Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: spleśniały bojownik <?>  (Przeczytany 1552 razy)
paradise348
Nowy
*
Wiadomości: 1


« : Luty 10, 2010, 12:25:59 »

Mam problem.Kupiłam ostatnio bojownika nie mojego pierwszego bo miałam ich już wiele ale z żadnym nie działo sie to co z tym.Kiedy miałam poprzedniego kupiłam mu zamek do akwarium on wogóle z niego nie korzystał a ten ciągle się w nim chowa.Ogólnie bardzo mało się rusza i ciągle tam leży w tym zamku.Zauważyłam ostatnio że na płetwach ma jakby pleśń taką piankę nie wiem co to jest.Zastanawiam się czy miał to już od początku i dlatego był taki niemrawy czy też dostał tego od ciągłego leżenia?Czy lek MFC pomoże?Czytałam gdzies o nim ale nie wiem dokładnie czy jest dobry.I czy jest to specjalistyczny lek czy dostane go w każdym sklepie zoologicznym? PROOOOOOOOSZĘ O POMOC  ;(
Zapisane
lwica79
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 917



« Odpowiedz #1 : Luty 10, 2010, 12:33:29 »

Już chyba niewiele pomoże, ale przede wszystkim zapewnij mu idealne warunki, odpowiednia filtracja, odpowiedni zbiornik, parametry wody i temperaturę utrzymuj około 28* . To wszystko jest najważniejsze a leki to tylko dodatek- i przede wszystkim stosowany jak już się dokładnie zdiagnozuje co rybce jest.

Napisz jak najwięcej o swoim akwa i panujących w nim warunkach, oraz dodaj zdjęcia rybki.
Zapisane

Morlinek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 534



« Odpowiedz #2 : Luty 11, 2010, 20:09:41 »

Jak dla mnie to martwica płetw.Ryby typu bojowniki i skalary są na to bardzo podatne z powodu długich płetw.Miałem bojownika którego to zaatakowało i nie pomagały żadne leki i niestty musiałem posłać go do góry...wiecie o co mi chodzi Cry
Zapisane
Harriet
Nowy
*
Wiadomości: 46


« Odpowiedz #3 : Luty 13, 2010, 15:00:19 »

Rybka jeszcze żyje? Mój kirysek też kiedyś to miał- niestety zdechł bardzo szybko, bo nie umiałam mu pomóc. Wg jednej mojej książki to pleśniawka. Leczenie: podnieś temperaturę do 28stopni, wlej FMC lub preparat o nazwie Tetra Fungi Stop (to jakiś preparat przeciwko grzybom). Powodzenia
Zapisane
gawron.1983
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 83



« Odpowiedz #4 : Luty 22, 2010, 16:29:45 »

witam
ja w starym zbiuorniczku miałem podobny problem Sad Huh
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2010, 16:11:23 wysłane przez gawron.1983 » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: