Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: kooonraad 120l  (Przeczytany 5650 razy)
Martinez75
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 132


« Odpowiedz #15 : Styczeń 27, 2010, 15:16:09 »

Zbiornik zapowiada się ciekawie, jak poprzednicy napisali mało roślin, na tył zbiornika polecam nurzańca śrubowego (Vallisneria spiralis), szybko rośnie, nie ma dużych wymagań i znakomicie zakrywa np. filtr. Co do filtra to wydaje mi się że ten co masz jest troche za mały, pomyśl nad jakimś zewnętrznym, poza tym niepotrzebnie napowietrzasz. Brakuje mi tu jeszcze jakichś większych "rybciów" jako motywu przewodniego w obsadzie. Powodzenia  Good !.
*Dlaczego niepotrzebnie napowietrzam? Działa to jakoś niekorzystnie?
*Jakie większe ryby mogę dorzucić do obsady? Smiley
Napowietrzanie z bąbelkami wytrąca z wody co2, który jest potrzebny roślinom do wzrostu, jeżeli nie masz przerybienia (a nie masz) to wystarczy jak skierujesz wylot filtra na powierzchnię wody w celu wywołania jej ruchu. Co do większych rybek to mógłbyś przejrzeć zbiorniki innych użytkowników o podobnym litrażu i zdecydować, co ci się podoba. Mnie osobiście bardzo podobają się prętniki trójbarwne (samiec + 2 samice), pielęgniczki Ramireza (parka). Decyzja należy do ciebie.
Zapisane
kooonraad
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 45



« Odpowiedz #16 : Styczeń 27, 2010, 21:18:55 »

Dzięki za podpowiedź  Wink
Zapisane
kooonraad
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 45



« Odpowiedz #17 : Styczeń 30, 2010, 17:18:00 »

Właśnie dodałem nową roślinkę: Pistia stratiotes. Mam nadzieję że nie zarośnie całego lustra wody:)

Oto najnowsze zdjęcie akwarium, które posiadam od dwóch miesięcy.

http://img63.imageshack.us/i/akwarrrrrrrrrrrrrrrr.jpg/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2010, 17:34:18 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
dawidw003
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 60


Aktualnie mam Akwa 30 i 60L


« Odpowiedz #18 : Styczeń 30, 2010, 18:52:08 »

na poczatkujacego nie jest tak źle Wink
Zapisane
kooonraad
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 45



« Odpowiedz #19 : Luty 10, 2010, 19:10:56 »

Dodałem jeszcze 3 mieczyki. Czy to dobry wybór?
Zapisane
Martinez75
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 132


« Odpowiedz #20 : Luty 10, 2010, 19:27:48 »

Niektórzy uważają, że dla mieczyków akwa musi mić przynajmniej 100 cm długości, ale osobiście uważam, że w twoim baniaku nie będą miały źle pod warunkiem, że jest 1 samiec i 2 samice.
Zapisane
kooonraad
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 45



« Odpowiedz #21 : Luty 11, 2010, 12:44:38 »

I tak właśnie jest.
Zapisane
kooonraad
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 45



« Odpowiedz #22 : Luty 18, 2010, 19:47:25 »

Oto kolejne foty. Akwarium ma już 3 miesiące.

http://img294.imageshack.us/i/akwarium.jpg/
http://img210.imageshack.us/i/krewetka.jpg/

Proszę jeszcze o podpowiedzi co wyrzucić lub co też jeszcze można dodać do zbiornika. Smiley
Zapisane
zielony
Nowy
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #23 : Kwiecień 30, 2010, 05:16:46 »

W jakim celu akwarium jest umieszczone w kątowniku do płyt kartonowo-gipsowych?
Akwarium te dostałem od wujka "w spadku". Robił je sam z materiałów które miał w domu. A to że były to kątowniki... Cóż na to poradze:)

Bardzo ładny zbiorniczek... Ja osobiście też sobie sam posklejałem akwa z tego co miałem pod ręką... i wydaje mi się że kątowniki oddają coś z epoki akwarii ramowych (osobiście też zastosowałem u siebie kątowniki... )  Grin SUPER papa
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: