Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 54
  Drukuj  
Autor Wątek: mrs 25l - kosteczka...  (Przeczytany 267792 razy)
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #315 : Czerwiec 14, 2011, 22:40:56 »

mrs, kiedy zdradzisz nam co będzie pływać w tym szkiełku?
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #316 : Czerwiec 15, 2011, 05:31:38 »

co racja to racja...
Dobrafie, żagle jeszcze u mnie będą.
Niestety, z moich obserwacji wynika, że te ryby potrzebują przynajmniej 2x większego litrażu od tego co miałem.
Powierzchnia dna te lipne 150x50 powinna mieć - bez tego ryb nie wpuszcze bo to nie ma sensu.

mrs, kiedy zdradzisz nam co będzie pływać w tym szkiełku?
Asogoth, nic oryginalnego.
Będzie kolejna odmiana ostrogonów.
Ryby przyjada najpewniej w sobote.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #317 : Czerwiec 18, 2011, 19:43:34 »

Mała aktualizacja.
Dziś dojechały w końcu ryby - 8 sztuk Parosphromenus deissneri (ostrogon deissnera).
Ryby, pomimo tego, że są jeszcze młodziutkie i wyglądem ostrogonów nie przypominają, podróż zniosły bardzo dobrze.
Po wyjęciu worka z paczki, moim oczom ukazało się 8 małych, żwawo pływających przecinaków, może nieco bladych ale za to wyglądających na zdrowe, dobrze rokujące na przyszłość ryby.

Doszło też troszke więcej zielska, ale co to za zielsko...? Jest to jakiś mech i chyba microsorium które ochoczo posadziłem na korzeniu, ale pełna identyfikacja będzie zapewne wtedy gdy nasz forumowy kolega (ktory zaopatrzył już zapewne polowe tego forum w roślny), sam napisze co do mnie wysłał Smiley
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #318 : Czerwiec 18, 2011, 20:43:45 »

przypuszczam Tongue że owy forumowy kolega wysłał Ci mech weeping moss oraz młode szczepki microsorium windelov i microsorium pteropus Smiley
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #319 : Czerwiec 18, 2011, 22:19:03 »

przypuszczam Tongue że owy forumowy kolega wysłał Ci mech weeping moss oraz młode szczepki microsorium windelov i microsorium pteropus Smiley
I wszystko jasne Smiley
Dzięki za rośliny, Vento Smiley
Zapisane

Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #320 : Czerwiec 19, 2011, 00:14:38 »

ostrogony Cheesy mam taki atlasik z rybami i też się zastanawiałem nad kupnem tych rybek ale brak pokrywy byłby chyba problemem?
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #321 : Czerwiec 19, 2011, 10:17:56 »

ostrogony Cheesy mam taki atlasik z rybami i też się zastanawiałem nad kupnem tych rybek ale brak pokrywy byłby chyba problemem?
Raczej nie.
Miałem wcześniej ostrogony daya i nie widziałem by te ryby pływały przy powierzchni. Przypuszczam, że co jakiś czas podpływały do góry by zaczerpnąć powietrza jednak większość czasu spędzały przy dnie i w środkowej części zbiornika, gniazda natomiast były obierane przy podlożu np. pod korzeniem lub w skorupie orzecha kokosowego do sklepienia którego przyczepiana była ikra podczas tarła.
Obserwowałem wczoraj trochę obecnie posiadaną odmiane ostrogona, ryby nie przekraczają środkowej części zbiornika, w większości pozostają ukryte między korzeniami.
Nie mam w tej chwili pojęcia czy wszystkie ryby żyją, bardzo zlewaja się z otoczeniem i dzis naliczyłem 4 sztuki. Patrząc przez pryzmat barwy i zachowania ryb, zdaje się, że wszystko jest dobrze.
Za chwie pierwszy raz podam pokarm - artemie, mam nadzieje, że będą go pobierać Smiley
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2011, 10:19:34 wysłane przez mrs » Zapisane

Grajewiak
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3219


Dariusz


WWW
« Odpowiedz #322 : Czerwiec 19, 2011, 15:03:01 »

Przypuszczam, że co jakiś czas podpływały do góry by zaczerpnąć powietrza
I właśnie to miałem na myśli. Brak pokrywy nie idzie w parze z rybami oddychającymi w ten sposób? I druga sprawa podobno dorosłe ostrogony często łapią jakieś infekcje grzybicze. Zaobserwowałeś coś podobnego u siebie?
Zapisane

GG 12591627
"Niedoświadczony daje wiarę każdemu słowu, lecz roztropny rozważa swe kroki" Prz 14:15

160l na ziemi!
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #323 : Czerwiec 19, 2011, 17:32:30 »

I właśnie to miałem na myśli. Brak pokrywy nie idzie w parze z rybami oddychającymi w ten sposób? I druga sprawa podobno dorosłe ostrogony często łapią jakieś infekcje grzybicze. Zaobserwowałeś coś podobnego u siebie?
Z tym, że one to robily bardzo rzadko - to, że ostrogony podpływały do powierzchni wyczytałem w książce, ja czegoś takiego nie widziałem.
Obecne ostrogony widzialem najwyżej ok 25-30cm od dna zbiornika, wyżej się nie zapędzają Smiley
Co do infekcji to ryby były bezproblemowe, nawet specjalnie wody nie musialem preparować bo ostrogony to twarde rybska - wcale nie chorowały. Inna sprawa, że choroby w baniaku, za wyjątkiem ospy, nie miałem nigdy - jestem pewien, że i Ty nie miałbyś żadnych kłopotów.
Zapisane

wilk6121997
Zainteresowany
**
Wiadomości: 67


« Odpowiedz #324 : Czerwiec 20, 2011, 14:56:05 »

dasz jakieś nowe fotki??
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #325 : Czerwiec 22, 2011, 09:13:22 »

Mam pecha do ryb które dostarczane są do mnie przesyłką.
Dziś padły 2 ryby, pozostałe w dalszym ciągu nie chca jeść więc nie wróże im niczego dobrego.
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #326 : Czerwiec 22, 2011, 19:24:48 »

Dziś padły 2 ryby, pozostałe w dalszym ciągu nie chca jeść więc nie wróże im niczego dobrego.
Ile czasu są u Ciebie?
Moje propory  na początku przez tydzień nic nie jadły i również byłem pełen obaw.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #327 : Czerwiec 22, 2011, 21:01:43 »

Ile czasu są u Ciebie?
Moje propory  na początku przez tydzień nic nie jadły i również byłem pełen obaw.
Od Soboty.
Spodziewałem się, że może być kłopot z jedzeniem ale padnięcia ryb pod uwagę nie brałem...no, może troszkę asekuracyjnie kupiłem 2 sztuki więcej od docelowej obsady ostrogonów.
Zapewne, gdyby były to dorosłe sztuki, nie byłoby kłopotu. Ryby to ciągle podrostki i coś mi się wydaje, że za tydzień będe pisał o nowej obsadzie...
Zapisane

Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #328 : Czerwiec 24, 2011, 15:34:13 »

I jak maluchy ?
Jedzą ? Bo puki emperror zagadywał czytałem ,a teraz sam ciekaw jestem i nie mogę się doczekać wieści z frontu zdarzeń Tongue
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #329 : Czerwiec 24, 2011, 18:35:10 »

I jak maluchy ?
Jedzą ? Bo puki emperror zagadywał czytałem ,a teraz sam ciekaw jestem i nie mogę się doczekać wieści z frontu zdarzeń Tongue
2 padły, reszta żyje ale w dalszym ciągu nie jedzą.
Padną zapewne bo nawet baniaka nie chcą zwiedzać.

To już raczej koniec z kupowaniem ryb które będą wysyłane, mam do tego pecha.
Zapisane

Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 54
  Drukuj  
 
Skocz do: