Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: barwniaczki czerwonobrzuche:D  (Przeczytany 6564 razy)
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #15 : Marzec 05, 2010, 15:18:06 »

Pytanie czy potrzebujesz dużo młodych ryb? Bo jeśli masz te 5 to być może na własny użytek wystarczy Smiley  No chyba że chcesz odchować liczny miot i sprzedawać. Możesz przełożyć kokos. Z drugiej strony rybki powinny nabrać wprawy w wywchowywaniu młodych, i w końcu któreś tarło im wyjdzie  Smiley
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #16 : Marzec 05, 2010, 18:22:01 »

Cytuj
nie musza Smiley
Pod tym względem tak, ale rybki powinny się nią opiekować, bo jest duże ryzyko, że ikra zmarnieje, kiedy rybki nie będą jej wachlować, ani wybierać zgnitków. Ogólnie to możesz, tylko istnieje właśnie takie ryzyko.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2010, 16:15:10 wysłane przez Hubikopter » Zapisane
sebal
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #17 : Marzec 22, 2010, 22:18:50 »


Moje barwniaczki skladaja ikre co miesiac.Za pierwszym razem uratowalem tylko jednego,reszte wciagnal filtr(za blisko przeplywaly)Za drugim razem wylowilem trzy sztuki(rosna sobie w osobnym zbiorniku)Teraz wyklulo sie ich 15szt wylowilem 13.Dwa zostaly z rodzicami(podobno nie powinno sie ich zabierac rodzicom)dlatego zostawilem im te dwa maluchy zeby mogly sie nimi opiekowac




http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/337aff38e1328ad7.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/02a654ab9a1aa1aa.html
Zapisane
kerimm
Nowy
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #18 : Kwiecień 30, 2010, 23:22:03 »

elo ma nowa samice ostalo sie 20 mlodych ale nastemny rzut ok 100 jajeczek zniknał why?Cheesy
Zapisane
panchax
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


« Odpowiedz #19 : Maj 18, 2010, 06:58:57 »

elo ma nowa samice ostalo sie 20 mlodych ale nastemny rzut ok 100 jajeczek zniknał why?Cheesy

moze stresik
moze postanowily zajac sie starszym potomstwem (jesli bylo wtedy z rodzicami), moze inne ryny - glonojad np???
Zapisane

Kris
krzyskoffeina
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #20 : Październik 27, 2010, 20:55:11 »

odłów ikre do kotnika a za 2 do 3 tygodni złożą nową Smiley
Zapisane
Trybex
Zainteresowany
**
Wiadomości: 94


« Odpowiedz #21 : Luty 27, 2011, 20:53:47 »

żeby nie zakładać nowego tematu;)

Wypatrzyłem dzisiaj pozsotałości po młodych w ilości sztuk 2. mogłem wcześniej się zaiteresować bo wszytko na młode wskazywało, ale za bardzo napięty grafik był;) Jedna różnica, samica przegania samca na drugi koniec 112. Siedział tam od tygodnia i w sumie bałem się, że powowil umiera. Samica wyciągneła wnioski, bo ostatnio samiec czasami podżerał maluchy.


ale do rzeczy - przełożyłem je do 10 litrowego kotnika. mają ok 4-5mm i w miarę swobodnie pływają.

Pytanka:
1.Czy należy im akwa jakość szczególnie wyposażycz czy filtr i grzałka na razie starczą? na jaką temperaturę im tą grzałkę ustwić?
2. Posiadam karę Dajana neon micro granules - czy młode coś takiego zjedzą czy jeszcze za duże? na opakowaniu napisane że od 1cm, ale granulki naprawdę są mikro.
Zapisane
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #22 : Luty 28, 2011, 18:41:50 »

Temperaturę dla małych daj większą, tak ze 28 st. Mamy zimę to nawet jakbyś miał zimno w pokoju tak szybko się nie wyziębi. Nie wiem, jaki masz filtr, ale radziłbym założyć rajstopę, bo może je powciągać.
Zapisane
Trybex
Zainteresowany
**
Wiadomości: 94


« Odpowiedz #23 : Marzec 02, 2011, 09:49:39 »

filt mam malutki i nie grozi zassaniem małych.
Przestałem karmić tym pokarmem dla małych rybek i przerzuciłem się na pokarm dla krewetek w stickach.  Tamte granulki strasznie syfiły wodę i 2x dziennie musiałem czyścic całe podłoże. W stickach nie ma takiego problemu, 1/3 starcza i rybki sobie go dzióbią a później wystarczy go szybko zassać i problem z głowy.
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: