Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « Akwarium tarliskowe u żwawika czerwieniaka
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Akwarium tarliskowe u żwawika czerwieniaka  (Przeczytany 1559 razy)
Sepp
Zainteresowany
**
Wiadomości: 96

Born to own


« : Luty 14, 2010, 22:36:45 »

Jak w temacie Wink Kilka dni temu zakupiłem 5 (dokupię więcej, zabrakło w sklepie Sad) żwawików. O rozmnażaniu ryb nie mam pojęcia.
Będę leciał punktami, chyba będzie łatwiej:
1) Jak powinno wyglądać akwarium tarliskowe? Bardziej nada się ok 80l, czy 29l?
2) Jakie podłoże powinno być w akwarium tarliskowym?
3) Jakie rośliny (i czy są w ogóle wymagane) powinny być w akwarium tarliskowym
4) Jak rozróżnić płeć u żwawików? Znalazłem artykuł mówiący o haczykach towarzyskich, ale nie wiem, jak wyglądają.
5) Jak zainicjować tarło?
6) Ile samic/ile samców powinno się znajdować w akwarium tarliskowym?
7) Czy są jakieś określone parametry wody w akwarium tarliskowym? Czy woda miękka będzie lepsza?
8.) Jaka temperatura powinna panować w akwarium tarliskowym?
9) Czy mogę rozłożyć w akwarium gazę lub inną siateczkę, żeby ryby nie pozjadały ikry?
10) Czy akwarium tarliskowe ma być naświetlane?
11) Czy dieta małych ryb wygląda jak u innych gatunków?
Zapisane

Scio me nihil scire.  <3
Baśpol
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 200



« Odpowiedz #1 : Luty 26, 2010, 15:07:12 »

Tyle co o nich wiem:

Do zbiornika tarliskowego obsadzonego drobnolistnymi roślinami wpuszczamy dojrzałą parę. Tarło następuje w godzinach porannych. Ikra zwisa na roślinach. Tarlaki po złożeniu ikry (300-400 sztuk) należy usunąć. Rozwój ikry trwa około 30 godzin. Po dwu dniach zaczynamy karmić narybek pierwotniakami, a nawet drobno zmielonym suchym planktonem lub żółtkiem. Ryby osiągają dojrzałość po 6-7 miesiącach.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: