Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « potrzebuje pomocy rybki zdychaja
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: potrzebuje pomocy rybki zdychaja  (Przeczytany 14001 razy)
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #15 : Luty 23, 2010, 15:37:41 »

Hej,  Smiley
Tak czytałem o Twoim problemie i zastanawiałem się napisać,nie napisać-gdyż sam jestem posiadaczem akwaria od niedawna.
 Myślę jednak,że każdy tu może się wypowiedzieć  Cheesy i każdy z wypowiedzi może coś zaczerpnąć dla siebie-tak jak i ja to robiłem.
Oferowany przez Ciebie akwarium 350l myślę ze nie ma sensu,tylko dlatego ze ktoś Ci tak doradził,akwen taki 112 lub 150 byłby wystarczający,z oświetleniem w przykrywie.
Ten o którym piszesz 20l,możesz zostawić dla krewetek lub jako kotnik.
Obsadę do takiego akwarium możesz również skonsultować na forum i dobrać coś odpowiedniego dla siebie.
Grzałka myślę że 100 z termostatem by wystarczyła i filtr taki co najmniej 320l/h.
Roślinek żywych jak najwięcej. Wink
Co zaś się tyczy owych pozostałych Ci przy życiu welonków to mogą być one chore i mogą zarazić inne towarzystwo-oddaj je komuś lub wymień na inne.
Wodę dodać możesz procentowo 65 kranówy i 35 destylowanej.Odstać niby około 2 tyg.
Ja osobiście zarybiłem akwen po 3 dobach-dodając na początku żywe kultury bakterii.  Good !
Pozdro

A czy mierzyłeś parametry po tak szybkim wpuszczeniu??
Piszesz głupoty i mylisz innych użytkowników, proponuje poczytać o cyklu azotowym i się wypowiadać.
Woda nie ma być odstana ale mają rozwinąć się bakterie w filtrze i czasami 2 tyg to mało, zdażało mi sie czekać po 4 tyg na unormowanie.
CZas dojrzewania zależy od wielu czynników ale min są to 2 tyg, i wiem że powiesz a ja tak zrobiłem i jest fajnie. Tyle że brudy czasami wychodzą po czasie...
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2010, 15:41:22 wysłane przez asagoth » Zapisane

black75
wieczorkami
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 253


Glonek...znikł,jak amba fatima-naprawdę nigdzie go


WWW
« Odpowiedz #16 : Luty 23, 2010, 15:58:44 »



A czy mierzyłeś parametry po tak szybkim wpuszczeniu??
Piszesz głupoty i mylisz innych użytkowników, proponuje poczytać o cyklu azotowym i się wypowiadać.
Woda nie ma być odstana ale mają rozwinąć się bakterie w filtrze i czasami 2 tyg to mało, zdażało mi sie czekać po 4 tyg na unormowanie.
CZas dojrzewania zależy od wielu czynników ale min są to 2 tyg, i wiem że powiesz a ja tak zrobiłem i jest fajnie. Tyle że brudy czasami wychodzą po czasie...
[/quote]

Zgadzam sie z Tobą,ale ja opisałem swój przypadek i przed wpuszczeniem ryb robiłem testy na ph , gh i kh - wszystko wskazywało na to że mogę zarybić więc tak uczyniłem,a żywe kultury bakterii wpuszczam na gąbkę filtra po każdym czyszczeniu w postaci kilku kropel (oczywiście filtr myje w wodzie ze spuszczonego akwenu przy podmiance częściowej wody).

Zapisane

akwen 112l
16neonków- 8gupiki - 8molinezje -5kirysków panda-1zbrojnik niebieski- 30 Helenki i Krewetki Babaulti 15 szt.

kostka 30l
6 Helenki -
Bojownik z tarłe
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #17 : Luty 23, 2010, 15:58:53 »

Cytuj
Ten o którym piszesz 20l,możesz zostawić dla krewetek lub jako kotnik.
Jako kotnik dla komarów, oczywiście. Nie każdy lubi seks w samochodzie  Wink

Cytuj
Co zaś się tyczy owych pozostałych Ci przy życiu welonków to mogą być one chore i mogą zarazić inne towarzystwo-oddaj je komuś lub wymień na inne.
Wymień na inne rybki wiele razy, aż uzyskasz pewność, że to nie twoja wina, a wszystkie ryby w tych sklepach były chore i na pewno pochodzą z jednej hurtowni.  Grin
Cytuj
Wodę dodać możesz procentowo 65 kranówy i 35 destylowanej.
Kolejny jasnowidz, doradza bez poznania parametrów.
A wiedz Jasnowidzu, że np. skala pH jest logarytmiczna, nie liniowa i dolewanie 35% wody przy wysokim pH niewiele zmienia parametry.

Cytuj
Ja osobiście zarybiłem akwen po 3 dobach-dodając na początku żywe kultury bakterii.  Good !
Za dużo reklam jogurtów kolega ogląda  Grin Pewien gość przeczytał brzydki wyraz na płocie i musiał sobie potem drzazgi wyciągać, tak wierzył w pisane słowo!  Cheesy
Zapisane
black75
wieczorkami
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 253


Glonek...znikł,jak amba fatima-naprawdę nigdzie go


WWW
« Odpowiedz #18 : Luty 23, 2010, 16:03:01 »

Cytuj
Ten o którym piszesz 20l,możesz zostawić dla krewetek lub jako kotnik.
Jako kotnik dla komarów, oczywiście. Nie każdy lubi seks w samochodzie  Wink

Cytuj
Co zaś się tyczy owych pozostałych Ci przy życiu welonków to mogą być one chore i mogą zarazić inne towarzystwo-oddaj je komuś lub wymień na inne.
Wymień na inne rybki wiele razy, aż uzyskasz pewność, że to nie twoja wina, a wszystkie ryby w tych sklepach były chore i na pewno pochodzą z jednej hurtowni.  Grin
Cytuj
to dolej sobie wiecej jak Ci potrzeba,ja dałem pierwotnie tyle i miałem ph 7,5 zbiłem do 7 i jest ok.
Widze ze zamiast dziewczynie wytłumaczyć to tylko naskakujecie to na nią to na mnie i innych którzy mająinne zdanie niż wy.
Tak zwani znawcy---krytykować każdy umie a coś niecoś pomóc to już trudność straszna bo się spoci umysł.
Wodę dodać możesz procentowo 65 kranówy i 35 destylowanej.
Kolejny jasnowidz, doradza bez poznania parametrów.
A wiedz Jasnowidzu, że np. skala pH jest logarytmiczna, nie liniowa i dolewanie 35% wody przy wysokim pH niewiele zmienia parametry.

Cytuj
Ja osobiście zarybiłem akwen po 3 dobach-dodając na początku żywe kultury bakterii.  Good !
Za dużo reklam jogurtów kolega ogląda  Grin Pewien gość przeczytał brzydki wyraz na płocie i musiał sobie potem drzazgi wyciągać, tak wierzył w pisane słowo!  Cheesy
akwa 20l za małe na kotnik,hmmm okej. a co powiesz o  tych kotnikach co ludzie zazwyczaj używają 10 na 15cm plastiku z dziurami...
ja wlałem w takich proporcjach i było prawie oki bo ph 7,5 zbiłem do 7 i jest ok.mierzyłem też gh i kh jak chcesz już tak wiedzieć.
A tak na marginesie to widzę ze tylko czepiać się innych umiecie to jej to mnie i innych którzy mają swoje zdanie odmienne od "starych wyjadaczy"
a propo was to zamiast coś pomóc , wytłumaczyć to się naśmiewacie i szydzicie na forach,
ale oki ,ja wiem ze lepiej jest kogoś zgnoić niż wysilić się na dobre słowo i rade bo można się spocić...
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2010, 16:13:31 wysłane przez black75 » Zapisane

akwen 112l
16neonków- 8gupiki - 8molinezje -5kirysków panda-1zbrojnik niebieski- 30 Helenki i Krewetki Babaulti 15 szt.

kostka 30l
6 Helenki -
Bojownik z tarłe
asagoth
Coldwater
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1273


Rock 'n' roll baby


WWW
« Odpowiedz #19 : Luty 23, 2010, 16:12:55 »



A czy mierzyłeś parametry po tak szybkim wpuszczeniu??
Piszesz głupoty i mylisz innych użytkowników, proponuje poczytać o cyklu azotowym i się wypowiadać.
Woda nie ma być odstana ale mają rozwinąć się bakterie w filtrze i czasami 2 tyg to mało, zdażało mi sie czekać po 4 tyg na unormowanie.
CZas dojrzewania zależy od wielu czynników ale min są to 2 tyg, i wiem że powiesz a ja tak zrobiłem i jest fajnie. Tyle że brudy czasami wychodzą po czasie...

Zgadzam sie z Tobą,ale ja opisałem swój przypadek i przed wpuszczeniem ryb robiłem testy na ph , gh i kh - wszystko wskazywało na to że mogę zarybić więc tak uczyniłem,a żywe kultury bakterii wpuszczam na gąbkę filtra po każdym czyszczeniu w postaci kilku kropel (oczywiście filtr myje w wodzie ze spuszczonego akwenu przy podmiance częściowej wody).



Z tym że ph, gh i kh to nie jest wszystko, przy starcie ważne jest przedewszystkim No2 i No3 .
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2010, 16:14:42 wysłane przez asagoth » Zapisane

black75
wieczorkami
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 253


Glonek...znikł,jak amba fatima-naprawdę nigdzie go


WWW
« Odpowiedz #20 : Luty 23, 2010, 16:17:24 »

spadam z tąd bo widzę ze zamiast pomóc dziewczynie to jakąś krucjatę uprawiacie,
a dla twej wiadomości robiłem wszystkie pomiary,tylko nie widzę ku temu powodów by się z tego tobie tłumaczyć.
Głąbem nie jestem i na śmierć ryb bym nie wpuścił...
Zapisane

akwen 112l
16neonków- 8gupiki - 8molinezje -5kirysków panda-1zbrojnik niebieski- 30 Helenki i Krewetki Babaulti 15 szt.

kostka 30l
6 Helenki -
Bojownik z tarłe
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #21 : Luty 23, 2010, 16:19:23 »

Cytat: black75
to dolej sobie wiecej jak Ci potrzeba,ja dałem pierwotnie tyle i miałem ph 7,5 zbiłem do 7 i jest ok.
Widze ze zamiast dziewczynie wytłumaczyć to tylko naskakujecie to na nią to na mnie i innych którzy mająinne zdanie niż wy.
Tak zwani znawcy---krytykować każdy umie a coś niecoś pomóc to już trudność straszna bo się spoci umysł.
Wodę dodać możesz procentowo 65 kranówy i 35 destylowanej.
Takich wątków "rybki chorują i źle się czują, a ja je trzymam w piórniku" w tygodniu trafia się co najmniej 5.
 
eviko25 zrozumiała o co chodzi i nikt na nią nie naskakuje. Nie warto za wszelką cenę bić piany i udawać, że da się z tym coś zrobić, bo się nie da.
350 l to był dobry litraż, powiedzmy taki "z gestem", a 112 l już jest mizerny i będą problemy.
  
Female_Raziel na samym początku zaproponowała krewetkarium i ten kierunek warto wspierać, a rybki wypada oddać w lepsze miejsce.  

A dojrzewanie można przyspieszyć biorąc wodę od kogoś ze zdrowego akwarium, szkoda że się z tego rzadko korzysta.
Zapisane
black75
wieczorkami
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 253


Glonek...znikł,jak amba fatima-naprawdę nigdzie go


WWW
« Odpowiedz #22 : Luty 23, 2010, 16:28:28 »

z 20 na pewno nie ma co walczyć,a 112 to zależy jaka obsada,dla welonów wiekszy akwen a jak inna to myślę ze by wystarczyła.Pisze ze mieszka za granicą,akwen 350l to gruba forsa.
U nas taniej.
Piany nei ma co bić bo i po co.
Pozdro i POMAGAJCIE a nie naśmiewacie sie  Wink
Zapisane

akwen 112l
16neonków- 8gupiki - 8molinezje -5kirysków panda-1zbrojnik niebieski- 30 Helenki i Krewetki Babaulti 15 szt.

kostka 30l
6 Helenki -
Bojownik z tarłe
eviko25
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #23 : Luty 23, 2010, 19:38:08 »

dziekuja za wszystkie dobre rady .... black75 dzieki za wsparcie..... postaram sie zakupic jak najwiekszy zbiornik zeby zapewnic rybkom jak najwiekszy komfort...a mozecie mi powiedziec jaka jest mozliwosc  zalania mieszkania bo czytalam ze komus pompa czy filtr zle dzialal i na podloge wylalo sie ponad 50 litrow wody a takich rzeczy wole uniknac Cheesy
Zapisane

dorotki kochane
black75
wieczorkami
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 253


Glonek...znikł,jak amba fatima-naprawdę nigdzie go


WWW
« Odpowiedz #24 : Luty 23, 2010, 19:46:25 »

...a mozecie mi powiedziec jaka jest mozliwosc  zalania mieszkania bo czytalam ze komus pompa czy filtr zle dzialal i na podloge wylalo sie ponad 50 litrow wody a takich rzeczy wole uniknac Cheesy

szansa jest podobna do trafienia w totka 6  Grin ja podłączysz wszystko jak należy kierując się załączonym zapewne schematem będzie wszystko tip-top.

p/s.  jak już urządzisz nowe lokum to czekam na fotki  Wink
Zapisane

akwen 112l
16neonków- 8gupiki - 8molinezje -5kirysków panda-1zbrojnik niebieski- 30 Helenki i Krewetki Babaulti 15 szt.

kostka 30l
6 Helenki -
Bojownik z tarłe
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #25 : Luty 23, 2010, 19:47:50 »

Odnośnie zalania...to jakieś ryzyko zawsze jest. A zależne jest od wielu czynników, więc trudno określić jak jest u Ciebie.
Jednak moim zdaniem warto ubezpieczyć mieszkanie przed takimi przypadkami. Piszę to ponieważ sama to ostatnio zrobiłam....a wcześniej długo się zastanawiałam bojąc się kosztów. Więc w ramach informacji dla innych zainteresowanych tym tematem. Takie ubezpieczenie kosztowało mnie coś około 130zł...w tym ubezpieczenie mojego mieszkania i sąsiadów-od zalania ale i innych różnych przypadków(ubezpieczenie obejmuje nawet przypadki kiedy mój psiak kogoś pogryzie Smiley ). Nie wiem jak było by z ewentualnym odszkodowaniem, ale śpi się póki co spokojniej Smiley .

A i owszem...chyba odwrotne działanie filtra to nie bardzo się zdarza, ale za to pęknięcia szkła częściej.
Zapisane

eviko25
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #26 : Luty 24, 2010, 14:58:06 »



szansa jest podobna do trafienia w totka 6  Grin ja podłączysz wszystko jak należy kierując się załączonym zapewne schematem będzie wszystko tip-top.

p/s.  jak już urządzisz nowe lokum to czekam na fotki  Wink
[/quote]

napewno fotki dostarcze co do zalania mam nadzieje ze nie bede ta szczesciara i nie trafie tej 6  Grin
ps. pozostale 2 rybki maja sie dobrze ta co odpoczywala na dnie chyba sie przejadla ale dzis ma sie znacznie lepiej i sobie we dwie dotrzymuja towarzystwa  Cheesy  zamowilam juz akwarium czekam na dostawe....po dostawie dopiero sie zacznie..po pierwsze maz mnie zabije bo obiecalam ze nie wydam na akwarium wiecej jak 200 euro no ale coz podjelam ryzyko... Wściekły
Zapisane

dorotki kochane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: