Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 54
  Drukuj  
Autor Wątek: mrs 25l - kosteczka...  (Przeczytany 267755 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #420 : Wrzesień 26, 2011, 19:05:57 »

Widzę, że jednak zdecydowałeś się na szczupieńczyki Smiley
Ile szt zakupiłeś?
Od dawna chodzily mi po głowie Smiley
Od samego początku miały być z ostrogonami.
Myślałem, że wszystkie ostrogony padły, więc kupiłem miedziki i akary, a gdy poźniej okazało się, że niektóre ostrogony jednak żyją, było mi juz żal oddać ławice i pielęgnice Smiley
Co jakiś czas oglądałem ryby w różnych sklepach i cholernie mi się podobały, dziś w końcu nie wytrzymałem i trafiło do mnie 6 szt.

Bardzo przyjemne rybki, nie wiem jaki jest stopień trudności sfotografowania nowych pupili, ale fotki niczego sobie, gdybyś cykną jakieś na tle roślinek, tak by nadawały się na pulpit byłbym wdzięczny Cheesy
Anubisie, chyba tylko żaglowce fotografowało się łatwiej.
Ryby są szybkie jedynie podczas karmienia, w innym przypadku pływają raczej wolno.


Było kilka lepszych zdjęć, ale tło do nich stanowiły choletnie brdne szyby. Już było mi wstyd zamieszczać takie foty Smiley
Tylnej szyby nie czyściłem od początku odpalenie zbiornika, a przedniej chyba z miesiąc. Ostatnim razem, przy podmianie tak zaaferowałem się nowym drewnem, że zapomniałem o szybach Smiley
Tak czy inaczej, ciekawsze fotki zamieszcze po najbliższej podmianie wody, czli środa - czwartek.
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #421 : Wrzesień 26, 2011, 19:22:44 »

Poczekam, bo warto  Cool
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #422 : Wrzesień 27, 2011, 21:06:19 »

Dlaczego się wstydzisz zaglonionych szyb ?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #423 : Wrzesień 27, 2011, 21:14:33 »

Dlaczego się wstydzisz zaglonionych szyb ?
Estetyka.
Bywa, że spędzam sporo czasu przed zbiornikiem z aparatem w ręku. Czasami, gdy ręka nie jest zmęczona i wyjdzie fajny "strzał" po prostu szkoda jest mi kaleczyć zdjęcie brudną szybą w tle.
No i przeszkadza to mimo wszystko w fotografowaniu i w samej obserwacji ryb. Akwarium stoi w salonie, jako taką estetykę powinienem więc zachować Smiley
Choć może „wstyd” jest nieco niefortunnym zwrotem…
Zapisane

Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #424 : Wrzesień 27, 2011, 21:40:41 »

Moim zdaniem kryształowe szyby, kryształowa woda, i w ogóle prześliczne i reprezentacyjne akwaria, nie mają nic wspólnego z akwarystą. To po prostu jakiś kryształowy wazon a nie akwarium. Ludzie zapominają że akwarium to pomieszczenie dla ryb i innych organizmów wodnych, które są żywymi istotami powinno być zatem jak najbardziej naturalne. Zgadzam się że przednia szyba powinna być co jakiś czas przetarta, ale tylne czy boczne, zaglonione są bardziej naturalne. Ale ludzie odbierają to jako syfiaste, moim zdaniem nie ma to nic wspólnego z syfem. Podoba mi się Twoje akwarium, emperora, i kilka innych gdzie jest mało ingerencji, poza podmianą wody. Bo tak powinno wyglądać akwarium, jestem w tej sprawie konserwatystą, i nikt mnie nie przekona że piękne, sztuczne i przede wszystkim sterylne jak laboratorium akwaria są lepsze dla ryb. Jakiś czas robiłem fuchy ze znajomymi hydraulikami, napatrzyłem się jakie łazienki ludzie mają, że wylać się lepiej było iść na dwór. I nie wstydzili się z takim czymś mieszkać, ale akwarium według nich, bo nieraz o tym rozmawiałem musi błyszczeć. Dlaczego ? Dlatego moim zdaniem nie masz się czego wstydzić że na tle zdjęcia są glony na szybach. Jeżeli to komuś przeszkadza niech nie ogląda.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #425 : Wrzesień 27, 2011, 21:59:36 »

Moim zdaniem kryształowe szyby, kryształowa woda, i w ogóle prześliczne i reprezentacyjne akwaria, nie mają nic wspólnego z akwarystą. To po prostu jakiś kryształowy wazon a nie akwarium. Ludzie zapominają że akwarium to pomieszczenie dla ryb i innych organizmów wodnych, które są żywymi istotami powinno być zatem jak najbardziej naturalne.
Gdybyś tylko wiedział jak mnie cieszą takie opinie Smiley
Jacy ludzie zdominowali forum, z pewnością widzisz.
Ja mam w zasadzie identyczne podejście, dlatego tylnej szyby nie przecierałem od momentu odpalenia baniaka, bocznych tak samo, zajmowałem się jedynie przednią. Niestety, jest to kłopotliwe podczas robienia zdjęć, a to też bardzo lubęe robić. Statyw, aparat, trochę czasu czekania, "strzał" i rybę przykrywa glon na szybie. Wiesz Drago, fotografowanie zbiorników jest dla mnie też jakąś częścią akwarystyki, stąd chęć jak najlepszego ujęcia.

Zgadzam się że przednia szyba powinna być co jakiś czas przetarta, ale tylne czy boczne, zaglonione są bardziej naturalne. Ale ludzie odbierają to jako syfiaste, moim zdaniem nie ma to nic wspólnego z syfem. Podoba mi się Twoje akwarium, emperora, i kilka innych gdzie jest mało ingerencji, poza podmianą wody. Bo tak powinno wyglądać akwarium, jestem w tej sprawie konserwatystą, i nikt mnie nie przekona że piękne, sztuczne i przede wszystkim sterylne jak laboratorium akwaria są lepsze dla ryb.
Pewnie Cie nie pociesze, ale sporo osób zaczyna właśnie w taki sposób postrzegać akwarystykę.
Jak najwięcej naturalności. Zauważ też, że Ci sami ludzie którzy mają w zbiorniku rosliny przycięte jak od linijki, krytykują inną formę sztuczności Smiley

Jakiś czas robiłem fuchy ze znajomymi hydraulikami, napatrzyłem się jakie łazienki ludzie mają, że wylać się lepiej było iść na dwór. I nie wstydzili się z takim czymś mieszkać, ale akwarium według nich, bo nieraz o tym rozmawiałem musi błyszczeć. Dlaczego ? Dlatego moim zdaniem nie masz się czego wstydzić że na tle zdjęcia są glony na szybach. Jeżeli to komuś przeszkadza niech nie ogląda.
Tak jak mówiłem, wstyd to nieco niefortunny zwrot.
Albo inaczej, nie wstyd mi zbiornika, ale właśnie fotki na której jest ciekawe ujęcie popsute przez zabrudzoną przednią szybe Smiley
Bo swojego baniaka nie wstydziłem się nigdy i jakikolwiek on nie był, zawsze go prezentowałem. Dlatego chciałbym zobaczyć wątek z Twoimi zbiornikami. Jakiś czas temu dałeś namiastkę tego co posiadasz w postaci 2-3 fotek w temacie o nożowcach...Z pewnością wiele osób - jak ja, chciałoby zobaczyć perełki które posiadasz.
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #426 : Wrzesień 27, 2011, 22:02:52 »

Z pewnością wiele osób - jak ja, chciałoby zobaczyć perełki które posiadasz.
O tak, jestem drugi w kolejce Smiley
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #427 : Wrzesień 29, 2011, 20:32:54 »

Witam,
muszę się pochwalić zachowaniem moich szczupieńczyków - bo ryby wyjątkowo przyjemnie mnie zaskoczyły.
Zadomowiły się w zbiorniku, w zasadzie zaczęły nim rządzić.
Dziś podczas podmiany wody, gdy usiłowałem wyczyścić szyby, szczupieńczyki raz za razem atakowały moje dłonie. Szczypały dosyć mocno. Pierwszy raz spotkałem się z taką odwagą ryb w zasadzie kilka dni po wpuszczeniu do zbiornika.
Spodobało mi się to i chyba zatrzymam się na dłużej przy tym gatunku ryb.

Pozdrawiam



.
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #428 : Wrzesień 29, 2011, 20:41:57 »

Skoro lubisz gdy ryby skubią Twoje dłonie to może zastanów sie nad garra rufa Smiley
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #429 : Wrzesień 29, 2011, 20:48:14 »

Skoro lubisz gdy ryby skubią Twoje dłonie to może zastanów sie nad garra rufa Smiley
Lubię, nie lubię - raczej zaskoczony jestem ich odwagą i śmiałością.
Ja raczej byłem przyzwyczajony do ryb które uciekają gdzie tylko się da gdy coś robie w zbiorniku Smiley
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #430 : Wrzesień 30, 2011, 20:12:32 »

Kilka nowych fotek:


























Zapisane

cross73
Zainteresowany
**
Wiadomości: 58



« Odpowiedz #431 : Październik 01, 2011, 12:26:14 »

Rybki jak i akwarium robi wrażenie. Super Good !
Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #432 : Październik 01, 2011, 15:41:01 »

A gdzie 1,2 i 3 plan?
Dokup neony. Cheesy
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #433 : Październik 01, 2011, 17:42:38 »

A gdzie 1,2 i 3 plan?
Czekam aż się rozrośnie Smiley

Dokup neony. Cheesy
Ty się tu wyśmiewasz z neonów, tymczasem pewien forumowy kolega, którego od jakiegoś czasu męczę na PW, rozważa właśnie te ryby w swoim ogromnym zbiorniku.
Myślałem, że mnie wkręca, ale on uparcie zapewnie mnie o swoim wyborze.
Łobuz Smiley


Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #434 : Październik 24, 2011, 20:24:39 »

Aktualizacja - akary:


Ryby zadomowiły się na dobre.
Ten duży korzeń który umieściłem po lewej stronie, wprowadził trochę spokoju w chaotyczne, strachliwe zachowanie ryb.
Korzeń został z przodu zdrowo podkopany, a szczelina która w ten sposób powstała, umożliwiła wpłyniecie rybom pod korzeń i stworzenie sobie gniazda. Wygląda wiec na to, że tego najbardziej brakowało im w moim zbiorniku.
Reszta bez zmian. Wszystkie ryby trą się regularnie, ale narybku żadnego nie odchowałem.
Młode, zarówno akar jak i ostrogonów, zostają błyskawicznie zjedzone przez miedziki i szczupieńczyki - szczególnie te drugie są wyjątkowo szybkie i agresywne podczas polowania.
Z narybkiem miedzików nie mam pojęcia co się dzieje. Kilka razy widziałem pływające młode przecinaki, ale po kilku godzinach nie było już nic. Nie wiem czy to kanibalizm, czy szczupieńczyki. W każdym razie narybku nie ma Smiley

Zapisane

Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 54
  Drukuj  
 
Skocz do: