Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: cover 450 l  (Przeczytany 4571 razy)
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #15 : Luty 21, 2010, 00:25:01 »

baniak spoko, ale zrób coś z obsadą... ryby stadne po klika sztuk w 450 litrach to nieporozumienie - pewnie się dobrze bawią w chowanego Wink
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Martinez75
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 132


« Odpowiedz #16 : Luty 21, 2010, 06:05:31 »

baniak spoko, ale zrób coś z obsadą... ryby stadne po klika sztuk w 450 litrach to nieporozumienie - pewnie się dobrze bawią w chowanego Wink
Przy takim litrażu mógłbyś trochę zaszaleć z obsadą, chodzi mi o jakieś większe rybcie, poza tym ryb ławicowych takich jak neonki lub danio mógłbyś dać spokojnie ze 30-40 sztuk, pięknie by się prezentowały
Cytuj
3x kardynałek
kardynałki to ryby zimnolubne, więc nie pasują do reszty obsady, bocje to również ryby stadne, więc mn. 6-8 szt.
Czy labeo nie walczą ze sobą bo z tego, co wiem to dorosłe osobniki dość nerwowo reagują na swoje towarzystwo?
Zapisane
cover
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #17 : Luty 21, 2010, 10:24:53 »

LABEO - trudno nazwac to walką. Jeden chyba samiec goni wciąż pozostałe dwie chyba samiczki i głownie to wyleguje się godzinami na korzeniu.
Co do danio i neonek to planuję zwiększyć liczbę szt. Z bocją to u nas w zoologu babka sobie krzyczy 17 zł za takie maleństwo jak kardynałek. No ale też bedę chciał chociaż ze dwie dokupic. (przynajmniej na razie.)
Zapisane
Krab
Unikam moderatorów jak ognia... xD
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 717


Rak umarł 12:58 02/01/10


WWW
« Odpowiedz #18 : Luty 21, 2010, 11:29:19 »

No, bocja ladna, ale stadna. A niby bocja to "ryba katastrofa", a tu jest inaczej Smiley
Zapisane




Mój stary rak Smiley Pozdrawiam
rafi337
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #19 : Luty 22, 2010, 13:14:16 »

bardzo ładny baniaczek!!jeśli możesz powiedz kolego co to masz za kamienie i gdzie je znalazłeś??
Zapisane
michji
Cicha woda, brzegi rwie....
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 393



« Odpowiedz #20 : Luty 22, 2010, 18:49:10 »


...kardynałki to ryby zimnolubne, więc nie pasują do reszty obsady,....

 Nie zgadzam się. Sam z powodzeniem trzymałem kardynałki w temperaturze 24 stopnie i nic złego się im nie działo.

 Mało tego, zauważałem nawet zachowania godowe tych ryb.

 Może i bardziej lubią chłodną wodę ale wyższa o te kilka stopni to nie tragedia.
Zapisane
cover
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #21 : Luty 22, 2010, 19:36:11 »

... jeśli możesz powiedz kolego co to masz za kamienie i gdzie je znalazłeś??
to pozostałość sąsiada jak budował ogrodzenie z takiego kamienia trochę mi dał już bardzo dawno i obłożyłem nim oczko wodne i z oczka te co widac na zdjeciu trafiły do akwarium. Nazwy nie znam ale
ten kamień jakoś się nazywa.Na składach materiałów budowlanych jest tego sporo można kupić sobie jeden i go rozłupac na mniejsze.
Zapisane
Puffyou
Zainteresowany
**
Wiadomości: 72


« Odpowiedz #22 : Luty 28, 2010, 21:44:39 »

Powiedz mi kolego jak ta bocja ci się sprawuje ? bo jak jest sama to może być ospała i w ogóle. Kopie ci dużo? wykopuje roślinki ? ja tak myślę, zeby dać bocje do roślinnego trzeba by dać warstwę podłoża z 5 cm, zasadzić roślinki i teraz położyć jakieś siateczki czy coś, do okołoa roslin żeby się było opcji ze je wykopią a potem 3 cm górnego żwirku i niech sobie kopią cwaniaki Smiley co o tym myślicie ?   
aaaaa i widzę 4x glonojad napisz dokładnie jakie ? zbrojniki niebieskie ? jak tak to jak one się mają do dewastacji roślin, które masz bardzo piękne Smiley
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2010, 21:51:34 wysłane przez Puffyou » Zapisane
cover
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #23 : Luty 28, 2010, 22:14:39 »

Jeśli chodzi o bocję to na początku była bardzo przestraszona chyba z miesiąc siedziała w jednym kącie i nie pływała, (no nie wiem jak w nocy) na dzień dzisiejszy nauczyła się "pływać" i jeść żywy pokarm.
Jeśli chodzi o kopanie to fakt faktem iż kopie ale nie jakoś tak strasznie i jeśli już to z przodu akwarium. Roślin o dziwo czego się sam bałem nie wykopuje.
To samo tyczy się glonojadów mam 2 małe i dwa duże , (nie wiem jak się nazywają) Siedzą cały dzień przyklejone do korzenia (te duże glonojady) czasem przeleci po przedniej szybie
i na tym koniec jego pływania. Karmię je pokarmem w tabletkach roślin też nie wykopują.
W zestawie były też (bo rybki dostałem jak kupowałem akwarium) dwa duże sumy czego się też obawiałem o rośliny ale zdziwiony jestem bo roślin też nie wykopują, tzn. dla mnie dobrze.
Nazwy też nie znam tych sumów ( mają wąsy bardzo dużą płetwę grzbietową i pod korzeniem siedzą cały czas do góry brzuchem, wychodzą tylko do jedzenia i wracają w tosamo miejsce)
Tak, że własciwie to ich wcale nie widzę.
A podłoża to mam około 10 cm grubości.

Tak wygląda jeden z glonojadów:


 
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2010, 22:40:02 wysłane przez cover » Zapisane
Puffyou
Zainteresowany
**
Wiadomości: 72


« Odpowiedz #24 : Luty 28, 2010, 23:01:05 »

o ile się nie mylę to jest to plecostomus. Dorasta do znacznie większych wielkości niż zbrojnik niebieski Smiley (całe szczęście) także myślę że u mnie też zadomowi dalej mój 7 letni stary Rysiek w 450l. Akwa naprawdę z pomysłem wykonane bardzo mi się podoba. Dokup tylko tej bocji kolegów minimum 4 ma ich być
P.S ceny tych ryb są powalające, ale to jak one wyglądają i to co robią w akwa jest nie do porównania z żadną inną rybą Cheesy także bocje górą. aha i jeszcze mam pytanie jakie zauważasz relacje między labeo a bocją wspaniałą ? labeo atakuje ją ? (wiem, ze czerwony ogon wzbudza w niej agresję, a bocje mają płetwy trochę czerwonawe)
A teraz taka ciekawostka.. dlaczego labeo nie lubiąc czerwonego koloru, nie gania swojego czerwonego ogona, tak jak np. pies Cheesy hehe pewnie myśli ta ryby tak mój ogon czerwony być ładniejszy od twój ja twój zjeść bo mój czerwony ładniejszy być Cheesy hehe
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2010, 23:50:02 wysłane przez Puffyou » Zapisane
cover
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #25 : Marzec 01, 2010, 14:26:57 »

Nie zauważyłem aby labeo coś miało do bocji prędzej samiec skalara coś czasem fiknie do bocji.
Nie mam ślimaków ale czytałem tu gdzieś na forum że ktoś miał plagę ślimaków i jedna z odpowiedzi była :
cyt. " jak nie wiesz jak odłowić ślimaki to wpuść bocje i po problemie" ale ile w tym prawdy to nie wiem ...
Zapisane
franus1
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #26 : Marzec 17, 2010, 13:05:45 »

Witam bardzo fajny baniaczek i bedzie jeszcze ładniejszyjak to ci wszystko urosnie
Kup sobie jeszcze 4 bocje ja mam w swoim 200 l 5 sztuk 2 po 10 cm a 3 po 4 cm sa to fajne rybki
Zapisane
wedkarzz
Zainteresowany
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #27 : Marzec 17, 2010, 20:52:34 »

wyzej ktos napisal ze ceny bocji sa powalajace , ja mieszkam w bialymstoku i znalazlem sklep w ktorym koles sprzedaje bocje po 7,99 . sklep nazywa sie rybka i znajduje sie na aleji
Zapisane
djdzej555
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194


KRÓLOWA JEST TYLKO JEDNA :)


« Odpowiedz #28 : Marzec 17, 2010, 21:33:20 »

Pięknie to wygląda  Shocked
Zapisane

wszystko wymaga czasu i nakładów sił oraz środków

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/djdzej555-45l-i-32l/
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #29 : Marzec 17, 2010, 22:27:43 »

Cytuj
wyzej ktos napisal ze ceny bocji sa powalajace , ja mieszkam w bialymstoku i znalazlem sklep w ktorym koles sprzedaje bocje po 7,99 . sklep nazywa sie rybka i znajduje sie na aleji

a widziałes w jakich warunkach "mieszkaja " tam rybki? Nie wziąłbym ich nawet za darmo z obawy przed zawleczeniem do akwa jakiegoś choróbska(pomimo kwarantanny)

P.S. Rosliny tam kupuję bo faktycznie tanio i łatwiej je "przygotować" do akwa.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: