Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Jaki jest najlepszy lek, sposób na ospę? pomocy
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaki jest najlepszy lek, sposób na ospę? pomocy  (Przeczytany 3707 razy)
Tomaszek15
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 71



« : Luty 16, 2010, 21:43:06 »

Prosze pomóżcie borykam juz sie z ta ospa przez 1 miesiac, uzywalem ichtiosanu ale nie pomogl. Ryby ciagle sie trą i mają kropki choroba staneła, tylko jedna ryba padła.
słyszałem że dobra jest sól akwarystyczna, ale nie chce meczyc ryb nastepnym lekiem. Prosze o szybka odpowiedz. Sad
Zapisane
Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #1 : Luty 16, 2010, 21:46:57 »

Podnieś temperaturę do 30 stopni
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
Tomaszek15
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 71



« Odpowiedz #2 : Luty 17, 2010, 15:08:39 »

POdniosłem to 1 rybka mi padła a reszte byly jakies nie swoje
Zapisane
aresik
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 343


« Odpowiedz #3 : Luty 17, 2010, 16:01:29 »

ja jak miałem w akwrium ospę to podniosłem temp. do 30 stopni i wlałem desinfektions-und Arzneimittel fur Zierfische    COsta med F z sery. trochę tego przedawkowałem na raz no ale na zajurzt wszystkie były zdorwe. No ale w porę spostrzegłem że zaczynają miec krostki. Rybkie miały tak po trzy cztery białe punkciki.
Zapisane

do moderatora , proszę o usunięcie mnie z forum!
kikoo83
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 71


« Odpowiedz #4 : Luty 21, 2010, 13:50:30 »

ja wyleczylem ichtiosanem z tropica a temp podnioslem do 29 6 dni i byly zdrowe ale chorobe wykrylem juz we wczesnym stadium
Zapisane
Tomaszek15
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 71



« Odpowiedz #5 : Luty 22, 2010, 17:41:39 »

Dzieki wszystkim za rady, wyleczylem rybki ichtisanem ale ryby wciaz sie ocieraly, gdy wsypalem im sepcjalna sol przeciwko pasozytom (taka niebiesak) po 2 dniach zdrowe ani sie nie tra , ani kropek nie maja. Choroba wyleczona.  Grin Grin Grin Grin Grin
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: