Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 54
  Drukuj  
Autor Wątek: mrs 25l - kosteczka...  (Przeczytany 267786 razy)
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #450 : Listopad 20, 2011, 10:38:50 »

Zlać wode, podpiąć wąż w łazience, uzupełnić baniak świeżą wodą i mieć święty spokój - takie coś by mi pasowało Smiley

ja mam mniej więcej taki stan, raz na tydzień podmiana i czyszczenie szyb i to jest wszystko. Wolny czas można poświęcić na obserwacje a nie na ciągłe grzebanie w baniaku.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #451 : Listopad 20, 2011, 10:41:19 »

oj Kulego rozleniwiłeś się Smiley
Troche Smiley

stawiaj 4setkę, zastąpi Ci national geografic  Wink
To już fajny litraż.
W końcu jakąś decyzję podejme. Co by to nie bylo, z pewnością napisze, co wymysliłem Smiley
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #452 : Listopad 20, 2011, 10:42:06 »

ja mam mniej więcej taki stan, raz na tydzień podmiana i czyszczenie szyb i to jest wszystko. Wolny czas można poświęcić na obserwacje a nie na ciągłe grzebanie w baniaku.
A wode lejesz bezpośrednio z kranu czy jakoś preprarujesz?
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #453 : Listopad 20, 2011, 12:53:16 »

wodę biorę ze studni, nie preparuje. Nalewam tylko dzień wcześniej i wstawiam do chałupy co by się ogrzała trochę.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #454 : Listopad 20, 2011, 14:29:12 »

wodę biorę ze studni, nie preparuje. Nalewam tylko dzień wcześniej i wstawiam do chałupy co by się ogrzała trochę.
Fajna sprawa, bo masz dobre parmetry wody.
Ja niestety takiego komfortu nie mam, bo w kranie woda jest bardzo twarda i dla delikatniejszych ryb lubiących miękką wode, musiałbym sporo kombinować.
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #455 : Listopad 20, 2011, 14:40:36 »

375l byłoby chyba najbardziej optymalne.
Skoro miał byś miejsce pod 375l to 450l też by się zmieściło ma takie samo dno i tylko 10cm więcej na wysokość niż te pierwsze więc w czym problem?
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #456 : Listopad 20, 2011, 15:11:01 »

Skoro miał byś miejsce pod 375l to 450l też by się zmieściło ma takie samo dno i tylko 10cm więcej na wysokość niż te pierwsze więc w czym problem?
Wiem, Andrzeju.
Problem polega na tym, że dla altumów 450l to i tak nie jest szał, a dla leopoldów wystrczy spokojnie 375l.
Pozostaje kwestia wody - zapewne postawiłbym na ro, ale to i tak trzeba preparwać, czego mnie po 240l i żaglach już sie nie chce robić.
Chciałbym mieć coś wyjątkowego, ale małym nakładem sił, a tak się oczywiście nie da. Tłumacze to swoim lenistwem Smiley
W tej chwili podmieniam tylko wode. Od czasu do czasu przetre szyby. Tak mi wygodnie, że nawet aranżu nie chce mi się zmieniać.

Dostałem też ciekawą oferte od znajmego szklarza. Baniak o wielkości 200x40x40 za w sumie niewielką kwote, tylko cholernie droga jest szafka pod takie coś. Najtańsza oferta jaką dostałem opiewała na ok 800zł.
Zastanawiam sie czy złączenie 2 szafek 100x40 mogłoby w jakiś sposób negatywnie wpłynąć na stojące na tym 300l wody. Jak myslicie?

300l to nie jest jakiś szał, ale dla ryb ławicowych – spodobało mi się to co zobaczyłem u Ducze – byłoby idealnie.

Jak więc widzicie, pomysłów sporo, ale chęci brak. Może z powodu braku ściśle określonego celu Wink
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2011, 15:12:44 wysłane przez mrs » Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #457 : Listopad 20, 2011, 18:15:53 »

szafkę zrób samemu, płyty dotną Ci w castoramie i złożysz. Nawiercenie dziur i skręcenie to nie problem. Kupę kasy zostanie w kieszeni.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #458 : Listopad 20, 2011, 19:10:16 »

szafkę zrób samemu, płyty dotną Ci w castoramie i złożysz. Nawiercenie dziur i skręcenie to nie problem. Kupę kasy zostanie w kieszeni.
Myślałem o tym, ale strach troche przy takiej wielkości.
No i problem z przewiezieniem takiej płyty też będzie.
Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #459 : Listopad 20, 2011, 20:17:35 »

odpowienia ilość przegródek załatwi sprawę, kwestia żeby poszukać i na czymś się wzorować. Z dowozem też zawsze można coś wykombinować, jeśli casto jest w I-szej strefie transport wychodzi niedrogo inna sprawa, że można znaleźć znajomka co ma większe auto i za flachę przywiezie. Wiadomo zrobienie czegokolwiek samemu wymaga gimnastyki ale niższa cena i satysfakcja rekompensują niedogodności tegoż rozwiązania.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #460 : Listopad 20, 2011, 20:33:03 »

Do samochodów kompakt typu hatchback wystarczy złożyć siedzenia tylne o kombi już nie wspomnę. Ja w Renault Clio II generacji przewoziłem w całości pierwszą gotową komodę o wymiarach 122x42x80 i weszła ku mojemu zdziwieniu (przesunięte siedzenie pasażera do przodu na maxa) więc nawet do samochodów typu B deski o długości 150x50 powinny się zmieścić.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #461 : Listopad 20, 2011, 21:14:15 »

odpowienia ilość przegródek załatwi sprawę, kwestia żeby poszukać i na czymś się wzorować. Z dowozem też zawsze można coś wykombinować, jeśli casto jest w I-szej strefie transport wychodzi niedrogo inna sprawa, że można znaleźć znajomka co ma większe auto i za flachę przywiezie. Wiadomo zrobienie czegokolwiek samemu wymaga gimnastyki ale niższa cena i satysfakcja rekompensują niedogodności tegoż rozwiązania.
Gdyby to miała być szafka pod 375l to bez zastanowienia kupiłbym gotowy mebel.
Ja wychodze z założenia, że zawsze profesjonalista zrobi to lepiej niż amator który robi to pierwszy raz, choć i tu zapewne reguły nie ma. Pomijając kwestie poziomowania, bałbym się, że estetyka nie będzie na zbyt wysokim poziomie, tym bardziej, ze baniak stoi w salonie Smiley

Do samochodów kompakt typu hatchback wystarczy złożyć siedzenia tylne o kombi już nie wspomnę. Ja w Renault Clio II generacji przewoziłem w całości pierwszą gotową komodę o wymiarach 122x42x80 i weszła ku mojemu zdziwieniu (przesunięte siedzenie pasażera do przodu na maxa) więc nawet do samochodów typu B deski o długości 150x50 powinny się zmieścić.
Bardziej miałem na myśli płyty o długości 200cm.
Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #462 : Listopad 21, 2011, 10:37:32 »

Zastanawiam sie czy złączenie 2 szafek 100x40 mogłoby w jakiś sposób negatywnie wpłynąć na stojące na tym 300l wody. Jak myslicie?
Nie będzie żadnego problemu, dla pewności można je skręcić ze sobą albo walnąć na wierzch płytę 200x40. Nacisk na dno będzie przecież podobny w akwarium 100x40 i 200x40 przy takiej samej wysokości.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #463 : Listopad 21, 2011, 11:05:29 »

Nie będzie żadnego problemu, dla pewności można je skręcić ze sobą albo walnąć na wierzch płytę 200x40. Nacisk na dno będzie przecież podobny w akwarium 100x40 i 200x40 przy takiej samej wysokości.
W końcu konkretna odpowiedź Smiley
Tak myślałem, ale wolałem się jeszcze upewnić Smiley
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #464 : Grudzień 02, 2011, 21:08:35 »

No dobra, dawaj aktualizację.
Wiem,że zaszły spore zmiany w obsadzie.
Zdjęcia poproszę.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Strony: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 54
  Drukuj  
 
Skocz do: