Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 54
  Drukuj  
Autor Wątek: mrs 25l - kosteczka...  (Przeczytany 268985 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #615 : Lipiec 24, 2012, 07:17:49 »

Fajnie byłoby mieć większą ilość buszów, ale ze względu na resztę obsady miejsca w akwarium brak, więc raczej pozostane przy trzech. Jeśli chodzi o dobranie się z nich pary to nie zależy mi na tym.
Rozumiem.
No to napisz jeszcze kiedy jest szansa na to, że buszowce trafią do Ciebie.
Zapisane

karkonosz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 100


« Odpowiedz #616 : Lipiec 24, 2012, 11:22:26 »

Możliwe, że w ciągu najbliższych 2 tygodni jeśli wszystko się uda.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #617 : Lipiec 24, 2012, 12:18:16 »

Możliwe, że w ciągu najbliższych 2 tygodni jeśli wszystko się uda.
Czekam w takim razie na wnioski z obserwacji tych genialnych w swoim zachowaniu ryb.
Mam nadzieje, że zobacze na tym forum Twój wątek.
Zapisane

karkonosz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 100


« Odpowiedz #618 : Lipiec 25, 2012, 07:28:44 »

Sam jestem bardzo ciekaw ich zachowania i jak będe miał ryby napiszę jak to u mnie wygląda.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #619 : Lipiec 25, 2012, 08:19:55 »

Sam jestem bardzo ciekaw ich zachowania i jak będe miał ryby napiszę jak to u mnie wygląda.
A tak z ciekawości - z jakimi rybami będą pływać buszowce?
Zapisane

karkonosz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 100


« Odpowiedz #620 : Lipiec 26, 2012, 12:37:06 »

Na chwilę obecną w akwarium do którego trafią są: Trzciniaki, Synodontis eupterus, Motylowiec, 2 Szczupieńczyki pręgowane i.. Pielęgnica papuzia ;P
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #621 : Lipiec 26, 2012, 14:00:09 »

Na chwilę obecną w akwarium do którego trafią są: Trzciniaki, Synodontis eupterus, Motylowiec, 2 Szczupieńczyki pręgowane i.. Pielęgnica papuzia ;P
W zasadzie to po pozbyciu się papugi buszowce będą miały u Ciebie dobrze, więc specjalnych przemeblować robić nie musisz. No chyba, że bardzo zależy Ci na biotopie.
Zapisane

karkonosz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 100


« Odpowiedz #622 : Sierpień 07, 2012, 10:12:58 »

Od Piątku jestem szczęśliwym posiadaczem 3 Buszowców ostropyskich zwanych również lamparcimi. Rybki są naprawdę niewielkie. Mają około 5 cm, a co do ich zachowania to narazie jeden jest odważny i dziarsko pływa po baniaku. Drugi siedzi ciągle skitrany pod korzeniem, a trzeci nieraz się chowa, ale zdarza mu się też wypłynąć. Wiadomo, że muszą się oswoić z nowym baniakiem i z resztą obsady. Co do karmienia to wcinają mrożonego komara, a na większe kąski przyjdzie jeszcze pora.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #623 : Sierpień 07, 2012, 19:28:31 »

Od Piątku jestem szczęśliwym posiadaczem 3 Buszowców ostropyskich zwanych również lamparcimi. Rybki są naprawdę niewielkie. Mają około 5 cm, a co do ich zachowania to narazie jeden jest odważny i dziarsko pływa po baniaku. Drugi siedzi ciągle skitrany pod korzeniem, a trzeci nieraz się chowa, ale zdarza mu się też wypłynąć. Wiadomo, że muszą się oswoić z nowym baniakiem i z resztą obsady. Co do karmienia to wcinają mrożonego komara, a na większe kąski przyjdzie jeszcze pora.
Gratuluje zakupu w takim razie Smiley
Myślę, że wszystkie buszowce z czasem oswoją się i będą pływać po całym zbiorniku.
Literatura raczej w tym przypadku kłamie - to są naprawdę odważne, zadziorne i mądre ryby o czym niedługo sam się przekonasz.

Koniecznie zakładaj swój wątek z baniakiem - chętnie zapoznam się z Twoimi wnioskami i obserwacjami.
Zapisane

karkonosz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 100


« Odpowiedz #624 : Sierpień 12, 2012, 14:25:38 »

Postaram się założyć wątek, ale to dopiero za jakiś czas. Na razie zastanawiam się czy nie przełożyć buszmenów na jakiś czas do 54l. W ogólnym jak karmie ryby to jest mały młyn, bo towarzystwo łapczywe i busze nie zawsze zdążą od razu capnąć coś dla siebie, więc musze dawać dużo żarcia, co kończy się tym, że reszta ryb się strasznie napycha. W osobnym akwarium będzie mi łatwiej odpowiednio karmić buszowce, co przy takich maluchach jest przecież ważne by prawidłowo rosły.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #625 : Sierpień 13, 2012, 20:18:58 »

Postaram się założyć wątek, ale to dopiero za jakiś czas. Na razie zastanawiam się czy nie przełożyć buszmenów na jakiś czas do 54l. W ogólnym jak karmie ryby to jest mały młyn, bo towarzystwo łapczywe i busze nie zawsze zdążą od razu capnąć coś dla siebie, więc musze dawać dużo żarcia, co kończy się tym, że reszta ryb się strasznie napycha. W osobnym akwarium będzie mi łatwiej odpowiednio karmić buszowce, co przy takich maluchach jest przecież ważne by prawidłowo rosły.
Staraj się podawać pokarm w kilku miejscach na raz.
Miałem podobny problem z błyszczykami. Teraz ryby się tak nauczyły, że buszowce czekają na pokarm z jednej strony baniaka, a błyszczyki z drugiej i nikt nikomu w drogę nie wchodzi, ale na początku był to kłopot, bo błyszczyki szybsze, zwinniejsze, a buszowiec nie raz przystawia się kilka sekund do większego kawałka żarcia.

No i oczywiście czekam na Twój wątek.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #626 : Sierpień 21, 2012, 20:13:55 »

Karkonosz, jak tam Twoje buszowce?
Zapisane

karkonosz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 100


« Odpowiedz #627 : Sierpień 22, 2012, 06:37:03 »

Buszmeny mają się dobrze. Zapoznały się już z baniakiem i resztą obsady i nie kitrają się ino dziarsko buszują po akwarium, a jak karmie ryby kawałkami filetów to skubańce łapią większe kąski nie przeznaczone dla nich, a później pływają z nimi próbując połknąć. Oczywiście dla nich bardziej rozdrabniam filety i jak już się pomęczą z zadużymi kawałkami to biorą się za te które zdołają zjeść. Ty dodałeś coś swoim do jadłospisu, czy na razie serwujesz mrożonki?
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #628 : Sierpień 22, 2012, 19:52:27 »

Buszmeny mają się dobrze. Zapoznały się już z baniakiem i resztą obsady i nie kitrają się ino dziarsko buszują po akwarium, a jak karmie ryby kawałkami filetów to skubańce łapią większe kąski nie przeznaczone dla nich, a później pływają z nimi próbując połknąć. Oczywiście dla nich bardziej rozdrabniam filety i jak już się pomęczą z zadużymi kawałkami to biorą się za te które zdołają zjeść. Ty dodałeś coś swoim do jadłospisu, czy na razie serwujesz mrożonki?
A co z Twoim wątkiem? Smiley

Fajnie, że Twoje ryby się zadomowiły. Dawaj jakieś zdjęcie buszowców!

Menu w zasadzie pozostało bez zmian. W zasadzie, bo od czasu do czasu przynosze koniki polne - przekonałeś mnie do tego rodzaju pokarmu. Codziennie też jako uzupełnienie diety podaje muchę lub dwie Smiley Pełno tego lata i wystarczy wyjść na 3 minuty na balkon Smiley
Zauważyłem przy tek okazji, że do takich pokarmów jak mucha czy konik polny (jeśli akurat podam jednego) startuje największa ryba. Reszta jakby schodzi jej z drogi. Brak jakiejkolwiek walki czy chędzi dobrania się do jedzenia. DOpiero gdy podam więcej much lub koników na raz, inne ryby mają szanse skosztować deseru Smiley
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #629 : Sierpień 31, 2012, 18:03:20 »

Małe zmiany w zbiorniku zainspirowane baniakiem Emperora.
Gałęzie dębowe - efekt niedawnej wycieczki do lasu.

Ryby rosną i prawdopodobnie dobrała się już jedna para.
Reszta bez zmian.





Zapisane

Strony: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 54
  Drukuj  
 
Skocz do: