Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Płeć Kirysków Pstrych  (Przeczytany 1404 razy)
Laston
Akwa 54l
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 41



« : Luty 06, 2010, 19:47:45 »

Witam, chce sięzapytać jak odróżnić samca i samice kisryska pstrego (nie wiem czy się odmienia) i czy potrzebują jakiś specjalnych przywilejów do zajścia w ciążę...

Z góry dzięki...
Zapisane

Akwa 54l
2 molki (para)
2 kiryski pstre, 2 spiżowe i 1 panda
6 neonków innesa 2 czerwone i 2 czarne (zamierzam jeszcze dokupić, żeby sie rozmnażały ;p)
I w *** ślimaków!!!!!!!!!!! (zamierzam kupić "helene" żeby je wytępić.) Cheesy

Oświetlenie 15W nie umiem znaleźć 25W chyba nie ma na moja pokryw
Krab
Unikam moderatorów jak ognia... xD
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 717


Rak umarł 12:58 02/01/10


WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 06, 2010, 21:17:48 »

Z wiki....

Ryba jajorodna, bez problemów odbywająca tarło w niewoli. Przed tarłem ryby powinny być karmione obficie dobrym pokarmem. Można je wymusić podmieniając znaczną cześć wody na chłodniejszą. Tarło poprzedza gonitwa ryb w zbiorniku. Kiryski zazwyczaj nie zjadają ikry, jednak podczas energicznego pływania mogą ją uszkodzić. Ikra jest zazwyczaj składana na kamieniach, szybie akwarium lub roślinach. Jest bardzo delikatna i często gnije. Aby temu zapobiec wodę należy odkazić trypaflawiną lub specjalnym preparatem. Młode należy karmić drobnym planktonem, a następnie siekanymi doniczkowcami lub rurecznikami. Dobrze karmione osiągają dojrzałość płciową po 12 miesiącach.

Jeszcze raz z wiki...

Samice są zwykle większe i pełniejsze

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kirysek_pstry

Pozdrawiam. Good ! papa
Zapisane




Mój stary rak Smiley Pozdrawiam
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: