Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Baza danych gatunków roślin  (Przeczytany 3824 razy)
Wojtas
Nowy
*
Wiadomości: 15


« : Styczeń 03, 2004, 19:07:11 »

Witajcie, miłośnicy roślin wodnych

Pragnę Wam wszystkim złożyć najlepsze życzenia w rozpoczynającym się Nowym Roku.

Aby był on dla nas jeszcze lepszy, mam propozycję, w której realizację chcę się zaangażować, oczywiście zapraszając do współpracy wszystkich zainteresowanych.

Szczególnie interesuje mnie - jak pewnie wielu z Was - akwarium roślinne. Wiadomo jednak, jak trudno zdobyć inetresujące gatunki. Sklepy są zaopatrzone raczej kiepsko, ceny są wysokie, a tymczasem niektórzy z nas... wyrzucają nadwyżki ciekawych gatunków, gdyż nie mają na nie chętnych (znam np. kogoś, kto regularnie wyrzuca Glossostigmę, choć jest to roślina raczej poszukiwana).

Stąd wpadłem na pomysł, aby sporządzić bazę danych gatunków roślin, które mają u siebie akwaryści otwarci na współpracę z innymi. Mogłaby ona ułatwić, czy wręcz umożliwić wymianę doświadczeń na temat hodowli poszcz. gatunków, a także wymianę i kupno/sprzedaż nadwyżek roślinnych.

Osoby, które chciałyby włączyć się do tej inicjatywy, mogą przysyłać do mnie:
- spis posiadanych gatunków - poprawne nazwy łacińskie, najlepiej z synonimami, jeśli takie istnieją, oraz informację o tym, czy i jak często można liczyć na nadwyżki; sądzę, że warto podać informację także o gatunkach, które komuś wprawdzie aktualnie zbytnio się nie rozmnażają, ale już sama informacja o istnieniu takiego gatunku u akwarystów może być cenna - choćby dla wymiany doświadczeń; zresztą sytuacja może się zmienić, gdy wraz z wiosną będzie więcej światła;
- adres swej poczty elektronicznej.
- jakieś imię, nazwisko itp.

Baza byłaby dostępna dla wszystkich, którzy udostępnią do niej powyższe dane. Być może można by ustalić jeszcze inne zasady jej udostępniania. Proponuję, by każdy od razu podał, czy jego dane można udostępniać tylko uczestnikom bazy, czy wszystkim zainteresowanym.

Jestem otwarty na wszelkie pomysły i współpracę przy tworzeniu bazy.

Myślę, że warto by opracować podobną bazę dotyczącą gatunków ryb, ale na to już mi raczej sił nie starczy. Gdyby ktoś chciał się tym zająć, byłbym też zainteresowany uczestnictwem w takiej bazie.

Serdecznie pozdrawiam i czekam na wieści od zainteresowanych.
Zapisane

Wojtas
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 03, 2004, 19:38:27 »

Hmm moim zdaniem jest to fantastyczna idea. Jestem początkującym i właśnie martwi mnie mały wybór w sklepach. Ale gdy w moim akwa rozrośnie się to co dostałem od znajomego akwarysty to napewno się do takiej bazy zapiszę.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #2 : Styczeń 03, 2004, 19:39:40 »

Wojtas, nie podałeś swojego emaila Smiley.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Wojtas
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #3 : Styczeń 03, 2004, 21:40:21 »

No tak... sadziłem, że można wysłać wiadomość ma pv, niestety - wyłączono!

Oto mój e_mail: _moje_akwarium@wp.pl (trzeba usunąć kreskę na początku).
Zapisane

Wojtas
Pencala
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #4 : Styczeń 03, 2004, 21:54:30 »

ja jako początkujący akwarysta nie mam problemu z dużą ilością roślin, sam czekam na odrosty, ale chętnie przyjmę korzeń(nie za duży).
Pozdrowienia.
PS. Mój meil to pencala@op.pl
PPS.Jedyne gatunki jakie narazie posiadam to:
-Mikrozorium uskrzydlone (Microsorium pteropus)
-Acorus variegata
Zapisane

Lubię kiryski Cheesy
Pozdrawiam.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: