka, ale zlikwidował. Więc fora zostają. Dlatego nie wpadaj w depresję, tylko morskie stawiaj!!! Smiley
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #738 : Wrzesień 18, 2013, 12:34:32 »

Oszczędzam na prądzie Wink W sumie to naprawdę oszczędzam... oświetlenia tyle co kot napłakał, 1 głowica wewnątrz (ale za to 30 W, co też mnie boli).
No, ale w sumie większe grzałki jakoś specjalnie więcej energii by nie zabrały.
Jak już dogrzeją baniak to termostat załączy je na chwile kilka razy dziennie.
Raczej nie odczujesz różnicy.

Cytuj
Większe mieszkanie, to nie może być mniejszy baniak Wink Chociaż w sumie jest mniejszy bo wody mam tak ze 40 cm.
Czyli nie zalałeś do końca baniaka?
Coś tam przy powierzchni planujesz?

Cytuj
Do tej opcji bym się skłaniał. W sumie to taki naturalny rozwój, od słodkiego do morskiego. Koszty tych 128 litrów będą pewnie większe niż 450 z trofeusami, ale za to miejsca mniej zajmuje Smiley
 
Początkowo na pewno. Ze 30kg żywej skały będę musiał kupić.
Oświetlenie planowałem 4x24W – niby jak na morszczaka nie specjalnie dużo, ale dla mnie to i tak extremum Wink
Cytuj
Ja bym sobie jakiegoś niewielkiego morszczaka postawił, ale kasy kompletnie brak i w tym względzie raczej będzie gorzej niż lepiej (w listopadzie córa mi się rodzi Smiley
No to gratulacje.
Kolejna akwarystka, jak rozumiem? Wink
Cytuj
No i dlatego z chęcią poobserwowałbym czyjeś zmagania z takim klimatem. Kiedyś u brata miałem morszczaka, ale zlikwidował. Więc fora zostają. Dlatego nie wpadaj w depresję, tylko morskie stawiaj!!! Smiley
No spoko. Depresja to przy większym morszczaku.
80x40x40 to tak optymalnie jak dla mnie.
Z oświetleniem szału nie ma.
Jakoś specjalnie dużo żywej skały kupić nie muszę.
Ale jak pomyślę ile ludzie dają pieniędzy na zagospodarowanie powiedzmy 375l morszczaka… – tu można wpaść w depresję Wink
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #739 : Wrzesień 18, 2013, 12:54:30 »

O moim napisze w swoim temacie.

A co do dużego morskiego to faktycznie można się przerazić. Ale takie 80x40 można chyba w miarę ekonomicznie zagospodarować. Ja się tam nie znam, ale 30 kg to wydaje mi się dużo. Zwłaszcza jakbyś w boku akwarium wydzielił panel (bo sump do takiego małego to chyba przerost formy nad treścią Smiley Więc wody by mniej jak 100 l brutto zostało, czyli ze 20 kg to aż nadto. 100 W to chyba ok, chociaż pewnie jakieś zaawansowane SPS-y wymagają więcej. Ale od czegoś trzeba zacząć Smiley Do tego jakaś cyrkulacja i niewielki odpieniacz i gotowe Wink
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #740 : Wrzesień 18, 2013, 16:07:51 »

O moim napisze w swoim temacie.
Ok. Czekam.

A co do dużego morskiego to faktycznie można się przerazić. Ale takie 80x40 można chyba w miarę ekonomicznie zagospodarować. Ja się tam nie znam, ale 30 kg to wydaje mi się dużo. Zwłaszcza jakbyś w boku akwarium wydzielił panel (bo sump do takiego małego to chyba przerost formy nad treścią Smiley Więc wody by mniej jak 100 l brutto zostało, czyli ze 20 kg to aż nadto. 100 W to chyba ok, chociaż pewnie jakieś zaawansowane SPS-y wymagają więcej. Ale od czegoś trzeba zacząć Smiley Do tego jakaś cyrkulacja i niewielki odpieniacz i gotowe Wink
No 30kg to dużo skały, ale ja chciałbym spróbować poprowadzić taki baniak bez odpieniacza. Tzn. duża powierzchnia filtracyjna (w formie żywej skały) + żywy piasek + podmiany wody raz w tygodniu powinny załatwić sprawę. Wydaje mi się, że zewnętrzny odpieniacz w takim litrażu, to także - podobnie jak sump - przerost formy nad treścią. No i wygląda to koszmarnie Wink
SPS’y to inna liga i inna bajka…i inne oświetlenie.
Mimo wszystko szkoda mi trochę pieniędzy na utrzymanie takiego baniaka – stąd tylko taki litraż.
No, ale to w tej chwili jedynie rozważania.

Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #741 : Listopad 28, 2013, 19:58:25 »

W oczekiwaniu na szkło docelowe (czyli duże) postanowiłem sprawić sobie coś mniejszego.
Wybór padł na kostkę 30x30x30.

Zbiorniczek postawiłem na komodzie z daleka od jakiegokolwiek światła słonecznego - rzecz w moim wykonaniu absolutnie nowa gdyż ze względu na układ mieszkania i wcześniejsze gabaryty zbiorników, nie było możliwości uniknięcia światła słonecznego.
Do zbiorniczka wpakowałem korzeń, kamienie i przyczepiłem do nich mech - tak po prostu. Bez większej uwagi dot. aranżacji - to akurat w moim przypadku nie jest rzeczą nową.

Generalnie, to chciałbym by cały ten malutki zbiorniczek zarósł mchem.

Akwarium zalane wczoraj.

Specyfikacja:
1.   szkło: kostka 30x30x30 z przednią szybą profilowaną czyli ok. 25l.
2.   filtr wewnętrzny atman.
3.   oświetlenie: świetlówka 11W daylight.
4.   podłoże: JBL manado.
5.   dekoracje: korzeń, kamienie.
6.   parametry: PH~7,5, KH-14, GH-14.
No i to chyba wsio.

Fotki:



Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #742 : Listopad 28, 2013, 20:44:14 »

Ciekawie to wygląda. Planujesz jakieś zwierzątka np. krewetki?
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #743 : Listopad 29, 2013, 06:26:59 »

Ciekawie to wygląda. Planujesz jakieś zwierzątka np. krewetki?
Dzięki, ale to po prostu woda z mchem w środku - szału tam nie ma.
Odnośnie obsady - coś tam pływać będzie na pewno.
Może jakiś bojek, może rasborki galaxy, może krewetki.
Sam jeszcze nie wiem. To w sumie melodia przyszłości.
Zarybie ten zbiorniczek za jakieś 3 tygodnie.
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #744 : Listopad 29, 2013, 18:14:31 »

U mnie ryby w bańce 54L są smutne, więc pozostałem przy krewetkach w zbiornikach mniejszych niż 375L Smiley
Wyjątkiem są drobniczki jedniodniówki-szczerze polecam, bo fajne ryby.

No to zaszalałem z wypowiedzią na temat obsad Tongue

Teraz do rzeczy-

Akwa fajne, bo lubię kostki. Mcharium może być z tego rewelacyjne, ale pod krewetki czy małe ryby zdejmij osłonę filtra, bo między gąbką a osłoną będziesz notował sporo zgonów.

Pozostaw ,mchy bez opieki przez kilka tygodni, a potem dotnij z nich kształty wedle własnej fantazji. Z tym korzonkiem nad kępą mchu, może to wyglądać ciekawie!
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2013, 18:18:52 wysłane przez vento » Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #745 : Listopad 29, 2013, 19:44:45 »

U mnie ryby w bańce 54L są smutne, więc pozostałem przy krewetkach w zbiornikach mniejszych niż 375L Smiley
Wyjątkiem są drobniczki jedniodniówki-szczerze polecam, bo fajne ryby.
O krewetach też myślałem.
Ale jakiś ciekawszy bojek wyglądąłby tam fajnie Smiley

Akwa fajne, bo lubię kostki. Mcharium może być z tego rewelacyjne, ale pod krewetki czy małe ryby zdejmij osłonę filtra, bo między gąbką a osłoną będziesz notował sporo zgonów.
Osłonę zdejme.
W dalszej perspektywie i tak planowałem wymienić ten filerek na kaskadę, ewentualnie wyjąć gąbkę z tego filtra (która jest mała) i włożyć większą. Włożenie większej gąbki wyklucza ząłożenie pokrywy, tak więc problem rozwiąże się sam Wink

Pozostaw ,mchy bez opieki przez kilka tygodni, a potem dotnij z nich kształty wedle własnej fantazji. Z tym korzonkiem nad kępą mchu, może to wyglądać ciekawie!
Dzięki za informacje, Vento.
Zobaczymy czy ten mech w ogóle będzie u mnie rósł.
Plan początkowy był taki żeby zarosło całe dno, a na korzeniu pozostawić tylko kępy. Później wymyśliłem żeby pozwolić mchu zarosnąć całą powierzchnie baniaka. No, zobaczymy.

Narazie świecę sobie 6 h/24 i pozwalam mchu się zadomowić i baniakowiw ogóle dojrzeć.
No i pytanie: czy w dalszej perspektywie podawać jakieć EC czy coś w tym stylu?
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #746 : Listopad 30, 2013, 00:14:44 »

EC ewentualnie delikatne ilości, żeby nie popalić mchów.
Ja bym zostawił wszystko bez nawożenia i czekał na efekty. Trochę dłużej będzie pewnie trwało ruszanie z miejsca, ale finał będzie przyjemniejszy, bo nic się nie robi Smiley
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #747 : Listopad 30, 2013, 12:46:27 »

EC ewentualnie delikatne ilości, żeby nie popalić mchów.
Ja bym zostawił wszystko bez nawożenia i czekał na efekty. Trochę dłużej będzie pewnie trwało ruszanie z miejsca, ale finał będzie przyjemniejszy, bo nic się nie robi Smiley
No to zostawie wszystko bez nawozów.
Zobaczymy co będzie Wink
Dzięki.
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #748 : Grudzień 02, 2013, 08:00:32 »

W oczekiwaniu na szkło docelowe (czyli duże) postanowiłem sprawić sobie coś mniejszego.
Wybór padł na kostkę 30x30x30.
Jakie duże? Smiley

No, no, mrs kostkę zapodał, świat się kończy Wink galaxy to tam nie wpuszczaj, nie będą się miały gdzie rozpędzić, zostań krewetkomaniakiem Smiley
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #749 : Grudzień 02, 2013, 09:23:19 »

Jakie duże? Smiley
Dwie możliwości są.
1. Zbiornik krótszy, ale wyższy.
2. standardowe szkło  150x50x50.

No, no, mrs kostkę zapodał, świat się kończy Wink galaxy to tam nie wpuszczaj, nie będą się miały gdzie rozpędzić, zostań krewetkomaniakiem Smiley
Galaxy faktycznie będą mieć trochę mało miejsca, ale bojek...?
Zapisane

Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 54
  Drukuj  
 
Skocz do: