Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 54
  Drukuj  
Autor Wątek: mrs 25l - kosteczka...  (Przeczytany 267752 razy)
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #555 : Kwiecień 26, 2012, 09:57:04 »

A jak się buszowce tłuką, to też, jak mój, się tak dziwnie zwijają w "pół-rulon"? Mój tak walczył z czerwieniakiem, ogon i głowa były prawie równoległe do siebie, chyba żeby nie wystawiać boku na atak. W sumie czerwieniak atakował bardzo agresywnie i na oko mocno, a na buszmenie nie było śladu, więc chyba taktykę obronną stosował dobrą Smiley
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #556 : Kwiecień 26, 2012, 11:24:54 »

A jak się buszowce tłuką, to też, jak mój, się tak dziwnie zwijają w "pół-rulon"? Mój tak walczył z czerwieniakiem, ogon i głowa były prawie równoległe do siebie, chyba żeby nie wystawiać boku na atak. W sumie czerwieniak atakował bardzo agresywnie i na oko mocno, a na buszmenie nie było śladu, więc chyba taktykę obronną stosował dobrą Smiley
Moje buszowce zwijają się właśnie w taki rulon, ale nie podczas ataku, tylko obrony. Jeśli jeden z buszowców odpuszcza to właśnie wygina się w taki dziwny sposób. Jeśli akurat dwa buszowce idą na całość to stroszą się do siebie przez chwile po czym atakuje raz jeden, raz drgi Wink
Zapisane

SZPAKU1981
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #557 : Kwiecień 27, 2012, 08:18:46 »

Dziwi mnie trochę że świeciki obgryzają płetwy buszowcom,trzymałem te ryby razem z barwniakami thomasa w 375l i wszycho było ok,co do buszowców to jak już wiesz za pewne to są drapiżniki lubią dużo kryjówek lubią polować na małe rybki jak Ci podrosną z biegiem czasu to zostaw parkę bo będą się Tobie wciąż lały.....czym karmisz ryby???
u mnie buszowce i świeciki dostawały kryla,lasonogi,wazonkowca,krewetki,czarną larwę komara,spirulinę(której potrzebują świeciki) i granulat tetry i rosły nie samowicie szybko(mowa o świecikach bo buszowce długo rosną a w dobrych warunkach żyją nawet kilkanaście lat)  dałbym sobie spokój z ochotką no chyba że nie masz u siebie innych pokarmów,patrzyłem na ilość ryb i masz tyle ile ja miałem także litraż jest ok.....porę karmienia też bym zmienił np. mrożonki lub żywy rano a suchy popołudniu week robiłem przerwę:)no chyba że grafik Ci nie pasuję:)aha filtrowałem wodę przez torf i powiem że warto polecam Sery super peat nie miałem przez to żadnych problemów z ospą i innymi badziewiami:)  pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2012, 10:44:14 wysłane przez SZPAKU1981 » Zapisane
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #558 : Kwiecień 27, 2012, 11:41:01 »

Postuluje o film ze zwijaniem się Buszowców w rulon jak i z i ch walką... jestem ciekaw jak to wygląda a te ryby widziałem raczej tylko na zdjęciach.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #559 : Kwiecień 27, 2012, 11:49:03 »

Dziwi mnie trochę że świeciki obgryzają płetwy burzowcom
Mnie też to dziwi.
W końcu zapewne buszowce sobie z tym poradzą.

czym karmisz ryby???
Larwy wodzienia, ochotki, artemia, 3 rodzaje różnych płatków.
Gdy buszowce podrosną, włącze w menu jakąś stynkę czy krewetki.
W tej chwili są na to raczej za małe. Musiałbym stynke kroić, a tego mi się robić nie chce.

Odnośnie wzrostu ryb, to już to zauważyłem. Świeciki rosną po prostu szybciej.

dałbym sobie spokój z ochotką no chyba że nie masz u siebie innych pokarmów
Ochotka to pokarm jak każdy inny.
Wszystkie swoje ryby karmiłem ochotką i nigdy nie było żadnego problemu. Kolejny niesprawdzony mit na temat szkodliwości tego pokarmu. Powielany przez wszystkich, nie potwierdzony przez nikogo.

filtrowałem wodę przez torf i powiem że warto polecam Sery super peat nie miałem przez to żadnych problemów z ospą i innymi badziewiami:)  pozdrawiam
Torf nie ma żadnego wpływu na choroby.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #560 : Kwiecień 27, 2012, 11:51:15 »

Postuluje o film ze zwijaniem się Buszowców w rulon jak i z ich walką... jestem ciekaw jak to wygląda a te ryby widziałem raczej tylko na zdjęciach.
Mam kilka dni urlopu więc może uda się coś nakręcić Smiley
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #561 : Kwiecień 28, 2012, 06:05:18 »

Ochotka to pokarm jak każdy inny.
Wszystkie swoje ryby karmiłem ochotką i nigdy nie było żadnego problemu. Kolejny niesprawdzony mit na temat szkodliwości tego pokarmu. Powielany przez wszystkich, nie potwierdzony przez nikogo.

odnośnie ochotki jest tyle samo opinii "za" co i "przeciw", u mnie coś tam padło kiedyś właśnie najprawdopodobniej przez ochotkę także można by się kłócić. Profilaktycznie odpuściłem ten pokarm.

Postuluje o film ze zwijaniem się Buszowców w rulon jak i z ich walką... jestem ciekaw jak to wygląda a te ryby widziałem raczej tylko na zdjęciach.
Mam kilka dni urlopu więc może uda się coś nakręcić Smiley

to do roboty się bierz Wink

btw no długi weekend i lenistwo będzie uprawiać Grin
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #562 : Kwiecień 28, 2012, 08:29:26 »

odnośnie ochotki jest tyle samo opinii "za" co i "przeciw", u mnie coś tam padło kiedyś właśnie najprawdopodobniej przez ochotkę także można by się kłócić. Profilaktycznie odpuściłem ten pokarm.
Ja tam z ochotką problemu nigdy nie miałem, nie znam też nikogo kto takowy problem by miał.
No, teraz znam Ciebie, ale mimo wszystko nie sądze, by pokarm spowodował zejście ryb.
Ochotka to bardzo dobry, wysokobiałkowy pokarm, a po zamrożeniu (podaje tylko mrożonki) nie ma prawa przenieść żadnej choroby.
Może za to przenosić toksyny (z uwagi na miejsce występowania larw), ale w takim przypadku padłaby Ci raczej cała obsada...choć oczywiście mogę się mylić, może akurat padła ryba najsłabsza...bo toksyny raczej nie działają nagle, a konsekwencją ich działania jest ogólne osłabienie ryb, a co za tym idzie, właśnie narażenie na choroby - bo w każdym środowisku wodnym występują jakieś bakterie, każda ryba jest nosicielem bakterii, natomiast kwestia rozwinięcia sie choroby bądź nie jest uzależniona właśnie od ogólnego stanu zdrowia ryb - takie przynajmniej jest moje zdanie.
To jest mimo wszystko dobry pokarm. Podaje go jakiieś 3 razy w tygodniu w łącznej dawce nie przekraczającej jednej kostki - tak więc wychodzi 1/3 kostki na jeden raz.
Do tego kupuje robale tylko w jednym miejscu.

to do roboty się bierz Wink

btw no długi weekend i lenistwo będzie uprawiać Grin
Lenistwo – nie do końca.
Będę po górach 2-3 dni chodził.
Pogoda trafiła się idealna, więc szkoda nie wykorzystać Wink
Ale film postaram się nakręcić.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2012, 08:31:35 wysłane przez mrs » Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #563 : Maj 06, 2012, 14:00:40 »

jak tam zaczątki warzywniaka dają radę? rośnie coś?
Może jakaś aktualna fotka?
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #564 : Maj 06, 2012, 15:34:09 »

jak tam zaczątki warzywniaka dają radę? rośnie coś?
Może jakaś aktualna fotka?
Miałem zamiar nakręcić jakiś film z walk buszowców, ale gdy tylko siadam przed baniakiem, rybom jakoś przechodzi ochota na walke Wink
Jedna "kępa" microsorium odbiła praktycznie w 100%, 2 - ta umieszczona wyżej prawie całkowicie padła.
Żabienice stoją w miejscu, albo gubią liście - ale podobno w ich przypadku to normalne.
W miejsce pistii trafił rogatek - pływa sobie po prostu po tafli wody i ryby w nim często siedzą.
Same ryby rosną, choć raczej wolno.

Zrobie jakąś fotkę wieczorem.
Zapisane

djlazy
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196



« Odpowiedz #565 : Maj 06, 2012, 20:10:37 »

no i jak tam fotki? Nadal czekamy ;P Marzyciel
Zapisane


Roślinne 112l (aktualizacja 21.02.2012)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #566 : Maj 06, 2012, 20:27:26 »

no i jak tam fotki? Nadal czekamy ;P Marzyciel
Nie udało się dzisiaj.
Przed chwilą wróciłem do domu i musiałbym zapalać światło w baniaku żeby coś zrobić.
Nie chcę ryb stresować.
Jutro coś pstryknę przed zgaszeniem światła.
Zapisane

djlazy
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196



« Odpowiedz #567 : Maj 06, 2012, 20:34:00 »

trzymam za słowo Wink see ya
Zapisane


Roślinne 112l (aktualizacja 21.02.2012)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #568 : Maj 07, 2012, 20:56:08 »

Kilka fotek:














Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #569 : Maj 07, 2012, 21:22:27 »

Zaje...... ste te Twoje Buszowce
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 54
  Drukuj  
 
Skocz do: