Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Chory gupik?  (Przeczytany 3518 razy)
monteshiusz
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24



« : Luty 22, 2010, 08:54:04 »

Witam, wstałem dzis rano i zauwazylem ze u mojego samca gupika tylnia pletwa jakby rozdwoila sie.. wyglada tak jakby byla rozerwana. Jest to objaw jakiejs choroby, urazu mechanicznego czy walki miedzy samcami?? Akwarium 25l (niestety) obsada: 2 samce i 1 samica Prosye o pomoc.

Poydrawiam
Zapisane
Krab
Unikam moderatorów jak ognia... xD
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 717


Rak umarł 12:58 02/01/10


WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 22, 2010, 13:50:59 »

Po pierwsze zamiast "y" mialo byc "z"  Smiley
To bedzie najprawnopodobniej z walki albo z urazu mechanicznego, najlepiej wlasnie miec wiecej samic niz samców w akwarium, pozdrawiam.
Zapisane




Mój stary rak Smiley Pozdrawiam
Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #2 : Luty 22, 2010, 14:02:20 »

Ja miałem coś podobnego tylko wyrwałem mu całą płetwę ogonową i został jakby mieczyk do dzisiaj tak ma,oczywiście był to wypadek.
Zapisane
Krab
Unikam moderatorów jak ognia... xD
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 717


Rak umarł 12:58 02/01/10


WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 22, 2010, 15:39:42 »

wyrwałem mu całą płetwę ogonową
CO?!  Shocked Jak sie to stalo? Rozumiem ze byl to wypadek, ale teraz jest kaleka  Cry
Zapisane




Mój stary rak Smiley Pozdrawiam
Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #4 : Luty 22, 2010, 16:32:07 »

Zaczęło się od tego żę karmiłem ryby ochotką,chwilę potem wracam patrzę a w karmidełko pływają 2 gupiki.Próbowałem do wyciągnąć ale złapałem za ogon o rozerwał się  Cry Teraz jest już dobrze,całe szczęście żę płetwy odrastają...Teraz pływa już normalnie,zakażenia nie ma,szczęście w nieszczęściu.
Zapisane
monteshiusz
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24



« Odpowiedz #5 : Luty 22, 2010, 16:43:37 »

Dzięki za odpowiedz:) czyli rozumiem ze płetwy maja możliwość regeneracji.. czyli jest szansa że ogon odzyska swój piękny wygląd.
Zapisane
ppaula2
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #6 : Luty 22, 2010, 16:56:25 »

Mój nie ma pół ogona.
Starcił go po tym jak bojownik się wprowadził do akwarium. W sumie prawie wszystkie rybki mają poszarpane ogonki
Ja też usłyszałam, że odrośnie. Tak więc czekam...
Zapisane

Wciąż szukam tego czego jeszcze nie znalazłam Smiley
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #7 : Luty 24, 2010, 00:00:46 »

Ogony gupikom odrastają ale rozdwajanie i szczępienie są czasami genetyczne ogon sam mógł się rozdwoic
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #8 : Luty 24, 2010, 08:24:38 »

To też zależy od wieku.Przcież skóra dwudziestolatki nie wygląda jak skóra siedemdziesięciolatki,u ryb jest podobnie z wiekiem płetwy rozdwajają się.
Zapisane
monteshiusz
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24



« Odpowiedz #9 : Luty 26, 2010, 09:00:33 »

Ogon gupika ładnie sie regeneruje, jeszcze kilka dni i nie będzie śladu po urazie, raczej nie jest to choroba genetyczna. Wszystko ładnie sie zrasta a gupik wygląda i zachowuje się tak jakby był w pełni sił:)
Zapisane
darcio
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 569


Jeden z moich kirysków :)


« Odpowiedz #10 : Luty 26, 2010, 09:39:28 »

Nie prawda ze odrasta Sad . Mój miał piękny ogon i coś mu sie stało z płetnwa bo miał jakby takie 2 wygryzione kawa.łki Sad(( i mu nie odrosły . Dziś już nie ma ogonu gdyz zdechł około 45 min temu Sad((  Cry Sad
Zapisane
monteshiusz
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24



« Odpowiedz #11 : Luty 26, 2010, 15:15:28 »

Może to jakaś choroba była.. jaka była przyczyna zdechniecia?
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #12 : Luty 26, 2010, 15:25:55 »

Obcięty ogon raczej odrasta, ale wyrwany nie. Mój kolega ma suma, któremu gupik wyrwał płetwę i nie odrosła, ale jak jest obcięta to odrasta. Nie wiem jak to działa, ale domyślam się, że na zasadzie takie jakby "korzenia" - coś jak z palcem. Jak złamiesz paznokieć to odrośnie, ale jak utniesz sobie palec to raczej nie Cheesy
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2010, 15:27:42 wysłane przez Hubikopter » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: