Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 54
  Drukuj  
Autor Wątek: mrs 25l - kosteczka...  (Przeczytany 267776 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #675 : Październik 06, 2012, 06:00:39 »

Padły wszystkie razem czy w pewnych odstępach czasu?
W ciągu 2 tygodni
I coś w ich miejsce planujesz?

Jakiej ryby szukasz?
Satanoperca Daemon lub  Satanoperca leucosticta
[/quote]
Smiley To mogę tylko życzyć powodzenia, bo będzie Ci potrzebne w znalezieniu tych ryb Smiley
Zapisane

KrzychuS.
Zainteresowany
**
Wiadomości: 59


« Odpowiedz #676 : Październik 06, 2012, 07:07:24 »

Dałem już koledze namiary na demony F0 Cheesy
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #677 : Październik 06, 2012, 10:26:36 »

Dałem już koledze namiary na demony F0 Cheesy
To wiele zmienia Wink
Żeby tak jeszcze ktoś mnie zechciał podać namiary na leopoldy...
Zapisane

KrzychuS.
Zainteresowany
**
Wiadomości: 59


« Odpowiedz #678 : Październik 06, 2012, 11:42:07 »

hehe chciałem Ci pisać że u mnie w Poznaniu leopoldy były po 30zł,musisz szukać i pytać napewno są dostępne,dużo się na rynku zmieniło,polecam Cichlidae pl.i tam pisać ogłoszenia,jak będę wiedział czy miał jakieś namiary dam cynk  Wink
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #679 : Październik 06, 2012, 11:46:54 »

hehe chciałem Ci pisać że u mnie w Poznaniu leopoldy były po 30zł,musisz szukać i pytać napewno są dostępne,dużo się na rynku zmieniło,polecam Cichlidae pl.i tam pisać ogłoszenia,jak będę wiedział czy miał jakieś namiary dam cynk  Wink
Mnie się wydaje, że tego typu ryby rozchodzą się bardzo szybko.
Wiem, bo długo ich szukałem i ciężko je znaleźć.
O wiele łatwiej jest np. dorwać altumy.
Zapisane

KrzychuS.
Zainteresowany
**
Wiadomości: 59


« Odpowiedz #680 : Październik 06, 2012, 12:14:42 »

Zgadza się altumy łatwiej dostać ale wystarczy znalezć zródło czyli typa który sprowadza i jest dobrze Smiley trzeba też pamiętać że ryby z odłowu do tanich nie należą np. Satanoperca demon F0 pewno troszkę będzie kosztować a ttu trzeba kupić grupkę  Grin
Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #681 : Październik 06, 2012, 13:47:36 »

Satanoperca demon F0 pewno troszkę będzie kosztować a ttu trzeba kupić grupkę  Grin
Nawet sporo więcej niż troszkę Smiley
S. daemon i tak nie jest "łatwa" rybą, F0 trochę mnie przeraża.
Z drugiej strony masz pewność, że przy dobrych warunkach będziesz miał piękne ryby, co przy pokoleniu F......  i na dodatek  z jednego miotu raczej jest wykluczone.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #682 : Październik 06, 2012, 20:53:52 »

Zgadza się altumy łatwiej dostać ale wystarczy znalezć zródło czyli typa który sprowadza i jest dobrze Smiley trzeba też pamiętać że ryby z odłowu do tanich nie należą np. Satanoperca demon F0 pewno troszkę będzie kosztować a ttu trzeba kupić grupkę  Grin
Ja tam sobie myślę, że F0 rekompensuje każdy wydatek Smiley
Z resztą ja już dawno nauczyłem się nie żałować pieniędzy na akwarystykę Smiley

Nawet sporo więcej niż troszkę Smiley
S. daemon i tak nie jest "łatwa" rybą, F0 trochę mnie przeraża.
Z drugiej strony masz pewność, że przy dobrych warunkach będziesz miał piękne ryby, co przy pokoleniu F......  i na dodatek  z jednego miotu raczej jest wykluczone.
Żeby tak dorwać F...nawet F10.
Wbrew pozorom to nie taka prosta sprawa.
Najczęściej ryby rozmnażane są do oporu, do tego dochodzi chów wsobny, dlatego F0 wg mnie warte są każdych pieniędzy.
Ewentualnie F1, F2, F3 ale z pewnego źródła - takowego najczęściej nie ma więc koło się zamyka.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #683 : Październik 19, 2012, 19:38:45 »

Rozmnożyły mi się w końcu buszowce.
Niczego w zbiorniku nie zmieniałem - za wyjątkiem rzadszego wkładania rąk do zbiornika.
O dziwo - do tarła doszło w łupince orzecha kokosowego - przynajmniej tam zauważyłem młode gdy wypływały ze środka.
Wygląda na to, że młodymi opiekują się oboje rodziców - przy czym większe zainteresowanie okazuje samiec.
Ciekaw jestem jak będzie to wyglądać jutro.
Błyszczyki raczej nie zapuszczają się w pobliże dna więc o ile młode będą się trzymać nisko, jest szansa, że coś z nich będzie.
Jako ciekawostkę dodam, że nie zauważyłem niczego niezwykłego w zachowaniu tarlaków.
Pokazywały się trochę rzadziej (ale do jedzenia wychodziły zawsze), nie goniły innych ryb, nie były jakoś specjalnie agresywne.
Fotki nie udało mi się zrobić, bo młode jednak większość czasu spędzają w łupinie kokosa.
Może jutro...

A swoją drogą, jak myślicie, dałoby rade wpakować tam małą grupę barwniaków szmaragdowych - powiedzmy 1+2/3?
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2012, 19:40:41 wysłane przez mrs » Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #684 : Październik 20, 2012, 10:47:14 »

No to gratulacje Smiley

Zawsze labirynty mi się kojarzyły z gniazdami z piany. Chociaż mogły i w kokosie naprodukować piany. Ale rozmnożyły się raz to i pewnie drugi raz tez podejdą do tarła, może wtedy uda się podejrzeć szczegóły. Jakiej wielkości są rodzice?

Barwniaki do agresywnych raczej nie należą, więc nie powinny zaczepiać buszowców. No bo jak zaczepią to może być z nimi kiepsko. Czerwieniak strasznie walczył z moim buszowce, ale to jednak dużo większa, silniejsza i bardziej bojowa ryba niż barwniaki.
Zapisane

KrzychuS.
Zainteresowany
**
Wiadomości: 59


« Odpowiedz #685 : Październik 20, 2012, 16:34:19 »

Rozmnożyły mi się w końcu buszowce.
Niczego w zbiorniku nie zmieniałem - za wyjątkiem rzadszego wkładania rąk do zbiornika.
O dziwo - do tarła doszło w łupince orzecha kokosowego - przynajmniej tam zauważyłem młode gdy wypływały ze środka.
Wygląda na to, że młodymi opiekują się oboje rodziców - przy czym większe zainteresowanie okazuje samiec.
Ciekaw jestem jak będzie to wyglądać jutro.
Błyszczyki raczej nie zapuszczają się w pobliże dna więc o ile młode będą się trzymać nisko, jest szansa, że coś z nich będzie.
Jako ciekawostkę dodam, że nie zauważyłem niczego niezwykłego w zachowaniu tarlaków.
Pokazywały się trochę rzadziej (ale do jedzenia wychodziły zawsze), nie goniły innych ryb, nie były jakoś specjalnie agresywne.
Fotki nie udało mi się zrobić, bo młode jednak większość czasu spędzają w łupinie kokosa.
Może jutro...

A swoją drogą, jak myślicie, dałoby rade wpakować tam małą grupę barwniaków szmaragdowych - powiedzmy 1+2/3?

Dałoby radę,ale myślę że nie teraz jak masz maluchy.
Dlaczego w charemie???chyba że samiec ma sobie wybrać samicę???
Gratuluję narybku,nie lada wyczyn!!!ale dziwne trochę że w kokosie kiedyś chyba czytałem że jak inne labirynty one też budują gniazda z piany  Roll Eyes
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #686 : Październik 20, 2012, 20:02:11 »

Zawsze labirynty mi się kojarzyły z gniazdami z piany. Chociaż mogły i w kokosie naprodukować piany. Ale rozmnożyły się raz to i pewnie drugi raz tez podejdą do tarła, może wtedy uda się podejrzeć szczegóły. Jakiej wielkości są rodzice?
Mnie też labirynty kojarzyły się z pianą.
Pamiętam to choćby z czasów ostrogonów które uwielbiały strefy tuż pod filtrem gdzie prąd wody był mały. Tam właśnie budowały gniazda.
Rodzice mają 8-10cm – nie wiem dokładnie. Ciężko dopaść ryby tak by stały bez ruchu.
W każdym razie musiałem mieć dwie pary, bo ten największy którego już nie ma był na 100% samcem i to głównie on zalecał się do partnerki. Od czasu gdy go nie ma druga para przejęła inicjatywę – może właśnie dlatego doszło do tarła – brak zagrożenie ze strony drugiej pary?

Barwniaki do agresywnych raczej nie należą, więc nie powinny zaczepiać buszowców. No bo jak zaczepią to może być z nimi kiepsko. Czerwieniak strasznie walczył z moim buszowce, ale to jednak dużo większa, silniejsza i bardziej bojowa ryba niż barwniaki.
Z tego co wiem, barwniki bywają zaczepne tylko podczas tarła.
No ale ja chciałem kupić ryby młode więc w czasie gdy będą gotowe do tarła raczej do buszowców podjazdu nie będzie.
Każdy żywy organizm zachowuje jakiś tam instynkt samozachowawczy więc barwniki raczej będą siedzieć schowane w korzeniach – tak to sobie przynajmniej tłumacze.
Bardziej w sumie boje się o to by buszowce nie zechciały na nie zapolować Wink

Dlaczego w haremie???chyba że samiec ma sobie wybrać samicę???
Gratuluję narybku,nie lada wyczyn!!!ale dziwne trochę że w kokosie kiedyś chyba czytałem że jak inne labirynty one też budują gniazda z piany  Roll Eyes
Z moich obserwacji wynika, że bardzo często pielęgnice (gdy mają taki wybór) podchodzą do tarła z różnymi partnerkami.
Monogamia pośród ryb jest raczej rzadkością.

Dziś młodych nie widziałem, ale buszowce siedzą blisko kokosa – zastanawiam się czy coś tam jeszcze zostało. 
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #687 : Grudzień 15, 2012, 19:23:01 »

Aktualizacja po 2 miesiącach.
Buszowce rosną.
Loricaria, która się ostała, ciągle pływa, rośnie i ma się dobrze.
Uzupełniłem obsadę o 4 popularne barwniaki czerwonobrzuche. Miała być ciekawsza odmiana barwniaków, ale gość od którego miałem brać ryby miał miękką i kwaśną wodę, czyli zupełnie inne warunki niż u mnie, dlatego postawiłem na pospolite i pływające wcześniej także w twardej wodzie ryby.

Buszowce od ostatniego razu nie podeszły do tarła. Nie wiem dlaczego. Byćmoże ich intensywność jest właśnie taka.

Kilka fotek:









Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #688 : Luty 24, 2013, 20:37:56 »

Kolejna aktualizacja...jeśli ktoś to jeszcze czyta.

Buszowce wytarły się po raz 2 i po raz 2 zainteresowały się nimi błyszczyki.
Tym razem tarlaki były lepiej przygotowane i ławica błyszczyków zmniejszyła się o połowe.
Młode też przepadły. Jeśli nie przez błyszczyki, to pewnie przez twardą wodę.

Buszowce oczywiście rosną. Barwniaki także.

Kilka fotek:









Zapisane

nikodem0
Zainteresowany
**
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #689 : Luty 24, 2013, 20:54:59 »

witam
fajne tło ;  D ,  z  czego  je  zrobiłeś?
Zapisane
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 54
  Drukuj  
 
Skocz do: