Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 54
  Drukuj  
Autor Wątek: mrs 25l - kosteczka...  (Przeczytany 267782 razy)
tmaciak
Zainteresowany
**
Wiadomości: 120


« Odpowiedz #240 : Marzec 10, 2011, 21:35:13 »

Zastanawiam się też czy wraz ze wzrostem ryb będe potrzebował filtra typowo mechanicznego.

Jak zaczniesz karmić mrożonkami to niestety tak, przy większym żarciu będzie Ci się niestety szybko zapychała dolna gąbka. Polecam do kompletu Aquaball'a Smiley Gdybyś miał wyższe akwarium można by przedłużyć Biopower'a o jeszcze jedną sekcję z gąbką, ale obawiam się, że 40cm to za mało.

Zapisane

Pozdrawiam,
Tomek
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #241 : Marzec 11, 2011, 06:31:31 »

Jak zaczniesz karmić mrożonkami to niestety tak, przy większym żarciu będzie Ci się niestety szybko zapychała dolna gąbka. Polecam do kompletu Aquaball'a Smiley Gdybyś miał wyższe akwarium można by przedłużyć Biopower'a o jeszcze jedną sekcję z gąbką, ale obawiam się, że 40cm to za mało.
Fajne zestawienie, biopower + aquaball - ten 2 ma sporo przewagę jeśli chodzi o mechanika bo wszystkie kosze są otwarte, obawiam się jednak, że obecny baniak jest zbyt mały na 2 tak duże filtry wewnętrzne. Myślałem raczej o eheim PickUp - podobno świetny mechanik, może sobie nawet teraz taki kupie choć na razie potrzeby nie widze. Z mrożonkami przesadzać nie zamierzać, 2-3 razy w tygodniu powinno wystarczyć. Zdaje sobie oczywiście sprawe z tego, że wraz ze wzrostem ryb, ilość podawanego pokarmu jak i przemiana materii będą na innym poziomie. Teraz podaje zaledwie szczypte pokarmu 3 razy na dobę i praktycznie wszystko jest zjadane od razu. Zobacze co będzie się działo i w razie potrzeby, jeśli filtr będzie do czyszczenia co tydzień, będe reagował.
Gąbka o rozmiarach 9xm*6cm mimo wszystko jest bardzo wydajna, w poprzednim baniaku wyczyściłem ją raz na 3m-c, w obecnym szacuje, że będzie to raz na miesiąc.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2011, 06:33:06 wysłane przez mrs » Zapisane

tmaciak
Zainteresowany
**
Wiadomości: 120


« Odpowiedz #242 : Marzec 11, 2011, 08:59:48 »

Myślałem raczej o eheim PickUp - podobno świetny mechanik, może sobie nawet teraz taki kupie choć na razie potrzeby nie widze.

PickUp'y są niezłe, ale Aquaball'a się zdecydowanie łatwiej czyści, w szczególności nowego (z mocowaniem jak Biopower). To taka mała rada z praktyki Smiley

Ale wracając do tematu wątku, bardzo mi się zbiornik podoba, unikałbym tylko łączenia "kańciastej" skały z "otoczakami".
Zapisane

Pozdrawiam,
Tomek
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #243 : Marzec 11, 2011, 10:41:35 »

PickUp'y są niezłe, ale Aquaball'a się zdecydowanie łatwiej czyści, w szczególności nowego (z mocowaniem jak Biopower). To taka mała rada z praktyki Smiley
Ale wracając do tematu wątku, bardzo mi się zbiornik podoba, unikałbym tylko łączenia "kańciastej" skały z "otoczakami".
Zobaczymy jak w przyszłości będzie sobie biopower radził.
Jeśli uda mi się zmienić baniak na większy to dokupie tylko kosz do biopowera tak by zwiększyć powierzchnie filtracyjną albo o gąbke albo o biologie no i połączę to wszystko pewnie z typowym mechanikiem, w PickUp'ach podoba mi sie możliwość odpięcia modułu od całego filtra jednym ruchem ręki, fajna sprawa podczas podmiany wody bo można zjechać poziomem wody poniżej filtra i przy odpinaniu nic nie wyleci do wody.
Aquaball ma większą powierzchnie filtracyjną  i to też jest spory plus, to jednak melodia przyszłości.

Kamienie wpakowałem do baniaka jak leci, była niedziela, było późno i nie kombinowałem za bardzo z układem dekoracji, po prostu wpakowałem co miałem i tyle.
Może w przyszłości coś pomyśle, w tej chwili podoba mi się zbiornik w formie jaką prezentuje Smiley
Zapisane

tmaciak
Zainteresowany
**
Wiadomości: 120


« Odpowiedz #244 : Marzec 11, 2011, 11:37:39 »

w PickUp'ach podoba mi sie możliwość odpięcia modułu od całego filtra jednym ruchem ręki, fajna sprawa podczas podmiany wody bo można zjechać poziomem wody poniżej filtra i przy odpinaniu nic nie wyleci do wody.

No właśnie tu jest rozdźwięk pomiędzy teorią a praktyką, bo w praktyce to nieraz mi się tak zakleszczyło, że dwoma rękami musiałem odczepiać moduł filtracyjny w PickUp'ie Smiley

Kamienie wpakowałem do baniaka jak leci, była niedziela, było późno i nie kombinowałem za bardzo z układem dekoracji, po prostu wpakowałem co miałem i tyle.
Może w przyszłości coś pomyśle, w tej chwili podoba mi się zbiornik w formie jaką prezentuje Smiley

Ja bym się zastanowił nad zgromadzeniem tych bardziej wyoblonych kamieni z jednej strony zbiornika a kanciastych z drugiej, IMHO bardziej naturalnie by to wyglądało, ale sam wiesz lepiej jakimi kamieniami dysponujesz i jak to by wyglądało.
Zapisane

Pozdrawiam,
Tomek
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #245 : Marzec 11, 2011, 12:54:17 »

No właśnie tu jest rozdźwięk pomiędzy teorią a praktyką, bo w praktyce to nieraz mi się tak zakleszczyło, że dwoma rękami musiałem odczepiać moduł filtracyjny w PickUp'ie Smiley
Z praktyki PickUp'a nie znam ale mogę się tylko domyslać, że tak jest. W biopower też "easy click" potrafi się zaciąć.
Gdy czyściłem filtr po likwidacja baniaka z ostrogonami to sporo sie musiałem namęczyć by kosze rozczepić.
Później gdy już na spokojnie zapinałem i rozpinałem kosze to nie było takiego problemu. Myslę też, że przy czyszczeniu filtra raz na miesiąc, problemu z rozłączaniem koszy nie bęzie.
A przy okazji, jak w tym filtrze wyczyścić wirnik? Tzn. jak rozebrać głowice filtra bo coś mi się wydaje, że po kilku miesiącach może być jeśli nie zamulona to lekko zagloniona w środku. Rozbierałeś głowice, wyjmowałeś wirnik?

Ja bym się zastanowił nad zgromadzeniem tych bardziej wyoblonych kamieni z jednej strony zbiornika a kanciastych z drugiej, IMHO bardziej naturalnie by to wyglądało, ale sam wiesz lepiej jakimi kamieniami dysponujesz i jak to by wyglądało.
Nie che rybom teraz mieszać, w większym baniaku postaram się inaczej zaplanować aranżacie.
Zapisane

tmaciak
Zainteresowany
**
Wiadomości: 120


« Odpowiedz #246 : Marzec 11, 2011, 14:07:37 »

A przy okazji, jak w tym filtrze wyczyścić wirnik? Tzn. jak rozebrać głowice filtra bo coś mi się wydaje, że po kilku miesiącach może być jeśli nie zamulona to lekko zagloniona w środku. Rozbierałeś głowice, wyjmowałeś wirnik?

Wyciągasz "kulę" czyli głowicę z mocowanie, powinna wyjść bez problemu, odwracasz i widzisz kratkę przykrywająca komorę wirnika. Z jednej strony ma uchwyt to go ciągniesz, wyjmujesz kratkę i masz dostęp do komory wirnika. Montaż w odwrotnym kierunku Smiley

Pokrętło regulujące na wylocie też można wyciągnąć, jest po prostu wsadzone na uszczelkę gumową i można wtedy dokładnie wyczyścić rurkę wylotową, czasem się coś potrafi osadzić w kanale pomiędzy komorą wirnika a wylotem.

Z ciekawostek, tą małą okragłą pokrywkę na szczycie głowicy też można zdemontować, co prawda nic ciekawego pod spodem nie ma, ale jakby się tam brud osadził to łatwiej przeczyścić.

Te filtry miałem przez pewien czas w akwarium z welonem, więc ich czyszczenie miałem opanowane jak ruski sołdat rozbieranie kałasznikowa Cheesy całe szczęście w końcu przekonałem rodzinę, że welon musi znaleźć nowy dom, do tego teraz mam kubełki i odpoczywam od częstego czyszczenia filtrów Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Tomek
punisher155
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 150


gg: 6162948


WWW
« Odpowiedz #247 : Marzec 11, 2011, 14:25:06 »

Bardzo podoba mi się to akwarium Wink Pozdrawiam
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #248 : Marzec 11, 2011, 14:53:31 »

Wyciągasz "kulę" czyli głowicę z mocowanie, powinna wyjść bez problemu, odwracasz i widzisz kratkę przykrywająca komorę wirnika. Z jednej strony ma uchwyt to go ciągniesz, wyjmujesz kratkę i masz dostęp do komory wirnika. Montaż w odwrotnym kierunku Smiley
Mam po prostu pociągnąć "kule" do góry aż wyskoczy?
Instrukcja tego filtra woła o pomste do nieba.
Z resztą z pewnością dam sobie rade, już kilka filtrów rozebrałem na części pierwsze ale z tym kłopot mam.

Te filtry miałem przez pewien czas w akwarium z welonem, więc ich czyszczenie miałem opanowane jak ruski sołdat rozbieranie kałasznikowa Cheesy całe szczęście w końcu przekonałem rodzinę, że welon musi znaleźć nowy dom, do tego teraz mam kubełki i odpoczywam od częstego czyszczenia filtrów Smiley
Z welonami musiał być kłopot. Ja ten filtr lubie, jak na wewnętrzny jest bardzo wydajny.

Bardzo podoba mi się to akwarium Wink Pozdrawiam
Dzięki
Zapisane

tmaciak
Zainteresowany
**
Wiadomości: 120


« Odpowiedz #249 : Marzec 11, 2011, 19:05:17 »

Mam po prostu pociągnąć "kule" do góry aż wyskoczy?

Tak, ciągniesz i wychodzi. Nie ma strachu, że coś pęknie, to porządnej jakości plastiki są.
Zapisane

Pozdrawiam,
Tomek
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #250 : Marzec 11, 2011, 19:49:18 »

Mam po prostu pociągnąć "kule" do góry aż wyskoczy?

Tak, ciągniesz i wychodzi. Nie ma strachu, że coś pęknie, to porządnej jakości plastiki są.

Dzięki wielkie za pomoc.
Zapisane

Topielec
Zainteresowany
**
Wiadomości: 126


WWW
« Odpowiedz #251 : Marzec 16, 2011, 18:55:36 »

Hej,

Bardzo fajne rybki wybrałeś, jak podrosną (jak nie zmienisz wcześniej obsady Tongue), to nabiorą takich kolorków, że ludziom gały wyjdą z orbit Smiley

Co do wystroju, to po poprzednim akwarium ze skalarami było widać, że wzorowane jest na naturze - było super, tu jednak tego trochę brakło i skały, których użyłeś wyglądają mało naturalnie. Oczywiście, to tylko moje zdanie - ma się podobać Tobie! Jednak, gdybym mógł coś doradzić to... daj znać Smiley

Pozdrawiam,
Adam
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #252 : Marzec 16, 2011, 20:28:08 »

Co do wystroju, to po poprzednim akwarium ze skalarami było widać, że wzorowane jest na naturze - było super, tu jednak tego trochę brakło i skały, których użyłeś wyglądają mało naturalnie. Oczywiście, to tylko moje zdanie - ma się podobać Tobie! Jednak, gdybym mógł coś doradzić to... daj znać Smiley
Wiem o tym. Miałem niestety dostęp tylko do tego typu skał, postaram się w okolicach wakacji odpalić coś większego i zdobyć jakieś ciekawsze, bardziej zbliżone do naturalnych, skały oraz oczywiście ich układ.
Dno Wiktorii cech*ą raczej pojedyncze, wysokie skały, chciałem coś takiego zrobić ale pojemność dna jest mała no i oczywiście brak odpowiednich skał. Jeśli Wiktoria mi się nie znudzi i przeniose ją do większej bańki (bez znaczenia czy z tą obsadą czy inną), zbiornik będzie przypominał dno bardziej zbliżone do natury.

A zdanie każdego użytkownika cenie, zdecydowanie wole tego typu uwagi od "podoba mi się Twoje akwarium..."

Pozdrawiam.
Zapisane

Topielec
Zainteresowany
**
Wiadomości: 126


WWW
« Odpowiedz #253 : Marzec 16, 2011, 20:43:02 »

Wydaje mi się, że sam rodzaj skał nie jest aż tak ważny, by uzyskać w miarę naturalny efekt. W jeziorach afrykańskich wygląd (kształt) skał jest zmienny, zależny od głębokości, natężenia ruchów wody itd. Z każdego rodzaju skał, można zrobić ciekawą kompozycję, jeśli spełni się podstawowy warunek - użyje się tylko jednego rodzaju kamieni.
Zapisane

mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #254 : Marzec 16, 2011, 20:46:12 »

Wydaje mi się, że sam rodzaj skał nie jest aż tak ważny, by uzyskać w miarę naturalny efekt. W jeziorach afrykańskich wygląd (kształt) skał jest zmienny, zależny od głębokości, natężenia ruchów wody itd. Z każdego rodzaju skał, można zrobić ciekawą kompozycję, jeśli spełni się podstawowy warunek - użyje się tylko jednego rodzaju kamieni.
Brakło mi wapieni, stąd otoczaki Smiley
Ich ułożenie też pozostawia sporo do życzenia, tak jak pisałem wcześniej, powinno być kilka pojedynczych, stojących pionowo skał.
Obecne kamienie które mam w baniaku nie nadają się do takiego ulożenia.
Zapisane

Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 54
  Drukuj  
 
Skocz do: