Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Ameryka « kirysnik czarnoplamy i inne kiryskowate
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: kirysnik czarnoplamy i inne kiryskowate  (Przeczytany 10577 razy)
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #15 : Luty 22, 2010, 09:03:04 »

mógł byś mi podać jakoś dobra książkę o rubach dennych amazonki i jej rejonów

Jest książka "An Atlas of Freshwater and Marine Catfishes", autor Dr Warren Burgess, książka opisuje ponad 2000 gatunków sumów (w tym zbrojników), rodzina po rodzinie...   Książka cholernie droga i tylko w j. angielskim.  (cena chyba ponad 300 zł).


A ja zaopatrzyłem się ostatnio w książeczkę "Zeszyty Akwarystyczne część 4" poświęcone kiryskowatym, autorstwa Joanny i Pawła Zarzyńskich, do kupienia w lepszych sklepach akwa, cena 6,50 zł.

Książeczka przedstawia podział rodziny Callichthidae na dwie podrodziny: Callichtyhinae i Corydoradinae, i opisuje potem należące tam gatunki.


I jest to też odpowiedź na pytanie Drago jakie gatunki kirsyków mają w tym sklepie we Wrocławiu - zapewniono mnie że ściągają lub zamierzają ściągnąć w zasadzie wszystkie opisane w książeczce gatunki "Corydorasów".
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2010, 09:05:07 wysłane przez Grundman » Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #16 : Luty 22, 2010, 20:10:43 »

Fajny ten atlas szkoda tylko że po angielsku bo bym sobie zamówił. Tu znalazłem jeszcze kilka fajnych książek ale wszystkie w obcych językach i dość stare wydania.
http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.planetcatfish.com/images/thumb/_misc/books/catfish/23.jpg&imgrefurl=http://www.planetcatfish.com/books/index.php%3Fmode%3Dall&usg=__QlrOTYXK0q6KK4uBr10vwUyEVb8=&h=100&w=70&sz=3&hl=pl&start=19&um=1&itbs=1&tbnid=wCQoYb2R6pG-RM:&tbnh=82&tbnw=57&prev=/images%3Fq%3DAn%2BAtlas%2Bof%2BFreshwater%2Band%2BMarine%2BCatfishes%26start%3D18%26um%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26ndsp%3D18%26tbs%3Disch:1
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #17 : Luty 23, 2010, 10:47:08 »

Dzięki Drago za info o książkach  Wink
Co do tego atlasu - wiem że można kupić go jeszcze taniej, sprowadzając z jakis zagranicznych stron - po przeliczeniu za samą ksiązkę może wyjść nawet do 3 razy taniej, ale + koszta wysyłki. No i...  ten angielski Cheesy  (nie wiem czy są tłumaczenia tego atalasu na inne języki, podejrzewam że tak - może na niemiecki? być może kiedyś i polskiego tłumaczenia się doczekamy... Smiley )
Zapisane
Puffyou
Zainteresowany
**
Wiadomości: 72


« Odpowiedz #18 : Marzec 02, 2010, 20:38:25 »

Powiedzcie mi jak trudno jest dostać tego największego z rodziny kirysowaytych ? no i jaka mniej więcej cena za maluteńką sztukę.
Zapisane
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #19 : Marzec 02, 2010, 21:35:50 »

Z tego co wiem największy z rodziny jest Oxydoras niger i Lithodoras dorsalis jednak osobiście nigdy ich nie widziałem w sprzedaży i w ogóle nie orientuję się w cenie.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #20 : Marzec 03, 2010, 05:53:09 »

Powiedzcie mi jak trudno jest dostać tego największego z rodziny kirysowaytych ? no i jaka mniej więcej cena za maluteńką sztukę.

Ale jak się domyślam Puffyou nawiązuje do toczącej się tutaj dyskusji i pyta o Platydoras costatus ?
Zapisane
Domel442
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #21 : Marzec 05, 2010, 09:22:14 »

jeśli chodzi o pladydorasa to w szczecinie kosztuje on z 6,50 ale ja mam zniżki wiedz place 5
Zapisane
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #22 : Marzec 05, 2010, 10:14:14 »

z jakiej okazji masz zniżki? Smiley
Zapisane
Domel442
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #23 : Marzec 05, 2010, 10:31:59 »

bo jestem praktycznie cały czas tam kupuje itp i wynieniam sie na ryby
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: