Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: "Niewyraźne" gurami  (Przeczytany 3919 razy)
blackmamba
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13



« : Luty 25, 2010, 19:39:43 »

akwarium 120 l
paramentów dokładnych nie znam
woda średniotwarda
odczyn normalny

Ponad tydzień temu wpuściłem rybki do akwarium po restarcie (wcześniej były dwie rybki denne - staruchy). akwarium było odtsane 3 miesiące, amano się świetnie czuły, roślinność pięknie rosła a więc wpuściłem 30 razbor hengela a po kilku dniach 3 gurami mozaikowe i parę pielęgniczek ramireza

razmirezy sie ostatnio pokłóciły i samczyk ganiał samice ale chyba odłożyły patelnie na bok bo ostatnio jest spokój

natomiast mam problem z jednym gurami (chyba samiczka, trudno stwierdzić jeszcze). siedzi osowiała pod liściem zabienicy, prawie na samym dnie....właściwie to leży brzuchem.
nie ma chyba problemów ze skrzelami czy płetwami, troche bladsza jest od dwóch pozostałych, bo tamte sa ładnie ubarwione, no ale martwi mnie ze siedzi taka osowiała. Nic nie jadła dzisiaj

interweniować, separować?? myślę że duży wpływ na to zachowanie mógł mieć samiec gurami który się trochę za bardzo rozpanoszył i wszystkie rybki gania jak ma muchy w nosie. no ale co z tą samiczką? (chyba samiczką)
Zapisane
helio
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #1 : Luty 26, 2010, 20:22:05 »

znam to z doświadczenia, jeśli nie ma jakiś innych znamion choroby to może być stres. gurami są mocno humorzastymi rybkami. łatwo popadają z nadmiernej euforii i agresywności w osowiałość i lękliwość. czasem stresują się grzebaniem w akwarium, czasem przestraszy je jakiś ruch na zewnątrz, lub wibracje (np. zamykana zbyt mocno szafka).

mi udalo się ze 2-3 razy wyprowadzić gurami mzoaikowego z takiego stanu poprzez częsciowe pzresłonięcie szyb akwarium. zwyczajnie naklejalem kartke zaslaniajac np. duza czec bocznej i przedniej szyby. po jakichs 2 dniach odslanialem z tego polowe, a po 4-5 calosc i bylo OK. nie zaszkodzi tez podać jakis witamin.

ale bywa i tak (nierzadko) że to poczatkowy objaw jakiegos schorzenia.  ale trzeba wiedziec wiecej aby leczyc. sam mam problemy z gurami zapadajacymi co jakis czas na niewyjasniona (dla mnie) dolegliwosc, ktora predzej czy pozniej konczy sie apatia i smiercia - ale wtedy objawowo jest wiecej. patrz moj post powyzej.

pozdr helio
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: