Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: mlode skalary-nieudane tarlo  (Przeczytany 1574 razy)
pietur
Nowy
*
Wiadomości: 3



« : Luty 13, 2010, 17:22:28 »

Dzien dobry.Poniewaz jestem nowy na forum to na poczatku chcialbym sie przywitac i pozdrowic wszystkich amatorow akwarystyki.Mam pytanie odnosnie tarla u skalarow.Czy w przypadku mlodych osobnikow i pierwszych tarc to normalne ze zjadaja ikre.Dodam ze mam ok 200 l akwarim wraz ze sklalarami zyja w nim gurami mozaikowe, glonojady, gupiki dla urozmaicenia menu.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2010, 21:05:01 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
lukaszn
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



« Odpowiedz #1 : Luty 13, 2010, 20:06:34 »

No to ja ci powiem co wiem... Skalary jak wiadomo po dobraniu się w parę muszą dojrzeć amy mieć małe.. a to że zjadły ikrę to napewno nie była zapłoniona(u młodej pary to normalka..) u mnie 3 razy po rząd zjadały ikrę aż w końcu się udało i mieli małe.. tylko nie fajnie innym rybom.. bo skalary ustawiały je po kątach..

Powodzenia... Napewno ci się uda z nimi 

ps. czytaj na forum a potem zakładaj temat.. ja o tym chyba w kilku tematach czytałem.
Zapisane

„Nigdy nie polemizuj z idiotą – najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.”

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/(324)-brzankarium-lukaszn/
pietur
Nowy
*
Wiadomości: 3



« Odpowiedz #2 : Luty 13, 2010, 22:37:20 »

Dzieki.Pare jajeczek ciagle wisi na lisciu,rodzice wchluja pletwami i odganiaja od nich inne ryby.Nie chce byc niezdrowym optymista gdyz jak powiedzialem skalary sa mlode i prawdopodobnie jest to ich pierwsze tarlo ale gdyby cos sie z tego wyklulo to bede bardzo zadowolony.Pozdrawiam.
Zapisane
pietur
Nowy
*
Wiadomości: 3



« Odpowiedz #3 : Luty 13, 2010, 23:24:20 »

no i pozamiatane.Cale tarlo szlag trafil Angry.Ciesze sie jednak ze jak na pierwszy raz nie bylo tragicznie.Niedoswiadczeni rodzice opiekowali sie tm co zostalo z tarla prawie caly dzien.Wiec do nastepnego razu :-)
Zapisane
lukaszn
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102



« Odpowiedz #4 : Luty 14, 2010, 10:05:19 »

u mnie w ciągu tygodnia 3 razy ikrę zkładali... i za 4 im się udało..
Zapisane

„Nigdy nie polemizuj z idiotą – najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.”

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/(324)-brzankarium-lukaszn/
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: