Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: platka  (Przeczytany 4452 razy)
Bogna
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 104



« : Luty 09, 2005, 17:58:20 »

Ile razy platka może urodzic młode bez samca? :roll:
Zapisane

Akwa25l:7xneon innesa,1xkirysek spizowy,1xz.niebieski,1xkarlik szponiasty,2x zmienniak wielobarwny,2xgupik i 8 młodych
Temp:24sC.
Bogna
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 104



« Odpowiedz #1 : Luty 10, 2005, 18:38:10 »

Dodan, że platka to zmienniak wielobarwny.
Zapisane

Akwa25l:7xneon innesa,1xkirysek spizowy,1xz.niebieski,1xkarlik szponiasty,2x zmienniak wielobarwny,2xgupik i 8 młodych
Temp:24sC.
Bogna
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 104



« Odpowiedz #2 : Luty 11, 2005, 14:51:21 »

Nikt nie wie :roll:  Sad
Zapisane

Akwa25l:7xneon innesa,1xkirysek spizowy,1xz.niebieski,1xkarlik szponiasty,2x zmienniak wielobarwny,2xgupik i 8 młodych
Temp:24sC.
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #3 : Luty 11, 2005, 15:00:36 »

Szczerze mówiąc, to ja nawet nie rozumiem o co Ci chodzi. Przecież samica rodzi, a samiec jest potrzebny do zapłodnienia. No, ale ja nie hoduję tej rybki i nigdy nie hodowałem, więc może po prostu tylko ja nie zrozumiałem.
Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #4 : Luty 11, 2005, 15:05:15 »

to chyba tylko u gupików tak jest że jeden stosunek samca z samicą wystarcza na kilka "wykoceń"
u platek to chyba zapłodnienie jest jednorazowe
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #5 : Luty 11, 2005, 15:07:59 »

A, o to chodzi Wink Tu raczej nie ma chyba jakiejś dokładnej reguły. Po prostu przyroda działa i jak działa to już jej sprawa Smiley
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #6 : Luty 12, 2005, 14:29:26 »

moja samica mieczyka po śmierci samca miała młode tylko jeszcze jeden raz. Traz zamiast rodzic poprostu rośnie Smiley myśle że u blisko spokrewnionych platek będzie podobnie Smiley
Zapisane

112,25
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #7 : Luty 19, 2005, 01:01:10 »

Kurcze a ja myslałem dotąd że platka czy platynka odnosi się zawsze do zmienniaka plamistego a nie wielobarnego no ale nieważne.Faktem jest że u piękniczek przynajmniej tych znanych i popularnych prócz cechy jajożyworodności mają też wspólna cechę przechowywania pakietów nasienia na "pózniej".Gupik to chyba rekordzista a mieczyki czy zmienniaki sa słabsze w tej dziedzinie.Teoretycznie przynajmniej jednego porodu powinniśmy oczekiwać gdy samca braknie i owszem tak często robiłem gdy w sklepie jasno było widać że zmienniaki samce i samice to całkiem odrębne formy barwne zawsze prosiłem o samicę bo jeden miot zawsze był i chociaż połowa potomstwa była jednorodna.Z reguły nim młode podrosły samiczka rodziła młode po raz drugi bez obecności samca,  było młodych jednak zdecydowanie mniej i pojawiało się już sporo niezapłonionych jaj.
Zapisane
Molly_
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 338



« Odpowiedz #8 : Luty 19, 2005, 11:27:20 »

Cytat: Jarecki
Kurcze a ja myslałem dotąd że platka czy platynka odnosi się zawsze do zmienniaka plamistego a nie wielobarnego

A tak rzeczywiście nie jest Huh Ja też byłam o tym przekonana i wiele osób o tym trąbiło dookoła  :wink:
Zapisane

zawsze iść rozkaz, który mam we krwi, MAŁĄ WOJNĘ w sobie mieć
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #9 : Luty 19, 2005, 11:38:39 »

Czyżbym tyle lat był w błędzie? :lol: pozwolicie że będę uparty(chyba że ktoś przedstawi miażdżące dowody) i pozostanę przy twierdzeniu że plamisty zmienniak to platynka.Plamisty=platynka jakby skrócenie czy zdrobnienie od nazwy,prawda? Czy jednak nie? :wink:
Zapisane
Molly_
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 338



« Odpowiedz #10 : Luty 19, 2005, 14:01:08 »

Zmienniak wielobarwny "kształtem i rozmiarem przypomina krzyżówkę mieczyka z platką". ( "Ty i Twoje akwarium" Dick Mills :wink: )
Zapisane

zawsze iść rozkaz, który mam we krwi, MAŁĄ WOJNĘ w sobie mieć
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #11 : Luty 21, 2005, 00:27:30 »

No więc Molly ten cytat to "miażdżący" dowód że platynka to zmienniak plamisty.Wszystko więc dalej jest po staremu,a już się zastanawiałem. :wink:
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: