Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 54
  Drukuj  
Autor Wątek: mrs 25l - kosteczka...  (Przeczytany 267833 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #405 : Sierpień 15, 2011, 20:01:14 »

pewnie, że tak. Wedle mnie dwa decydujące czynniki jeśli chodzi o miejsce tarła to odpowiedni podkład tarliskowy i odpowiednie miejsce czyt. odpowiednio bezpieczne.
Akary mogą również wytrzeć się na korzeniu jednak imho zdecydowanie lepszy będzie kamień - u mnie akary nigdy nie złożyły ikry na korzeniu. No i żeby miejsce gdzie podkład jest umieszczony wzbudzał u ryb względnie poczucie bezpieczeństwa (dawał możliwości obrony, był osłonięty).
btw, dalej kopią dołki?
W sumie to temat juz nieaktualny.
Samica wysunęła pokładełko i pływa wściekła po zbiorniku.
Samiec przegania miedziki i tłucze samice.
Samica wykopała pod filtrem sporą dziurę wyrywając przy tym wszystkie rośliny. Albo pływa oszalała po zbiorniku, albo siedzi w tej dziurze trzęsąc się i pocierając pokładełkiem o dno dziury.
I mała ciekawostka. Dziury w podłożu są w trzech miejscach w zbiorniku.
Najchętniej samica przebywa w dziurze pod filtrem, ale zagląda też w pobliże grzałki i w okolice środka zbiornika.
Zastanawiam się czy szukała dla siebie najlepszego miejsca czy po prostu w każdym z nich złoży ikrę.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2011, 20:02:59 wysłane przez mrs » Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #406 : Sierpień 16, 2011, 19:47:49 »

he he he, tak jej się zachciało, że wali "pupą" o podłogę. Widać nie chciała czekać na kamień i znalazła inną płaską powierzchnie - dno.

zdawaj relację z zajść w bańce.
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #407 : Sierpień 16, 2011, 19:57:05 »

Ryby są już po tarle.
Ikra została złożona jednak na korzeniu, zaraz obok największej dziury wykopanej przez samice - tej pod filtrem.
Oboje rodziców pilnują ikry, która na razie wygląda dobrze. Nie ma martwych ziarenek.
Zapewne nic z tego nie wyjdzie, jest to pierwsze tarło w moim baniaku - nie wiem jednak które w ogóle.
Skończyła się też demolka akwarium, ale roślin nie ukorzeniłem, nie chce wkładać ręki do baniaka.
Sam czekam na dalszy rozwój Smiley


Zapisane

dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #408 : Sierpień 16, 2011, 20:59:00 »

u mnie po pierwszych tarłach zawsze coś się ostawało, tu ryby się znają zmieniły tylko miejsce. Także nie powinno być problemu.
Wszystko zależy od determinacji ryb w obronie przed miedzikami.

A propos determinacji, jako ciekawostkę opowiem Ci co się dzieje z moją 112-tką. Poszła do mojego chrześniaka - założyłem, dałem parę korzeni i swoje stare rośliny, starałem się ustrzec przed katastrofą w obsadzie.  W bańce pływa ok. 18 nenek, jest kreweta filtrująca, kupili samicę barwniaka czerwonobrzuchego później ja znalazłem pięknego samca. Po wpuszczeniu napęczniała od ikry samica zaraz przyjęła charakterystyczne "L". Niedługo potem w akwa pojawiły się maluchy, zgodnie z relacją (nie mieszkamy w tych samych miejscowościach i baniak widzę ok. raz na 3 tygodnie) samica zatłukła samca w parę dni - odłowili go do jakiejś siatki lecz było za późno. Mało tego samica, sama jedna skutecznie broni maluchy przed bandą neonów. Dobre, co?
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #409 : Sierpień 17, 2011, 05:37:55 »

u mnie po pierwszych tarłach zawsze coś się ostawało, tu ryby się znają zmieniły tylko miejsce. Także nie powinno być problemu.
Wszystko zależy od determinacji ryb w obronie przed miedzikami.
Samica wczoraj wyglądała na zdeterminowaną, w zasadzie leżała na tych jajeczkach Smiley
Samiec patrolował okolice.

A propos determinacji, jako ciekawostkę opowiem Ci co się dzieje z moją 112-tką. Poszła do mojego chrześniaka - założyłem, dałem parę korzeni i swoje stare rośliny, starałem się ustrzec przed katastrofą w obsadzie.  W bańce pływa ok. 18 nenek, jest kreweta filtrująca, kupili samicę barwniaka czerwonobrzuchego później ja znalazłem pięknego samca. Po wpuszczeniu napęczniała od ikry samica zaraz przyjęła charakterystyczne "L". Niedługo potem w akwa pojawiły się maluchy, zgodnie z relacją (nie mieszkamy w tych samych miejscowościach i baniak widzę ok. raz na 3 tygodnie) samica zatłukła samca w parę dni - odłowili go do jakiejś siatki lecz było za późno. Mało tego samica, sama jedna skutecznie broni maluchy przed bandą neonów. Dobre, co?
Czyli zaraziłeś kolejną osobe akwarystyką? Smiley
To, że samica zagoniła partnera to troche dziwne - zwłaszcza, jeśli chodzi o pielęgnice.
Skoro doszło do tarła to znaczy, że go zaakceptowała.
To tylko pokazuje jak nieobliczalne potrafią być kobiety.
Foch i  po samcu Smiley
Zapisane

gosieks83
ZAKREWETKOWANA
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 708



WWW
« Odpowiedz #410 : Sierpień 17, 2011, 09:54:27 »


To tylko pokazuje jak nieobliczalne potrafią być kobiety.
Foch i  po samcu Smiley


Brzmi dość drastycznie gdy tak stawiasz sprawę  Tongue


Czytam z zainteresowaniem bo coś bym wpuściła do mojej 200 z pielęgnic, ale nie mogę się zdecydować na gatunek...
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #411 : Sierpień 18, 2011, 07:13:00 »

Brzmi dość drastycznie gdy tak stawiasz sprawę  Tongue
Gosiu, bo damy - szczególnie te mieszkające w akwariach, jeśli nie mogą wziąć swojego mężczyzny sposobem - jak w moim zbiorniku, gdzie samiczka pływała za samcem i ocierała sie o niego, biorą go siłą - jak w historii przedstawionej przez Dobrafa Smiley
Tam siła nie skończyła się najlepiej dla samca, z drugiej jednak strony, niektórzy panowie lubią ostre panie Smiley

Czytam z zainteresowaniem bo coś bym wpuściła do mojej 200 z pielęgnic, ale nie mogę się zdecydować na gatunek...
Akary marońskie możesz wpuścić w ciemno. Nannacara anomala też - miałem i wiem, że samiczki nie biją samców Smiley


I kilka słów odnośnie samego zbiornika.
Samiczka w dalszym ciągu pilnuje jaj, wisi nad nimi, wachluje płetwami i odgania ciekawskie miedziki.
Samiec patroluje teren.

Sama ikra nieco zbielała. Jak na mój gust, zdążyła spleśnieć, ale nie miałem wczoraj czasu dokładnie sie przyjrzeć.
Wątpie jednak by pierwsze tarło tych ryb w moim zbiorniku zakończyło się sukcesem.
Tradycyjnie, na młodych mi nie zależy.
Jeśli będą, to będą. Jeśli nie, to nie.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #412 : Wrzesień 23, 2011, 18:35:12 »

Witam po przerwie.
Zamieszczam małą aktualizacje z banieczki.
Doszedł duży korzeń, akary mają się świetnie - trą się średnio raz na dwa tygodnie. Miedziki się trą, ostrogony się trą.
Wszystko super, za wyjątkiem szyb których zapomniałem wyczyścić Smiley

Moje perełki - ostrogony.














Miedziki:



Baniak z przodu:





Baniak z boku:



Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #413 : Wrzesień 23, 2011, 18:43:12 »

Skoro wszystkie ryby sie tra to maja dobre warunki najwidoczniej.
Pojawił się jakiś narybek?
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #414 : Wrzesień 23, 2011, 18:52:25 »

Skoro wszystkie ryby sie tra to maja dobre warunki najwidoczniej.
Pojawił się jakiś narybek?
Akar, ale miedziki zrobiły sobie ucztę.

Wczoraj, gdy robiłem małe przemeblowanie w baniaku, wyjąłem kamień porośnięty mchem - był mocno zarośnięty i brudny. Przepłukałem go pod prysznicem i wysypały się z niego ziarenka ikry. Najpewniej ostrogonów, ponieważ te ryby zrobiły sobie dom pośród gąszczu mchu.
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #415 : Wrzesień 23, 2011, 19:04:01 »

Przy miedzikach to nie sądzę by coś się uchowało Smiley
Baniak taki jak lubię-sporo drewna i wolna przestrzeń do pływania.
Nie myślałeś by jedna stronę delikatnie zaciemnić?
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #416 : Wrzesień 23, 2011, 19:08:33 »

Przy miedzikach to nie sądzę by coś się uchowało Smiley
Baniak taki jak lubię-sporo drewna i wolna przestrzeń do pływania.
Raczej ciężko cokolwiek przy kąsaczach odchować, ale nie bardzo mi na tym zależy, nie miałbym gdzie oddac narybku, a i nie jestem zwolennikiem odławiania ikry. To taka sztuka dla sztuki.

Nie myślałeś by jedna stronę delikatnie zaciemnić?
Przy obecnej pokrywie nie bardzo jest jak - chyba, że zrobiłbym coś takiego jak Grajewiak.
Przy tak małym baniaku nie chce mi się kombinować, w większym szkle - już na etapie projektowania pomyślę o jakims punkowym lub częściowym oświetleniu.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #417 : Wrzesień 26, 2011, 18:25:13 »

Mój nowy nabytek:





Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #418 : Wrzesień 26, 2011, 18:40:23 »

Widzę, że jednak zdecydowałeś się na szczupieńczyki Smiley
Ile szt zakupiłeś?
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #419 : Wrzesień 26, 2011, 18:40:30 »

Bardzo przyjemne rybki, nie wiem jaki jest stopień trudności sfotografowania nowych pupili, ale fotki niczego sobie, gdybyś cykną jakieś na tle roślinek, tak by nadawały się na pulpit byłbym wdzięczny Cheesy
Zapisane

Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 54
  Drukuj  
 
Skocz do: