Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 54
  Drukuj  
Autor Wątek: mrs 25l - kosteczka...  (Przeczytany 267785 razy)
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #285 : Maj 15, 2011, 20:10:54 »

Szkoda, że oddałeś ryby bo miałem nadzieje że relacje z tarła nam zdasz;) i trzymam kciuki za powrót do Wiktorii bo jednak stosunkowo mało osób w Polszy się tym zajmuje...
Pozdrawiam
Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #286 : Maj 15, 2011, 21:26:03 »

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, zadałem sobie proste pytanie, czy wpakować pieniądze w baniak czy zabrać żone w jakieś fajne miejsce, żone które nie raz była dla mnie oparciem i pomocą, żone którą po prostu kocham? Odpowiedź była raczej prosta...

Jasne, że prosta, żona przecież też cie kocha i rozumie, że wybrałeś akwarium bo to życiowa pasja Cheesy

Pozdrawiam i czekam na kolejny Twój zbiornik. Ciekaw jestem co wymodzisz.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #287 : Maj 16, 2011, 05:31:49 »

Szkoda, że oddałeś ryby bo miałem nadzieje że relacje z tarła nam zdasz;) i trzymam kciuki za powrót do Wiktorii bo jednak stosunkowo mało osób w Polszy się tym zajmuje...
Pozdrawiam
Do tarła niezbyt dużo brakowało.
Samiec miał już gniazdo i wabił do niego samice, niestety - nie udało się doprowadzić tego do końca.
Remont miałem zaplanowany na inny termin, myslałem więc, że naciesze się troszke małą Wiki a tu niespodzianka...

Jasne, że prosta, żona przecież też cie kocha i rozumie, że wybrałeś akwarium bo to życiowa pasja Cheesy
Pozdrawiam i czekam na kolejny Twój zbiornik. Ciekaw jestem co wymodzisz.
A wiesz, że sama mówiła, że jeśli będe chciał kupić baniak to możemy pomyśleć nad tańszą alternatywą wakacji Smiley
Ciągle możemy sobie pozwolić na tylko jeden tego typu odpoczynek w roku i nie chciałbym go przekreślać - wszak każdemu się należy po ciężkim, pracowitym roku Smiley

Co do kolejnego zbiornika to jeśli nic nieprzewidzianego się nie stanie to nowa odsłona zbiornika zadebiutuje na forum jeszcze w tym miesiącu - jest ciągle jeszcze szansa do powrotu do małej Wiki - zobaczy się.

Rodia, ja cały czas czekam na Twój baniak na forum Smiley
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2011, 05:34:41 wysłane przez mrs » Zapisane

rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #288 : Maj 16, 2011, 07:40:24 »

Rodia, ja cały czas czekam na Twój baniak na forum Smiley

Restarcik był kilka dni temu, trochę roślin chcę odratować z poprzedniego startu a trochę dosłał forumowy kolega. Urośnie to pokaże.

Pozdrawiam, R.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #289 : Maj 16, 2011, 07:48:11 »

Restarcik był kilka dni temu, trochę roślin chcę odratować z poprzedniego startu a trochę dosłał forumowy kolega. Urośnie to pokaże.
Mam nadzieje, że nie będziemy czekać kolejne pół roku Smiley
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #290 : Maj 16, 2011, 20:53:16 »

Co do kolejnego zbiornika to jeśli nic nieprzewidzianego się nie stanie to nowa odsłona zbiornika zadebiutuje na forum jeszcze w tym miesiącu - jest ciągle jeszcze szansa do powrotu do małej Wiki - zobaczy się.
Chyba domyślam  się nowej obsady:)
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #291 : Maj 16, 2011, 20:54:38 »

a Ty znowu bez bańki zostałeś...
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #292 : Maj 16, 2011, 21:51:26 »

Chyba domyślam  się nowej obsady:)

Zapewne będą to neony w zbiorniku roślinnym Tongue  ew. mieczyki...
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #293 : Maj 17, 2011, 05:42:18 »

Chyba domyślam  się nowej obsady:)
Smiley zawsze mogę Cie zaskoczyć i poddać Waszej ocenie świeżo zrobione gupikarium.

a Ty znowu bez bańki zostałeś...
Tylko na chwile, w zasadzie baniaczek już jest przeniesiony z powrotem na swoje miejsce bo pokój wczoraj miał być do oddania ale są pewne poprawki, gdybym się uparł to mógłbym go zalewać nawet już dziś, z całą pewnością jeszcze w tym miesiącu pochwale się tym co wymyśliłem.

Zapewne będą to neony w zbiorniku roślinnym Tongue  ew. mieczyki...
Myślałem o gupikach.
Vento, gdyby roślinniak miał wyglądać jak Twój to nie miałbym nic przeciwko... Smiley


Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #294 : Maj 17, 2011, 10:42:10 »


Vento, gdyby roślinniak miał wyglądać jak Twój to nie miałbym nic przeciwko... Smiley
A dlaczego by nie miał być???  Dasz se rade Good !
U mnie jest tak, że co bym nie postawił (czy by to było BW, Tanga lub Malawi) to i tak żywot danego zbiornika kończy się zieleniakiem - nawet taką Wiktorię pewnie z biegiem czasu przekształciłbym w roślinne.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #295 : Maj 17, 2011, 11:11:36 »

A dlaczego by nie miał być???  Dasz se rade Good !
U mnie jest tak, że co bym nie postawił (czy by to było BW, Tanga lub Malawi) to i tak żywot danego zbiornika kończy się zieleniakiem - nawet taką Wiktorię pewnie z biegiem czasu przekształciłbym w roślinne.
Bo o wiele bardziej od ciekawych roślinnych aranżacji interesują mnie ciekawe gatunki ryb - nie to, że nie potrafie docenić ręki takiego akwarysty jak Vento, po prostu w tego typu szkle (ciasno z uwagi na rośliny + sporo światła) większość ryb wg mnie na dłuższą mete będzie się męczyć.
Plan jest taki by zmierzać w kierunku coraz to rzadszych i ciekawszych gatunków, kwestia aranżu jest mniej istotna. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie by w takich zbiornikach zagościło nieco zielska, będzie to jednak uzupełnienia a nie kluczowa sprawa w aranżacji zbiornika.
Lubie też eksperymentować, o wiele większą frajde sprawia mi grzebania w akwarium, zmiany wystroju, zmiany obsady niż stagnacja i patrzenie ciągle na te same ryby, te same rośliny. Uwielbiam coś zmieniać, przenosić eksperymentować, zdobywać doświadczenie. Akwarium gotowe w którym ryby dobrały się w pary lub rozmnożył (ogromnie mi żal, że nie zdołałem rozmnożyć rock kribensis) jest dla mnie nudne bo ja muszę coś robić, po prostu musze - samo patrzenie, karmienie, zabiegi pielęgnacyjne raz na tydzień zwyczajnie mi nie wystarczają za to odpalanie zbiornika od nowa, szukanie obsady - to jest to! Smiley
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #296 : Maj 17, 2011, 11:41:06 »

ja właśnie z kopalni w Złotym Stoku przytargałem jakieś 80-90kg kamoli i szukam kogoś z wolnym zbiornikiem, żeby urządzić iwagumi oparte na mchach i eleocharisach, więc za dużo światła nie będzie tam potrzeba-może się jednak skusisz Wink

A poważnie-czekam z na odsłonę Twojego nowego zbiornika.
Pozdr
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #297 : Maj 17, 2011, 11:46:56 »

ja właśnie z kopalni w Złotym Stoku przytargałem jakieś 80-90kg kamoli i szukam kogoś z wolnym zbiornikiem, żeby urządzić iwagumi oparte na mchach i eleocharisach, więc za dużo światła nie będzie tam potrzeba-może się jednak skusisz Wink

A poważnie-czekam z na odsłonę Twojego nowego zbiornika.
Nawet gdybym chciał podebrać Ci kilka kg kamieni to i tak nie mam ich jak odebrać - nie wiem jeszcze jaki rodzaj zbiorniczka odpale i to jest piękne, mam sporo pomysłów na zagospodarowanie swojego małego szkiełka Smiley
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #298 : Czerwiec 12, 2011, 20:46:15 »

Kolejną odsłone mojego małego baniaczka prezentuje na forum.
W specyfikacji baniaka względem poprzedniej odsłony zmieniło sie bardzo mało.
Inne podłoże i inna obsada. Litraż, filtracja, oświetlenie, ogrzewanie jest takie samo.
Obsady jeszcze nie ma, czekam az do mnie dojedzie.


Zdjęcie na szybko z szybami do przetarcia Smiley
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/215/dsc06487g.jpg/][/URL]

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2011, 20:48:07 wysłane przez mrs » Zapisane

rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #299 : Czerwiec 12, 2011, 21:10:24 »

dosadz roslin, schowaj grzalke, mieczyki do oddania ale gupiki powinny dac rade  Grin a i przetrzyj szyby  Wink
Zapisane

Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 54
  Drukuj  
 
Skocz do: